(VIDEO) TUČA U EVROLIGI: Potukli se Biberović i Brajant

10.10.2024. 22:15 22:25
efes fenerbahce

Na utakmici turskog derbija u Evroligi između Anadolu Efesa i Fenerbahčea izbila je tuča.

Košarkaši Anadolu Efesa ugostili su Fenerbahče u drugom kolu Evrolige i utakmica je bila visokog intenziteta, a Fener je uglavnom imao visoku prednost.

Meč je pao u senku tuče koja se dogodila u trećoj četvrtini između Tarika Biberovića iz Fenera i Ilajdže Brajanta iz Efesa.

Pri rezultatu 58:48 u korist Fenerbahčea, Biberović je krenuo u prodor i položio, a Brajant je imao neuspešan pokušaj blokiranja tog šuta, pa su obojica završila na parketu.

Situacija je potpuno bespotrebno eskalirala u tuču dvojice pomenutih košarkaša, a sudije su ih obojicu isključile sa utakmice.

Inače, Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Anadolu Efes rezultatom 83:78. Prvu četvrtinu je obeležio sjajni Bonzi Kolson koji je ubacio 14 od 27 poena Fenera, dok je Efes i dalje tražio način kako da odgovori na ovu seriju koju je Amerikanac inicirao. Fener je u drugoj četvrtini imao i 15 poena prednosti nakon koša Vejda Boldvina za 40:25, a Efes u tim trenucima nije imao niejdnu pogođenu trojku! Verovali ili ne, prvi koš domaćina van linije 6,75 došao je tek krajem te druge četvrtine kada je pogodio Rodrig Buboa, pa onda 10 sekundi kasnije i Ilajdža Brajant i smanjili zaostatak sa 15 na 9 poena pa je na "velikom odmoru" bilo 46:37 za Fener.

U trećoj četvrtini, osim pomenute tuče, videli smo malo poena i Fener je zadržao 9 poena prednosti sa poluvremena. Vratio se Efes u poslednjoj četvrtini, Den Oturu je ponovo odigrao maestralno i pokrenuo seriju za vraćanje u egal kada je bilo 74:74. Potom slede poeni Žagarsa i Gudurića koji su stavili tačku na i, da potom Boldvin sa bacanja pogodio oba puta i Oturu je poentirao za konačnih 83:78.

Najefikasniji je bio upravo Den Oturu sa 21 poenom, 15 je imao isključeni Ilajdža Brajant, a 11 Rodrig Buboa, dok je 9 imao Šejn Larkin i po 5 Džordan Nvora i Darijus Tompson. U redovima Fenerbahčea, 16 poena je imao Bonzi Kolson, 15 Vejd Boldvin, po 11 Žagars i Hejs, 10 Kem Birč, a 8 je imao srpski reprezentativac Marko Gudurić i 7 isključeni Tarik Biberović, dok Boban Marjanović nije igrao.