ПОБЕДА РАДНИЧКОГ ПОСЛЕ ПРЕОКРЕТА у квалификацијама за Лигу шампиона

13.09.2024. 22:28 22:31
vk radnicki
Извор: КВК Раднички

Ватерполисти Радничког стартовали су победом после великог преокрета, у дербију првог кола квалификација за Лигу шампиона, са мађарским БВСЦ-ом, резултатом 10:9 на свом базену.

Меч је решен је после фантастичног преокрета у последњој четвртини у којој је Раднички успео да надокнади три гола заостатка и дође до изузетно вредне победе.

Крагујевчани су добро отворили утакмицу, имали у два наврата два гола „вишка“ (2:0, 3:1), али су допустили противнику да изједначи две секунде пре полувремена преко Давида Тартаија (4:4). У наставку сусрета гост је, углавном успешним контранападима, успео да преокрене и стекне велику предност од три гола (8:5). Раднички је покушао да се врати у игру  поготком Петра Јакшића са играчем више, али су поново биле кобне последње две секунде и БВСЦ је преко Сегалмија ушао у одлучујућу деоницу са „плус три“ – 9:6.

А онда, уследила је готово перфектна четвртина изабраника Уроша Стевановића. Искусни Душко Пијетловић је одмах начео мрежу ривала, надовезао се фантастични капитен Србије Никола Јакшић, минијатуром после које се готово ушетао у противничку мрежу, за громогласне овације са трибина и гол заостатка средином последње четвртине – 9:8. Надовезао се и голман Радослав Филиповић са неколико добрих интервенција, а тачно 105 секунди пре краја грузијски репрезентативац Валико Дадвани изједначио резултат – 9:9. На 33 секунде до краја меча Раднички је имао играча више ког није искористио, али се лопта одбила до Крагујевчана, који су из позиционог напада преко Душка Пијетловића, пет секунди пре краја стигли до велике победе.

У првом сусрету првог кола загребачка Младост савладала је Вуљагмени са 11:6. У суботу од 18 часова састају се Младост и БВСЦ, а од 20 сати Раднички игра са екипом Вуљагменија коју са клупе предводи наш стручњак Владимир Вујасиновић.

Раднички – БВСЦ Зугло 10:9 (2:1, 2:3, 2:5, 4:0)

КРАГУЈЕВАЦ : Базен: СПД „Раднићки“. Судије: Северо (Италија) и Гомез (Шпанија).

РАДНИЧКИ: Филиповић, Дадвани 1, Станојевић 1, Ф. Јанковић 1, М. Јанковић, Пијетловић 2, Драшовић 1, Н. Јакшић 1, Гавриловић, Вићковић, П. Јакшић 1, Муришић 2, Тодоровски. БВСЦ: Ђапаш, Тартаји 2, Чапо 2, Конарик, Е. Чачовски 1, Еклер 1, Јаншик, Сегалми 1, Ковач, Гал, Бундшух, Месарош 2, Кором.