105.2585

Владимир Данко и Лана Гавриловић победници 27. Новосадског триатлона (ФОТО)

10.09.2023. 16:37 16:44
Извор: Dnevnik.rs

Владимир Данко и Лана Гавриловић победници су 27. Новосадског триатлона одржаног у недељу на Штранду у организацији Триатлон клуба Динамик.

Члан ТК Триоги рејсинг из Српске Атине и такмичарка у дресу ТК Сава из Сремске Митровице уједно су освојили и титуле државних првака на супер спринт дистанци с обзиром на то да је ово било и Првенство Србије.

Данко је трку од 400 м пливања у Дунаву, 10 км вожње бицикла улицом Деспота Стефана и 2,5 км трчања по кеју завршио за 29 минута и 55 секунди. На победничком постољу придружили су му чланови панчевачког ТК Тамиш Богдан Јелача (30:02) и трећепласирани Артеми Даценко (30:57).

Код припадница лепшег пола јуниорка Лана Гавриловић дошла је до убедљиве победе пошто је штоперицу зауставила на 33 минута и седам секунди. Сребрна медаља припала је Иви Ђукић (Спортикус Београд) која је на циљ стигла за 35:02, док је кадеткиња Маша Марковић (КЕС Крагујевац) освојила бронзу (35:10).

У главној трци такмичили су се и кадети, јуниори и старосне групе, а одржане су још две трке и на стази су се показали млађи кадети (200 м – 5 км – 1 км) и пионири (50 м – 2 км – 500 м).

Новосадски клубови имали су доста успеха. Медаље су још освојили – Динамик: млађи сениор Никола Попадић (бронза), од 41 до 50 година Небојша Опријан (сребро), Агота Ференц (злато), млађа пионирка Река Тарјан (злато), млађи пионир Јован Дмитровић (злато), Триоги рејсинг: млађа сениорка Миона Бошковић (сребро), 18-30 Владимир Данко (злато), Милан Давидовић (сребро), Љубомир Вукшић (бронза), 31-40: Марко Попин (злато), АРК Фрушка гора: јуниор Матија Павловић (бронза).

Сви резултати могу се наћи на овом ЛИНКУ.

Текст и фото: К. Бугарски