106.9868

(ВИДЕО) ТУЧА У ЕВРОЛИГИ: Потукли се Биберовић и Брајант

10.10.2024. 22:15 22:25
efes fenerbahce

На утакмици турског дербија у Евролиги између Анадолу Ефеса и Фенербахчеа избила је туча.

Кошаркаши Анадолу Ефеса угостили су Фенербахче у другом колу Евролиге и утакмица је била високог интензитета, а Фенер је углавном имао високу предност.

Меч је пао у сенку туче која се догодила у трећој четвртини између Тарика Биберовића из Фенера и Илајџе Брајанта из Ефеса.

При резултату 58:48 у корист Фенербахчеа, Биберовић је кренуо у продор и положио, а Брајант је имао неуспешан покушај блокирања тог шута, па су обојица завршила на паркету.

Ситуација је потпуно беспотребно ескалирала у тучу двојице поменутих кошаркаша, а судије су их обојицу искључиле са утакмице.

Иначе, Кошаркаши Фенербахчеа победили су Анадолу Ефес резултатом 83:78. Прву четвртину је обележио сјајни Бонзи Колсон који је убацио 14 од 27 поена Фенера, док је Ефес и даље тражио начин како да одговори на ову серију коју је Американац иницирао. Фенер је у другој четвртини имао и 15 поена предности након коша Вејда Болдвина за 40:25, а Ефес у тим тренуцима није имао ниејдну погођену тројку! Веровали или не, први кош домаћина ван линије 6,75 дошао је тек крајем те друге четвртине када је погодио Родриг Бубоа, па онда 10 секунди касније и Илајџа Брајант и смањили заостатак са 15 на 9 поена па је на "великом одмору" било 46:37 за Фенер.

У трећој четвртини, осим поменуте туче, видели смо мало поена и Фенер је задржао 9 поена предности са полувремена. Вратио се Ефес у последњој четвртини, Ден Отуру је поново одиграо маестрално и покренуо серију за враћање у егал када је било 74:74. Потом следе поени Жагарса и Гудурића који су ставили тачку на и, да потом Болдвин са бацања погодио оба пута и Отуру је поентирао за коначних 83:78.

Најефикаснији је био управо Ден Отуру са 21 поеном, 15 је имао искључени Илајџа Брајант, а 11 Родриг Бубоа, док је 9 имао Шејн Ларкин и по 5 Џордан Нвора и Даријус Томпсон. У редовима Фенербахчеа, 16 поена је имао Бонзи Колсон, 15 Вејд Болдвин, по 11 Жагарс и Хејс, 10 Кем Бирч, а 8 је имао српски репрезентативац Марко Гудурић и 7 искључени Тарик Биберовић, док Бобан Марјановић није играо.