IZ STRUČNOG UGLA - BORIS ROJEVIĆ, NAJBOLJI TRENER U SRBIJI ZA 2023: Moramo da budemo svi zadovoljni i sa jednim bodom.

12.01.2024. 23:00 23:07
Izvor: Boris Rojević, foto: RK Vojvodina

(Od našeg specijalnog izveštača)

Najbolji trener u Srbiji u 2023. godini, strateg rukometaša Vojvodine, Boris Rojević, tokom Evropskog prvenstva komentarisaće za naš list učešće „orlova“ na šampionatu u Nemačkoj.

On je posle remija Srbije protiv Islanda (27:27) čestitao reprezentaciji na tome što su jedinstveno ušli u meč.

„Kada sam video kako „klupa“ skače, kako se bore momci na terenu, znao sam da ćemo da odigramo fantastičan meč. Utakmica je odbranbeno sjajno bila postavljena, dobro su udvajali i znali su da iza leđa imaju najboljeg golmana na svetu. Island nema tako kvalitetne šutere spolja, naši igrači zgusnuli su, u osam metara, odbranu, udvajali su dobro, sem u nekoliko navrata, a ono i što bi prošlo Dejan Milosavljev je skidao. Jednostavno rečeno, sve je bilo postavljeno u odbrani kako treba i kako je moglo jedino da se postavi protiv kvalitetnih fintera, ali ne i šutera.

U napadu smo imali problem. Prvi gol smo dali tek u šestom minutu. Uvek prve utakmice su jako teške za igranje, mnogo ima nervoze... Bekovi su nam bili prilično statični u prvih 20-ak minuta u prvom poluvremenu, sa mnogo nervoze, i to je bio razlog malog broja golova. Na postavljenu zonu smo postigli pet-šest golova i nekoliko iz kontri. Više je trebalo da bude kretnji bekova i promene mesta.

Trebali smo, možda, da napadamo široke pozicije „1-2“ i „5-6“ i da tu nađemo prolaz, da srednji bek više dolazi iza levog i desnog beka, pošto su, čini mi se, Islanđani bili tu najranjiviji. Možda je i trebalo da postoji više igre s pivotima, što se pokazalo kao tačnim u drugom poluvremenu.Ulaskom Đorđića dobili smo na šutu spolja, gde su Islanđani morali da produbljuju zonu. To je odgovaralo našem srednjem beku Kukiću i do izražaja je došla njegova igra „1 na 1“.

U drugom poluvremenu smo lakše igrali. Kao da smo na poluvremenu s leđa zbacili teret s leđa i rekao bih da su se bolje dogovorili. Polukontru smo bojažljivo vukli, a kada smo to radili bili smo u šansi. U pripremi utakmice svi su pričali da trebamo da zaustavimo brzo trčanje Islanđana i smatram da je to bio razlog bojažljivih polukontri.Šutevi Đorđića su „otvorili“ zonu, kao i dva-tri jako bitna gola Kojadinovića. Selektor Đerona je jako dobro rotirajući igrače držao svežinu.

Moramo da budemo svi zadovoljni i sa jednim bodom. Desilo se da smo do kraja izgubili drugi bod nesretno. To treba da nam je za nauk za naredne mečeve, posebno da budemo strpljiviji u nekim situacijama, da srednji bek uzme loptu u ključnim situacijama. Devedeset osam sekundi pre kraja smo imali tri gola prednosti. Da smo pametnije trošili te sekunde. Sada je lako pričati kada je puls na 60 otkucaja u minuti. Realno nismo smeli da izgubimo meč, ali dešava se. Ne smeju igračio sada da padnu, treba im dati veliku podršku. Očekuju ih dva mnogo lakša meča. Uveren sam da ćemo proći u drugu fazu i da ćemo preneti bod. A u glavnoj fazi je sve moguće!“, prokomentarisao je trener Vojvodine Boris Rojević.

Jovo Galić

TONI ĐERONA, SELEKTOR SRBIJE: Ja sam kriv, trebalo je da reagujem; DRAGAN PEŠMALBEK, PIVOT SRBIJE: Ne možemo da se pomirimo što nismo pobedili

12.01.2024. 21:17 21:21
EVROPSKO PRVENSTVO: Rukometaši Srbije ispustili "plus dva" u finišu i remizirali sa Islandom

12.01.2024. 19:56 20:41