13°C
25.10.2024.
117.0652
108.1434

ДЕРБИ САМО НА ПАПИРУ: Одбојкаши Војводине надиграли Спартак и направили лепу увертиру пред Куп Србије

25.10.2024. 19:00 20:39
odbojka

Одбојкаши Војводине дотукли су суботички Спартак у 4. колу Суперлиге на Спенсу.

3. сет 25:21

Воша добила и трећи сет за победу

Иако је Војводина повела 6:3, овог пута Спартак није изгубио корак, него је серијом 5-0 преокренуо и први пут повео на утакмици – 10:8. Имали су Суботичани и „плус три“ у два наврата, а у трећем је прокоцкао вођство од 18:15 јер је домаћин, уз две грешке ривала, направио серију 4-0 и повео 19:18. Играо се егал, поен за поен у завршници, али је иницијатива била на Вошиној страни – 23:20. Кулпинац је донео меч лопту – 24:21, а

2. сет 25:16

Новосађани лако до 2:0

Није Спартак имао реакцију после изгубљеног првог сета, а Војводина није спуштала темпо. Наставила је да сервира одлично, у свим елементима је била боља од Суботичана и сценарио је био пресликан као из прве деонице. Воша је играла у налету, повећавала је предност и ривалу сада допустила само 16 поена. Стигла је на корак од тријумфа.

1. сет 25:17

Воша доминантно до вођства

Доминирали су одбојкаши Војводине у првом сету. Направили су брзо већу разлику (8:4) и у потпуности су паралисали игру гостију. „Голубови“ нису имали право решење за разигране црвено-беле, који су после два аса Антуновића (имали су пет у сету) стигли до 19:10 и рутински су завршили посао за вођство од 1:0 у сетовима.

Утакмица је само на папиру била војвођански дерби јер су црвено-бели у доминантном стилу стигли до победе 3:0 (25:17, 25:16, 25:21) и остали су непоражени у првенству, са само једним изгубљеним сетом.

Изабраници Марка Наранчића су били бољи од „голубова“ у свим елементима, пружили су одличну партију и заслужено су славили максималним резултатом. Спартак је сада на скору 2-2 и овог пута није могао да пружи јачи отпор Новосађанима, осим у трећем сету.

odbojka

Војводина је направила одличну увертиру пред прву утакмицу четвртфинала Купа Србије која је очекује у среду у Тополи против Карађорђа.

Доминирали су црвено-бели у прва два сета, били су у налету, одлично сервирали, а гости никако нису успевали да им парирају. То су учинили у трећем сету када су и повели први пут у утакмици, али нису истрајали до краја и Воша је ипак преокренула и добила и ту деоницу

У следећем колу Суперлиге Војводина гостује Дубочици, док ће Спартак дочекати Јединство из Старе Пазове.

odbojka

УОЧИ УТАКМИЦЕ

Одбојкаши Војводине од 19 часова у малој сали Спенса дочекују суботички Спартак.

Новосађани су без пораза у домаћем првенству, са само једним изгубљеним сетом и желе да наставе победнички низ.

С друге стране, „голубови” су, такође, у добром ритму, имају две победе и пораз и полако се уигравају.