(УЖИВО) ВОЈВОДИНА ПОСЛЕ ДРАМАТИЧНОГ ДРУГОГ ПОЛУФИНАЛА ДОШАЛ ДО НОВЕ ТИТУЛЕ, савладавши Металопластику са 29:27 (ВИДЕО)

26.05.2024. 18:36 20:46
Извор: Ф. Бакић

Рукометаши Војводине победили су Металопластику у другом мечу финала плеј-офа Суперлиге Србије у хали Зорка у Шапцу са 29:27 и тако дошла до нове, 12. титуле у историји..

У првих десетак минута води се егал борба на терену. Повела је Војводина са 2:0, али је Металопалстика успела да дође до изједначења. Пошто је онда постигнут по један гол на обе стране, Новосађани су успели да врате "два разлике" (5:3, 6:4). Убрзо су Шапчани поново дошли до поравнања - 6:6. Војводина је и у наредних пет минута прва долазила до предности, али је Металопластика држала прикључак (8:8). У 18. минуту Шапчани су први пут дошли до вођства 9:8, али Војводина није дала да се домаћи одлепе, већ је направила преокрет (11:10). Поново је Металопластика с играчем више дошла до вођства у 23. минуту, али су Новосађамни опет стигли до изједначења (12:12). Води се велика борба на терену. Сада Металопластика прва стиже до предности, а Војводина држи прикључак. На полувреме се отишло са нерешених 14:14.Током првих 30 минута Шапчани су потврдили да се не плаше шампиона и да желе мајсторицу. С друге стране Новосађани нису на нивоу на ком су били током првог сусрета у Новом Саду.

Друго полувреме почело је у знаку Металопластике, која је прво у 33. минуту повела са два резлике (16:14), а онда из седмерца и са играчем више у 35. минуту и са три разлике (17:14). После шест минута у наставку Војводина никако да постигне гол, а Металопластика води са 18:4, после серије од 4:0. Борис Ројевић је тада узео тајм-аут да пресече налет Шапчана. Тек после скоро девет минута Војводина је стигла до првог поготка у наставку, па је у 39. минуту смањила на 19:15, а онда и на 19:16. Но, Шапчани су из новог седмерца вратили четири разлике (20:16). Тек тада као да се пробудила Војводина и вратила у меч смањивши у 44. минуту на гол заостатка (20:19). Ђорђић је Новосађанима у 46. минуту донео изједначење (21:21). Вратила се Воша потпуно у меч. Сада Владан Матић тајм-аутом покушава да прекине налет Новосађана. Није успео, јер је Војводина успела да пређе у вођство преко Пуховског од 22:21 на крају 47. минута.У последњих десет минута ушло се са нерешених 23:23. Војводина је у 55. минуту дошла до два разлике (26:24). Војводина је у 56. минуту први пут отишла на "плус три" на мечу (27:24), али је одмах узвратила Металопластика у следећем нападу. У 58. минуту Шапчани су смањили на гол разлике (28:26). Миленковић је у 59. минуту погодио за 28:26, али је вратила Металопластика неизвесност опет (28:27). Ђорђић је донео победоносни гол Воши од 29:27.

Почела је утакмица између Металопастике и Војводине.

Интонирање химне пре почетак друге утакмице финала плеј-офа Металопластика - Војводина.

Трибине се полако попуњавају пред почетак утакмице. Велико је интересовање за дуел.

Загревање рукометаша Металопластике и Војводине пред други меч финалне серије плеј-офа Суперлиге Србије.

У првој утакмици финала плеј-офа Војводина је у Новом Саду декласирала Металопластику са 38:23.

Новосађани су фаворити, али ће се Металопластилка потрудити пред домаћом публиком да избори мајсторицу. Шапчани могу да се надају, поготово што их ове године нико није победио код куће, па ни Војводина.

У НЕДЕЉУ ДРУГА ФИНАЛНА УТАКМИЦА  ПРВЕНСТВА СРБИЈЕ У РУКОМЕТУ: Воша поред новом титулом

25.05.2024. 14:37 14:40
ВОЈВОДИНА У НЕДЕЉУ ИГРА ЗА ТИТУЛУ ШАМПИОНА СРБИЈЕ: У Шапцу за потврду доминације

24.05.2024. 18:03 18:05