105.2321

ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА: Куманчани три пута водили

28.08.2024. 14:50 14:52
Извор: ФК 2. октобар/ Бојан Видовић (2. октобар)

У Равном Тополовцу је одиграна права првенствена утакмица, постигнуто је шест голова.

Омладинац (РТ) - 2. октобар 3:3 (1:2)

РАВНИ ТОПОЛОВАЦ: Игралиште Херцеговина, гледалаца: 300. Судија: С. Радуловић (Елемир). Стрелци: Маркоски у 37. Шаренац у 62. и л Тркуља у 88. за Омладинац (РТ), а Вијоглавин у 17. Барањи у 45 +3 и Закић у 75. минуту за 2. октобар. Жути картони: Мандић (Омладинац), а А. Петров, Срдић (2. октобар).

ОМЛАДИНАЦ : Бачко 6, Банч 7 (Стојковић 7), Ђукић 8, Мандић, Тркуља 8, 5, Попов 7, А. Мартиновић 9, М. Шаренац 8, Маркоски 8, Новаковић 7 (Туцић 7), Влајић 7, 5.

ДРУГИ ОКТОБАР: Г. Лазић 7, 5, А. Петров 7, Д. Вијоглавин 8 (Ђорђевић 7), Ановић 7, Барањи 8, Закић 8 (Срдић 7), Милосављев 7, Радојчић 7 (Д. Лазић 7), Лилић 7 (Носоњин 7), Јанковић 7, Видовић 7.

Куманчани су  три пута водили, али су домаћи фудбалери ипак у финишу меча успели да изједначе после слободног ударца  и да освоје вредан бод.

Напредак - Војводина 4:0 (0:0)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца: 200, судија: М. Печек (Кикинда). Стрелци: Тодоров у 48. и 51. Секереш у 55. и Јосимовић у 83. минуту.  Жути картони: Јелача, Станковић (Напредак), а Марић (Војводина).

НАПРЕДАК: Весков 7, С. Тодоров 9 (Ханђа 6), Дакић 7, Секереш 8, Јосимовић 8, Станковић 7 (Роцков 7), Еремић 7 (Месарош 6), Дрљача 7, Грујић 7, Михајловић 7 (Кавали 6), Јелача 7.

ВОЈВОДИНА: Арсин 5, Гаврић 6, Завишин 6, Беложански 6 (Голић 5), Врбачки 6, Марић 6 (Литричин 5), Адамов 5, Докман 6, Попов 6, Ранков 6, Винцан 5.

Фудбалери Напретка из Банатске Тополе одиграли су сјајан меч и у свим елементима фудбалске игре су били бољи од свога ривала.

Црвена звезда - Граднулица 2:6 (0:2)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште: Црвене звезде, гледалаца: 100, судија: М. Рунић (Житиште). Стрелци: Ковачевић у 55. и 83. за Црвену звезду, а Тумо у 35. Кнежевић у 36. Маљукан у 63. 78. и Тадић у 84. и 86. минуту за Граднулицу. Жути картон: Брајић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Панић 5, Кнежевић 5 (Иванчевић 5), Станков 6. Д. Комненовић 6, Ковачевић 8,  Савин 6, Р. Комненовић 5, Брајић 6, Вујовић 6 (Јеловац 6), Поповић 6 (Вукмировић 6), Костић 7.

ГРАДНУЛИЦА: Ђурић 7, Кнежевић 8, Зекановић 7 (Латковић 6), Стојшић 7, Маљукан 8 (Ћурић 6), Тумо 8, Замбо 7 (Тадић 9), С. Живанов 8, Антић 7 (К. Каран 7), Прец 7, Зоретић 7 (Квргић 7).

Добра екипа Граднулице је  већ у првом полувремену решила питање победника, а у наставку још четири пута су погодили мрежу Панића. .

Јединство - ЖФК Банат 0:1 (0:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Градски Стадион крај Тисе, гледалаца 100. Судија: Ј. Попов (Зрењанин). Стрелац: Ђорић Из пенала)  у 48. минуту. Жути картони: Фаркаш (Јединство), а Ђорић, Цветићанин, Кондић (ЖФК Банат).

ЈЕДИНСТВО: Шовљански 6, Станковић 6, Њагрин 6, Месарошки 6, Делић 6, Стојанов 6 (Кеврешанов 5), Фаркаш 6 (Веселић 5), Вребалов 6, Коледин 6, Пецарски 6 (Перић 6), Ковачев 6.

ЖФК БАНАТ: Баћан 7, Демић 7, Новић 7 (Срданов 6), Цветићанин 7, Радичевић 7, Медић 7, Ђукић 7, Буратовић 8, Ђорић 9 (Пјевчевић 7), Кондић 7, Вујичић 7 (Шабани 7).

Једини погодак постигнут је у 48. минуту с линије пенала, када је прецизним шутем  Златко Ђорић, матирао голмана Јединства Шовљанског.

Младост - Делија 1:1 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Н. Илић (Зрењанин). Стрелци: Новковић у 36. за Младост, а Спахић (из пенала) у 78. минуту за Делију. Жути картони: Стајић, Перишић, Степанчев (Делија).

МЛАДОСТ: Марић 7, Б. Пивач 7, Мијатовић 7, С. Топаловић 7, Б. Топаловић 7, М. Топаловић 7, Новковић 8, Гавранић 7, Н. Топаловић 7, Крстовић 7, Нађ 7.

ДЕЛИЈА: Л. Врачев 7, Миладинов 7, Костић 7, Спахић 8, Перишић 7 (Јолић 6), Србљин 7, Д. Симић 7 (Стајић 7), Степанчев 7, Моноштори 7, Попов 7, Н. Врачев 7.

У отвореној игри два ривала, прво полувреме је припало домаћој екипи.

У другом полувремену гости из Мокрина су били бољи и успели су да изједначе.

Задругар - Раднички (ЈТ) 2:1 (0:1)

ЛАЗАРЕВО: Игралиште: Задругара, гледалаца 150. Судија: М. Бајић (Кикинда). Стрелци:  Миловац у 54. и Земунски у 98. за Задругар, а Ђого у 23. минуту за Раднички. Жути картони: Ерић, Фуртула (Задругар), а Нађ, Ђого, Мартиновић, Варга и тренер Савић (Раднички).

ЗАДРУГАР: В. Лучић 7, Мршевић 7 (М. Ерић 7), Земунски 9, В. Ерић 7 (Ђ. Лучић 7), Фуртула 7, Миловац 8 (Поповић 7), Пандуров 7, Лукић 7, Козловачки 8 (Н. Обрадов 7), Зорић 7, Вискуп 7 (Марковић 7).

РАДНИЧКИ: Васић 6, Алексић 6 (Грујић 6), Азарић 6, Нађ 7 (Шпачек 5), Пејин 6, Ђого 8, Петрић 6, Пенов 6, Варга 6, Мартиновић 6, Ференчак 6.

Гости су повели у првом делу преко Ђога, али у наставку Лазаревчани су успшели да прекрену резултат. Победоносни гол екипа Задругара постигла је у  98. минуту, искусни Вељко Земунски погодио је угао гола  Ивана Васића.

МСК - Билећанин 2:1 (2:0)

МИХАЈЛОВО: Игралиште: „Лигет”, гледалаца 100. Судија: Д. Зорић (Клек). Стрелци: Зећири у 16. и Вукоје у 37. минуту за МСК, а Стојаковић у 78. минуту за Билећанин.

МСК: Бељац 7 (Секошан 7), Д. Исак 7, Тот 7, Гуљаш 7 (Ступар 7), Цвијић 7, Такач 7, Рама 7 (Константинов 7), Јаковљев 7, Зећири 8 (Халади 7), Вукоје 9, Грубор 7 (Дворски 7).

БИЛЕЋАНИН: Хорват 6, Вујовић 7, Стојаковић 8, Вујадиновић 7, Тришић 7 (Рајков 7), Н. Маговчевић 6,  Грубачић 7 (Селими 7), М. Маговчевић 7 (Божић 6), Вучковић 7, Кустурић 7 (Жерајић 6), Милошевић 7.

Михајловчани су  у првом полувремену стекли предност од два гола, али у наставку сусрета Сечањци су смањили резултат и мало је недостајало да изједначе.

Банат - ЖАК 4:0 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште: Баната, гледалаца 200. Судија: Д. Мијатовић (Житиште). Стрелци: Тошковић у 49, Младеновић у 60. Павловски у 66. и  Крстић ( из пенала) у 80. минуту. Ђорђевић (Банат), а Баба (ЖАК).

БАНАТ: Максимовић 8, Ракетић 7, Тошковић 8, Илић 7, Павловски 8 (Лековић 7), Тројановић 7 (Јовановић 7), Младеновић 8, Ђорђевић 7, Томић 7 (Ћулајевић 7), Крстић 9, Добрић 8.

ЖАК: Батанчев 5, Баба 5, Козић 5, Вујин 5, Петровић 5, Утржен 5, Важић 5, Ратко 5, Врбашки 5 (Сабо 5), Гавранов 5 (Бошков 5), Ходик 5.

Ченћани су у другом полувремену потпуно надиграли Кикинђане и стгигли до сигурне победе.

Припремио: П. Станић

Резултати и табела:

Јединство - ЖФК Банат 0:1, МСК - Билећанин 2:1, Задругар - Раднички 2:1, Напредак (БТ) - Војводина 4:0, Црвена звезда - Граднулица 2:6, Младост  (БД) - Делија 1:1, Омладинац (РТ) - 2. октобар 3:3, Банат (Ч) - ЖАК 4:0.