ТРИАТЛОНАЦ ВЛАДИМИР ДАНКО ПРВИ У СРБИЈИ: Новосађанин у тешким временским условима дошао до титуле на полудистанци у Београду

16.09.2024. 12:39 12:51
triatlon
Извор: 11tri

Трка је била изазовна и екстремна.

Владимир Данко, триатлонац из Новог Сада, члан клуба Триоги рејсинг, освојио је титулу државног првака на полудистанци. Шампионат Србије одржан је у склопу прве Ironman трке у нашој земљи, а у Београду су у недељу учесници морали да се изборе и с веома лошим условима, уз кишу и хладно време.

Данко је до злата дошао пошто је на циљ стигао за четири сата, 26 минута и три секунде (4:26:03). Пливачки део у Савском језеру на Ади Циганлији дуг 1,9 км завршио је за 26:12 минута, за вожњу бицикла по Обреновачком путу и преко Моста на Ади од 90 км било му је потребно 2:24:52 сата, а последњу, тркачку деоницу (21 км) кејом уз Саву до Калемегданске тврђаве одрадио је за 1:29:05.

У генералном пласману, у конкуренцији 422 учесника из свих крајева света Владимир је заузео 12. позицију.

– Није била брза трка, него изазовна и могу рећи екстремна. Било је смрзавања. Могу рећи да сам очекивао победу пошто нисам имао конкурената на националном нивоу – рекао је Данко.

Други је на државном првенству био Немања Ристовић (4:32:48), а трећи Бојан Ђурић (4:36:28).

Новосадски триатлон у недељу

Новосадски триатлон, 28. по реду, одржаће се на Штранду у недељу, 22. септембра. У програму су четири трке, старт прве, за најмлађе је у 10 часова, а главна у спринту је у 12.45. Пливаће се у Дунаву, бицикл ће се возити на Булевару деспота Стефана, а трчање је на кеју од Штранда према мосту Дуга и назад.