Ученица школе у Флориди извређала Трампа: Нећу твоје саучешће се*оњо
ВАШИНГТОН: Након што је амерички председник Доналд Трамп путем Твитера изјавио саучешће породицама 17 жртава убијених у нападу у средњој школи у Флориди, једна ученица те школе му је бесно одговорила, а њен твит се проширио великом брзином.
"Моје саучешће и молитве су са породицама жртава страшног напада на Флориди. Ниједно дете, ниједан учитељ или било ко други никада не би требало да се осети небезбедно у некој америчкој школи", написао је Трамп на свом Твитер налогу.
Након тога уследио је буран одговор 16-годишње ученице Саре Чедвик.
"Не желим твоје саучешће ти је*ени се*оњо, моји другови и професори су упуцани. Велики број мојих другара из разреда је убијен. Учини нешто уместо што шаљеш молитве. Молитве неће поправити ово. Али контрола оружја би могла да спречи да се опет деси", поручила је Сара.
Овај њен одговор лајковало је више од 350 хиљада људи, а њих 150 хиљада га је поделило.
Она је касније обрисала ту објаву и поставила нову поруку у којој се извињава због погрдних речи, али не и због беса.
"Што се тиче мог твита упућеног председнику Трампу, извињавам се на псовкама. Надам се да знате да сам 16-годишњакиња која је јуче изгубила пријатеље и учитеље. Била сам и још увек сам љута. Извињавам се за свој коментар, али не и за бес", поручила је Сара.
У средњој школи у Флориди у среду је 19-годишњи Николас Круз, бивши ученик те школе, ушао наоружан са пушком Р-15 и почео да пуца на ученике на ходницима.