Почела изградња атарског пута у Стајићеву
СТАЈИЋЕВО: Изградња атарског пута у Стајићеву, која је започета ових дана, највише ће значити пољопривредницима из овог села на подручју Зрењанина, али и паорима из околних места који овде обрађују њиве.
Атарски пут је укупне дужине 2.200 метара и он ће омогућити лакши и безбеднији приступ пољопривредним имањима.
- Атар Стајићева заузима површину од приближно 5.000 хектара, од којих су 3.000 приватне парцеле, и паорима је изузетно значајно да имају уређене путеве до њива. Пре две године завршили смо радове на изградњи атарског пута који је спојио Орловат са Стајићевом, и самим тим смо скратили пут до парцела – рекао је члан Савета Месне заједнице Стајићево Немања Милинковић, који се захвалио Граду Зрењанину на разумевању и напорима које улаже у развој пољопривреде.
Почетак радова на изградњи атарског пута у Стајићеву обишли су градоначелник Зрењанина Чедомир Јањић, његов помоћник Драган Ћапин, члан Градског већа задужен за ресор месних заједница Перо Пилиповић, начелник Одељења за привреду Градске управе Горан Краварушић и председник Савета МЗ Стајићево Светозар Стефанов.
Градоначелник Јањић је казао да су у циљу стварања што бољих услова за укупан развој аграра на територији града Зрењанина, у току радови на изградњи и уређењу атарских путева.
- Препознајемо потребу пољопривредника и улажемо значајна средства у изградњу атарских путева. Паори такође улажу пуно у куповину нове и савремене механизације, а на нама је да им обезбедимо што боље услове да дођу до својих њива и имања. Само ове године за ту намену смо определили 74 милиона динара. Укупно ћемо изградити 7.000 метара пута кроз атаре, а са амбициозним пројектом улазимо и у наредну годину - рекао је Јањић.
Ж. Балабан
Оправдан аграрни буџет
У prеthodnom периоду локална самоуправа је у договору са овдашњим пољопривредним произвођачима осмислила низ активности које су реализоване захваљујући респектабилном аграрном буџету Зрењанина.
- Поделили смо 93 висококвалитетне јунице сименталске расе за три сезоне, ове године по први пут смо помогли и 30 пчелара. Подсетићу и на акције бушења бунара у атарима, ревитализацију атарских путева и канала за наводњавање на територији града, доделу пластеника повртарима, бесплатно узорковање обрадивог земљишта… Пољопривреда мора бити један од замајаца развоја ове средине и сигурно је да је наш аграрни буџет, који је у једном тренутку премашио и 400 милиона динара, потпуно оправдан и неопходан – напомиње Јањић.