16.09.2024.
117.04
105.4414

БРАВО!

БОРИСЛАВА ПЕРИЋ РАНКОВИЋ ОСВОЈИЛА ДРУГО СРЕБРО на Параолимпијским играма у Паризу: Изгубила у финалу од Немице Сандре Миколашек

07.09.2024. 18:37 20:34
р
Извор: David Damnjanovic/POKS

Српска стонотенисерка Борислава Перић Ранковић освојила је другу сребрну медаљу на Параолимпијским играма у Паризу.

После сребра у дублу са Надом Матић, она је и у синглу у категорији WС4 дошла до истог одличја. У финалу је изгубила од Немице Сандре Миколашек са 1:3 (-5,-3,6,-8).

Ово је седмо одличје за Бебу, чиме је она постала најуспешнији параолимпијац у Србији. Борислава има појединачна сребра из Пекинга и Лондона и злато из Рија, сада је обезбедила бар сребро. Екипно са Надом Матић има сребро из Рија и бронзу из Токија и сада сребро у дублу из Париза.

р
Извор: Приватна архива

За овај велики успех Бориславе Перић Ранковић, али и Наде Матић, која је са Бебом освојила сребро и Митра Паликуће који се у синглу домогао бронзе заслужни су тренери Златко Кеслер (селектор) и Лазар Куртеш. Иначе парастонотенисери су од наших спортиста најуспешнији са четири медаље у Паризу.

р

Боље је меч почела Немица, а Борислава је  држала прикључак до 4:4. Уследила је серија Миколашек од 3:0 за предност од 7:3, коју је она задржала до краја првог сета и добила га са 11:5. У другом сету иста слика Миколашек је била концентрисанија и косристила своје шансе, док Перић Ранковић је мало тога полазило за руком. Повела је Немица са 5:1, успела је наша играчица да ухвати прикључак и смањи на 3:5, али то је било свем, јер је Миколашек серијом од 6:0 решила сет са 11:3 и повела са 2:0. Тек тада као да се пробудила Борислава. Повела је са 3:1 у трећем сету, али није се дала Немица преокренула је на 5:3. Водила је и 6:4, када је наша девојка серијом од 7:0 решила овај сет са 11:6 и смањила на 2:1.

р

У четвртом сету водила се изједначена борба, где је на почетку предност имала Беба, а онда од 4:4 преузела ју је Сандра. Држала је прикључак српска стонотенисерка све време и успела да дође до 8:9. Међутим са везана два поена Миколашек је дошла до сета - 11:8, али и меча и злата.

р

Бронзане медаље освојиле су Кинескиње Јинг Жоу и Ксјаодан Гу.

• Све ово што сам постигла у Паризу освојивши два сребра да ми је неко понудио пре Параолимпијских игара оберучке бих прихватила. Ни у сну нисам очекивала да ћу се домоћи финала у синглу. Долазе млађе и брже играчице, а Немица Миколашек је баш то све показала у финалном дуелу. Нисам незадовољна, напротив достојанствено се опраштам од спортске сцене - казала је Борислава Перић Ранковић по освајању сребрне медаље.

Српски такмичар у пауерлифтингу Петар Миленковић освојио је пето место у финалу у категорији до 97 килограма са подигнутих 215 килограма. Злато је припало Јорданцу Мохамеду Катабу са 270 килограма што је нови светски рекорд. Сребро је узео Кинез Јиксионг Је са 229 кг, а бронзу Колумбијац Фабио Торез са 228 килограма.

Г. Маленовић

Извор:
Дневник
БОРИСЛАВА ПЕРИЋ РАНКОВИЋ У ФИНАЛУ Следи борба за злато на Параолимпијским играма у Паризу