ФУДБАЛЕРИ НЕМАЧКЕ ДЕКЛАСИРАЛИ МАЂАРСКУ Стрелац и Александар Павловић

07.09.2024. 23:01 23:04
s
Извор: Tanjug (AP Photo/Michael Probst)

Фудбалери Немачке декласирали су Мађарску резултатом 5:0 у мечу групе А3 Лиге нација, а стрелац је био и Александар Павловић.

Немачка је бољу игру крунисала у 27. минуту, Џамал Мусијала је био асистент, а Никлас Филкриг стрелац са петерца. У 33. минуту Каи Хаверц је погодио стативу. Мусијала је у 58. минуту после контранапада дуплирао предност Немаца. Мусијала је епитет играча утакмице заслужио кад је у 66. минуту асистирао Флоријану Вирцу и тако му узвратио за додавање код другог гола Немаца. Хаверц је у 72. минуту други пут на мечу погодио стативу. Павловић, који је други пут заиграо за Немачку, ушао је у 60. минуту уместо Паскала Гроса, дао је гол у 77. минуту, са седам метара, голману кроз ноге, а трећу асистенцију на мечу уписао је Мусијала. Павловићу је то био дебитантски гол за Немачку. Хаверц је после две погођене стативе коначно постигао гол у 81. минуту из пенала и тако поставио коначан резултат.

Холандија је победила Босну и Херцеговину резултатом 5:2. Џошуа Зиркзе је у првој утакмици у којој је био стратер у дресу Холандије дао гол ударцем главом у 13. минуту.

Босна и Херцеговина је изједначила у 27. минуту, Денис Хусеинбашић је био асистент, а Ермедин Демировић стрелац. Тијани Рејндерс је у 42. минуту погодио стативу, али се за тај промашај искупио у 45+2. минуту кад је после солопродора послао лопту у мрежу гостију. Рејндерс је сјајну партију крунисао асистенцијом у 56. минуту, кад је стрелац био Коди Гакпо. Резервиста Есмир Барјактаревић је омогућио капитену Едину Џеку да у 73. минуту смањи на 2:3. Резервиста Холандије Ваут Veghorst је голом у 88. минуту повећао на 4:2, а коначан rezultta је у 90+2. поставио Ћави Симонс. Стартер је за Босну и Херцеговину био фудбалер Партизана Нихад Мујакић који је био на терену до 68. минута. Друго полувреме је за БиХ одиграо нови члан Црвене звезде Раде Крунић. У другом колу, 10. септембра, Босна и Херцеговина ће угостити Немачку, док ће Холандија у госте Мађарској.