RUKOMETAŠI VOJVODINE PO 12. PUT ŠAMPIONI SRBIJE: Crveno-bela dominacija

26.05.2024. 20:55 21:25
Izvor: F. Bakić

Rukometaši Vojvodine savladali su Metaloplastiku i u drugom meču finalne serije Superlige Srbije i tako nastavili da suvereno vladaju Srbijom.

U prepunoj hali Zorka puleni Borisa Rojevića izborili su se sa solidnim Šapčanima i potvrdili da su najbolji u državi.U prvom meču crveno-beli su slavili su sa 38:23.

Novosađani su dobro startovali i prednost stekli preko krila Stefana Sunajka i Vukašina Vorkpića. Imali su domaći spreman odgovor i uz podršku bezmalo dve hiljade navijača izjednačili su rezultat i najavili žestoku borbu do poslednje sekunde. Vojvodina je nakratko igrala bez Jovice Nikolića koji je dobio udarac u desno rame nakon probijanja. Publiku u HS Zorka razgalio je Darko Arsić odbranjenim sedmercem Petru Đorđiću i tako dao svojim saigračima vetar u leđa, a upravo su tada u 18. minutu Šapčani po prvi put poveli. U finišu prvog poluvremena oba trenera su žestoko reagovala na sudijske odluke što je i razumljivo s obzirom na ulog.

Početak drugog perioda protekao je u znaku Metaloplastike. Kapiten domaćih Darko Arsić imao je nekoliko vezanih interevencija, dok je hladnokrvan sa linije sedam metara bio Mateja Dodić, pa su Šapčani brzo stigli do tri gola prednosti. Napravili su plavi seriju 4:0, a na odluke sudija je žustro reagovao strateg gostiju Boris Rojević i dobio je žuti karton. Koliko su Šapčani radili dobar posao u odbrani svedoči i to da su prvi gol u nastavku crveno-beli dali nakon devet minuta. Vojvodina je pokazala šampionski mentalitet i sa nekoliko golova Đorđića i Vorkapića te odbranama Trnavca izjednačili su rezultat pred poslednjih četvrt sata (21:21). Kao po običaju kada niko nije imao rešenje u napadu Vojvodine na scenu je stupao Boris Puhovski i solo prodorima pravio razliku. U 55. minutu Andrej Trnavac napravio je zlata vrednu odbranu i trasirao put crveno-belima ka 12. tituli. Pobedu je potvrdio fenomenalni Petar Đorđić desetim golom.

Metaloplastika – Vojvodina 27:29 (14:14)

ŠABAC: HS Zorka, gledalaca: 2.000. Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Metaloplastika 9 (8), Vojvodina 4 (1). Isključenja: Metaloplastika 10, Vojvodina 12 minuta.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 8 (8), Alilović, Mirković, F. Milovanović, I. Milovanović, Gavaselašvili, Arsić (10 odbrana, 1 sedmerac), Damjanović, Pavlović 2, Brajović 8, Jovanović 4, Papović, Petrović 1, Simić 2, Dakić 2.

VOJVODINA: Lučin (1 odbrana, 1 sedmerac), Trnavac (12 odbrana), Vorkapić 7 (1), Vukovljak, Aziz, Ratković 4, Milenković 1, Sunajko 2, Pušica  1, Pešić 1, Draško, Tomić, Đorđić 10 (1), Golubović, Puhovski 3, Nikolić.

Pripremili: V. Gvozdenović, J. Galić i F. Bakić

(UŽIVO) VOJVODINA POSLE DRAMATIČNOG DRUGOG POLUFINALA DOŠAL DO NOVE TITULE, savladavši Metaloplastiku sa 29:27 (VIDEO)

26.05.2024. 18:36 20:46
U NEDELJU DRUGA FINALNA UTAKMICA  PRVENSTVA SRBIJE U RUKOMETU: Voša pored novom titulom

25.05.2024. 14:37 14:40
VOJVODINA U NEDELJU IGRA ZA TITULU ŠAMPIONA SRBIJE: U Šapcu za potvrdu dominacije

24.05.2024. 18:03 18:05