ВАБА лига: Војводина силовита у Никшићу

29.12.2022. 09:48 09:49
Извор: Дневник/С. Шушњевић/ Лена Радуловић тражи слободну саиграчицу

Кошаркашице Војводине демонстрирале су силу, у деветом колу регионалне ВАБА лиге.

Новосађанке су потпуно контролисале сусрет против Никшића од почетка до краја и уписале седму победу у такмичењу.

Од старта је било јасно да ће за епилог утакмице да се пита само једна екипа. Сјајном одбраном и још бољим нападом црвено-беле су већ после првог квартала имале плус 22. У другом периоду домаће су заиграле нешто боље, али ни то није било довољно да на полувремену буде мање од 34 разлике у корист екипе Александра Јовановића. Одличну партију до тог момента пружала је Катарина Јаковљевић, која у последње време показује значајан напредак у шуту. Трећа деоница донела је нешто равноправнију борбу, што је била последица оправданог опуштања Новосађанки, па се стање на семафору није мењало.

Ипак, чинило се да тренер Јовановић није задовољан таквом ситуацијом, па су његове изабра-

нице у четвртој четвртини одиграле најбољу кошарку и са импозантних 37:6 добиле тај део игре, за коначних плус 70.

Никшић – Војводина 48:118 (7:29, 12:25, 23:27, 6:37)

НИКШИЋ: Спортски центар у Никшићу, гледалаца: 100, судије: Радановић (Хрватска), Комар (Хрватска), Ковачевић (Хрватска).

НИКШИЋ: Цановић 16, Петровић, Делибашић, Јакшић 20, Лаловић 6, Батричевић, Дубљевић 2, Чоловић 2, Мирковић 2.

ВОЈВОДИНА: Мекнил 28, Радуловић 2, Јанковић 8, Томпсон 12, Селаковић 10, Живковић 8, Јаковљевић 23, Марић 14, Митровић 8, Бокан 5.