105.2585

ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ У ТРИАТЛОНУ: Огњен Стојановић победник

17.09.2023. 21:27 21:31
Извор: Огњен Стојановић, фото: 11Три

Огњен Стојановић победио је на Отвореном првенству Србије у триатлону одржаном на Ади Циганлији. За шампионски наслов у полудистанци надметало се преко 300 такмичара из 19 земаља Европе и света у шест категорија.

Трка под називом „11Три Белграде 2023" састојала се из 1.9 км пливања на Ади Циганлији, 90 км вожње бицикла подељене у четири круга, 21.1 км трчања. Први на циљ стигао је вишеструки српски и 12. пута Балкански шампион, апсолутни рекордер у овом спорту на нашим просторима, Огњен Стојановић са временом 3:38:45 (пливање 23:27, бицикл 1:58:39, трчање 1:13:20) чиме је одбранио прошлогодишњи трон и још једном потврдио класу. Одмах иза Огњена кроз циљ је прошао Крагујевчанин Страхиња Тракић рекордер Србије у “Ајронмен” трци који је на Ади остварио време 3:43:19 (пливање 24:07, бицикл 1:58:06, трчање 1:17:54). Треће место припало је Хрвату Силвију Томачу са временом 3:49:32 (пливање 28:01, бицикл 02:04:01, 1:13:48).

У мултиспортској трци златну медаљу освојила је Словенка Лара Рајтерич (4:22:44), сребро освојила Хрватица Марија Лукина (4:32:50), а бронзу Мађарица Ерика Чомор (4:41:29).

Одржана је и Супер фаст дистанце која обухвата 500 м пливања, 22 км вожње бицикла и седма километара трчања, а победничко постоље испунили су предтавници Србије. Код жена прво место припало је Катарини Рашковић, друго Маји Чубрановић, треће Маји Шулић, док је код мушкараца поредак био следећи: Бобан Радоичић, Дамир Шчасног и Роман Ђукић.

У конкуренцији штафета Супер фаст дистанца тријумфовала је штафета Делта Три, друго место заузео је тим ПепсиЦо СЦЕБ, док је бронза отишла у руке тима Тигар Tyres сениори. У компанијској штафети  победу је однео Тигер Tyers, други су били НИС 1 и трећи Кубо тренинг центар. У штафети прво место освојила је екипа ТК Олимпија, сребро је припало тиму 11Три и бронза екипи РМЦ Триатлон Бања Лука.