105.2585

ВАБА лига: Војводина без већих проблема савладала Шапчанке

11.02.2023. 21:23 21:27
Извор: Tanjug / ilustracija

НОВИ САД: Бољом игром у другом полувремену, кошаркашице Војводине су савладале шабачку Дугу у 5. колу ВАБА Суперлиге.

Новосађанке су раније осигурале трећу позицију пред плеј - оф регионалног такмичења, те и даље вребају прилику да заузму једно од прва два места.

После бољег почетка домаћег тима, гошће су у другој четвртини одиграле неколико лепих и, пре свега ефикасних акција, стигле и престигле Војводину, али на велики одмор се отишло у егалу (37:37). У трећој четвртини Шапчанке су врло рано ушле у бонус и потпуно стале у нападу.

То је омогућило Војводини да напорави серију од 9:0 погоцима са линије слободних бацања, односно 12:0 укупно, Дуга је у тим тренуцима држала какав - такав прикључак захваљујући серији убачених тројки, али Новосађанке су већ средином полседње деонице осигурале победу.

Разиграле су се Селаковић, Радуловић и Топсон, док са друге стране није било идеја у нападу, као ни прецизних шутева и Војводина је рутински привела меч крају.

Д. Кн.

Војводина 021 - Дуга 84:61 (20:15, 17:22, 24:17, 23:7)

ПЕТРОВАРАДИН: Спортска хала, гледалаца: 100. Судије: Милорадовић, Ковачевић, Марчетић.

ВОЈВОДИНА 021: Мекнил 9, Радуловић 18 (5ас), Живковић, Јаковљевић 2, Марић 2, Јанковић 9 (8ск), Стојић 6б (5ас), Ђукић 6, Томпсон 15 (8ск), Селаковић 17, Митровић, Бокан.

ДУГА: Глувић 2, Степановић 16, Кливленд 15, марковић, Ковачевић, Станковић 2, Шкундрић 9, Продановић, Павловић 2, Јелић 15, Вујић, Макевић.

ВАБА лига: Војводина силовита у Никшићу

29.12.2022. 09:48 09:49