ИЗ СТРУЧНОГ УГЛА - БОРИС РОЈЕВИЋ, НАЈБОЉИ ТРЕНЕР У СРБИЈИ ЗА 2023: Морамо да будемо сви задовољни и са једним бодом.

12.01.2024. 23:00 23:07
Извор: Борис Ројевић, фото: РК Војводина

(Од нашег специјалног извештача)

Најбољи тренер у Србији у 2023. години, стратег рукометаша Војводине, Борис Ројевић, током Европског првенства коментарисаће за наш лист учешће „орлова“ на шампионату у Немачкој.

Он је после ремија Србије против Исланда (27:27) честитао репрезентацији на томе што су јединствено ушли у меч.

„Када сам видео како „клупа“ скаче, како се боре момци на терену, знао сам да ћемо да одиграмо фантастичан меч. Утакмица је одбранбено сјајно била постављена, добро су удвајали и знали су да иза леђа имају најбољег голмана на свету. Исланд нема тако квалитетне шутере споља, наши играчи згуснули су, у осам метара, одбрану, удвајали су добро, сем у неколико наврата, а оно и што би прошло Дејан Милосављев је скидао. Једноставно речено, све је било постављено у одбрани како треба и како је могло једино да се постави против квалитетних финтера, али не и шутера.

У нападу смо имали проблем. Први гол смо дали тек у шестом минуту. Увек прве утакмице су јако тешке за играње, много има нервозе... Бекови су нам били прилично статични у првих 20-ак минута у првом полувремену, са много нервозе, и то је био разлог малог броја голова. На постављену зону смо постигли пет-шест голова и неколико из контри. Више је требало да буде кретњи бекова и промене места.

Требали смо, можда, да нападамо широке позиције „1-2“ и „5-6“ и да ту нађемо пролаз, да средњи бек више долази иза левог и десног бека, пошто су, чини ми се, Исланђани били ту најрањивији. Можда је и требало да постоји више игре с пивотима, што се показало као тачним у другом полувремену.Уласком Ђорђића добили смо на шуту споља, где су Исланђани морали да продубљују зону. То је одговарало нашем средњем беку Кукићу и до изражаја је дошла његова игра „1 на 1“.

У другом полувремену смо лакше играли. Као да смо на полувремену с леђа збацили терет с леђа и рекао бих да су се боље договорили. Полуконтру смо бојажљиво вукли, а када смо то радили били смо у шанси. У припреми утакмице сви су причали да требамо да зауставимо брзо трчање Исланђана и сматрам да је то био разлог бојажљивих полуконтри.Шутеви Ђорђића су „отворили“ зону, као и два-три јако битна гола Којадиновића. Селектор Ђерона је јако добро ротирајући играче држао свежину.

Морамо да будемо сви задовољни и са једним бодом. Десило се да смо до краја изгубили други бод несретно. То треба да нам је за наук за наредне мечеве, посебно да будемо стрпљивији у неким ситуацијама, да средњи бек узме лопту у кључним ситуацијама. Деведесет осам секунди пре краја смо имали три гола предности. Да смо паметније трошили те секунде. Сада је лако причати када је пулс на 60 откуцаја у минути. Реално нисмо смели да изгубимо меч, али дешава се. Не смеју играчио сада да падну, треба им дати велику подршку. Очекују их два много лакша меча. Уверен сам да ћемо проћи у другу фазу и да ћемо пренети бод. А у главној фази је све могуће!“, прокоментарисао је тренер Војводине Борис Ројевић.

Јово Галић

ТОНИ ЂЕРОНА, СЕЛЕКТОР СРБИЈЕ: Ја сам крив, требало је да реагујем; ДРАГАН ПЕШМАЛБЕК, ПИВОТ СРБИЈЕ: Не можемо да се помиримо што нисмо победили

12.01.2024. 21:17 21:21
ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО: Рукометаши Србије испустили "плус два" у финишу и ремизирали са Исландом

12.01.2024. 19:56 20:41