POBEDA RADNIČKOG POSLE PREOKRETA u kvalifikacijama za Ligu šampiona

13.09.2024. 22:28 22:31
vk radnicki
Izvor: KVK Radnički

Vaterpolisti Radničkog startovali su pobedom posle velikog preokreta, u derbiju prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, sa mađarskim BVSC-om, rezultatom 10:9 na svom bazenu.

Meč je rešen je posle fantastičnog preokreta u poslednjoj četvrtini u kojoj je Radnički uspeo da nadoknadi tri gola zaostatka i dođe do izuzetno vredne pobede.

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu, imali u dva navrata dva gola „viška“ (2:0, 3:1), ali su dopustili protivniku da izjednači dve sekunde pre poluvremena preko Davida Tartaija (4:4). U nastavku susreta gost je, uglavnom uspešnim kontranapadima, uspeo da preokrene i stekne veliku prednost od tri gola (8:5). Radnički je pokušao da se vrati u igru  pogotkom Petra Jakšića sa igračem više, ali su ponovo bile kobne poslednje dve sekunde i BVSC je preko Segalmija ušao u odlučujuću deonicu sa „plus tri“ – 9:6.

A onda, usledila je gotovo perfektna četvrtina izabranika Uroša Stevanovića. Iskusni Duško Pijetlović je odmah načeo mrežu rivala, nadovezao se fantastični kapiten Srbije Nikola Jakšić, minijaturom posle koje se gotovo ušetao u protivničku mrežu, za gromoglasne ovacije sa tribina i gol zaostatka sredinom poslednje četvrtine – 9:8. Nadovezao se i golman Radoslav Filipović sa nekoliko dobrih intervencija, a tačno 105 sekundi pre kraja gruzijski reprezentativac Valiko Dadvani izjednačio rezultat – 9:9. Na 33 sekunde do kraja meča Radnički je imao igrača više kog nije iskoristio, ali se lopta odbila do Kragujevčana, koji su iz pozicionog napada preko Duška Pijetlovića, pet sekundi pre kraja stigli do velike pobede.

U prvom susretu prvog kola zagrebačka Mladost savladala je Vuljagmeni sa 11:6. U subotu od 18 časova sastaju se Mladost i BVSC, a od 20 sati Radnički igra sa ekipom Vuljagmenija koju sa klupe predvodi naš stručnjak Vladimir Vujasinović.

Radnički – BVSC Zuglo 10:9 (2:1, 2:3, 2:5, 4:0)

KRAGUJEVAC : Bazen: SPD „Radnićki“. Sudije: Severo (Italija) i Gomez (Španija).

RADNIČKI: Filipović, Dadvani 1, Stanojević 1, F. Janković 1, M. Janković, Pijetlović 2, Drašović 1, N. Jakšić 1, Gavrilović, Vićković, P. Jakšić 1, Murišić 2, Todorovski. BVSC: Đapaš, Tartaji 2, Čapo 2, Konarik, E. Čačovski 1, Ekler 1, Janšik, Segalmi 1, Kovač, Gal, Bundšuh, Mesaroš 2, Korom.