TRIATLONAC VLADIMIR DANKO PRVI U SRBIJI: Novosađanin u teškim vremenskim uslovima došao do titule na poludistanci u Beogradu

16.09.2024. 12:39 12:51
triatlon
Izvor: 11tri

Trka je bila izazovna i ekstremna.

Vladimir Danko, triatlonac iz Novog Sada, član kluba Triogi rejsing, osvojio je titulu državnog prvaka na poludistanci. Šampionat Srbije održan je u sklopu prve Ironman trke u našoj zemlji, a u Beogradu su u nedelju učesnici morali da se izbore i s veoma lošim uslovima, uz kišu i hladno vreme.

Danko je do zlata došao pošto je na cilj stigao za četiri sata, 26 minuta i tri sekunde (4:26:03). Plivački deo u Savskom jezeru na Adi Ciganliji dug 1,9 km završio je za 26:12 minuta, za vožnju bicikla po Obrenovačkom putu i preko Mosta na Adi od 90 km bilo mu je potrebno 2:24:52 sata, a poslednju, trkačku deonicu (21 km) kejom uz Savu do Kalemegdanske tvrđave odradio je za 1:29:05.

U generalnom plasmanu, u konkurenciji 422 učesnika iz svih krajeva sveta Vladimir je zauzeo 12. poziciju.

– Nije bila brza trka, nego izazovna i mogu reći ekstremna. Bilo je smrzavanja. Mogu reći da sam očekivao pobedu pošto nisam imao konkurenata na nacionalnom nivou – rekao je Danko.

Drugi je na državnom prvenstvu bio Nemanja Ristović (4:32:48), a treći Bojan Đurić (4:36:28).

Novosadski triatlon u nedelju

Novosadski triatlon, 28. po redu, održaće se na Štrandu u nedelju, 22. septembra. U programu su četiri trke, start prve, za najmlađe je u 10 časova, a glavna u sprintu je u 12.45. Plivaće se u Dunavu, bicikl će se voziti na Bulevaru despota Stefana, a trčanje je na keju od Štranda prema mostu Duga i nazad.