ZRENJANINSKA LIGA: Kumančani tri puta vodili

28.08.2024. 14:50 14:52
Izvor: FK 2. oktobar/ Bojan Vidović (2. oktobar)

U Ravnom Topolovcu je odigrana prava prvenstvena utakmica, postignuto je šest golova.

Omladinac (RT) - 2. oktobar 3:3 (1:2)

RAVNI TOPOLOVAC: Igralište Hercegovina, gledalaca: 300. Sudija: S. Radulović (Elemir). Strelci: Markoski u 37. Šarenac u 62. i l Trkulja u 88. za Omladinac (RT), a Vijoglavin u 17. Baranji u 45 3 i Zakić u 75. minutu za 2. oktobar. Žuti kartoni: Mandić (Omladinac), a A. Petrov, Srdić (2. oktobar).

OMLADINAC : Bačko 6, Banč 7 (Stojković 7), Đukić 8, Mandić, Trkulja 8, 5, Popov 7, A. Martinović 9, M. Šarenac 8, Markoski 8, Novaković 7 (Tucić 7), Vlajić 7, 5.

DRUGI OKTOBAR: G. Lazić 7, 5, A. Petrov 7, D. Vijoglavin 8 (Đorđević 7), Anović 7, Baranji 8, Zakić 8 (Srdić 7), Milosavljev 7, Radojčić 7 (D. Lazić 7), Lilić 7 (Nosonjin 7), Janković 7, Vidović 7.

Kumančani su  tri puta vodili, ali su domaći fudbaleri ipak u finišu meča uspeli da izjednače posle slobodnog udarca  i da osvoje vredan bod.

Napredak - Vojvodina 4:0 (0:0)

BANATSKA TOPOLA: Igralište Napretka, gledalaca: 200, sudija: M. Peček (Kikinda). Strelci: Todorov u 48. i 51. Sekereš u 55. i Josimović u 83. minutu.  Žuti kartoni: Jelača, Stanković (Napredak), a Marić (Vojvodina).

NAPREDAK: Veskov 7, S. Todorov 9 (Hanđa 6), Dakić 7, Sekereš 8, Josimović 8, Stanković 7 (Rockov 7), Eremić 7 (Mesaroš 6), Drljača 7, Grujić 7, Mihajlović 7 (Kavali 6), Jelača 7.

VOJVODINA: Arsin 5, Gavrić 6, Zavišin 6, Beložanski 6 (Golić 5), Vrbački 6, Marić 6 (Litričin 5), Adamov 5, Dokman 6, Popov 6, Rankov 6, Vincan 5.

Fudbaleri Napretka iz Banatske Topole odigrali su sjajan meč i u svim elementima fudbalske igre su bili bolji od svoga rivala.

Crvena zvezda - Gradnulica 2:6 (0:2)

VOJVODA STEPA: Igralište: Crvene zvezde, gledalaca: 100, sudija: M. Runić (Žitište). Strelci: Kovačević u 55. i 83. za Crvenu zvezdu, a Tumo u 35. Knežević u 36. Maljukan u 63. 78. i Tadić u 84. i 86. minutu za Gradnulicu. Žuti karton: Brajić (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Panić 5, Knežević 5 (Ivančević 5), Stankov 6. D. Komnenović 6, Kovačević 8,  Savin 6, R. Komnenović 5, Brajić 6, Vujović 6 (Jelovac 6), Popović 6 (Vukmirović 6), Kostić 7.

GRADNULICA: Đurić 7, Knežević 8, Zekanović 7 (Latković 6), Stojšić 7, Maljukan 8 (Ćurić 6), Tumo 8, Zambo 7 (Tadić 9), S. Živanov 8, Antić 7 (K. Karan 7), Prec 7, Zoretić 7 (Kvrgić 7).

Dobra ekipa Gradnulice je  već u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika, a u nastavku još četiri puta su pogodili mrežu Panića. .

Jedinstvo - ŽFK Banat 0:1 (0:0)

NOVI BEČEJ: Gradski Stadion kraj Tise, gledalaca 100. Sudija: J. Popov (Zrenjanin). Strelac: Đorić Iz penala)  u 48. minutu. Žuti kartoni: Farkaš (Jedinstvo), a Đorić, Cvetićanin, Kondić (ŽFK Banat).

JEDINSTVO: Šovljanski 6, Stanković 6, Njagrin 6, Mesaroški 6, Delić 6, Stojanov 6 (Kevrešanov 5), Farkaš 6 (Veselić 5), Vrebalov 6, Koledin 6, Pecarski 6 (Perić 6), Kovačev 6.

ŽFK BANAT: Baćan 7, Demić 7, Nović 7 (Srdanov 6), Cvetićanin 7, Radičević 7, Medić 7, Đukić 7, Buratović 8, Đorić 9 (Pjevčević 7), Kondić 7, Vujičić 7 (Šabani 7).

Jedini pogodak postignut je u 48. minutu s linije penala, kada je preciznim šutem  Zlatko Đorić, matirao golmana Jedinstva Šovljanskog.

Mladost - Delija 1:1 (1:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, gledalaca 100. Sudija: N. Ilić (Zrenjanin). Strelci: Novković u 36. za Mladost, a Spahić (iz penala) u 78. minutu za Deliju. Žuti kartoni: Stajić, Perišić, Stepančev (Delija).

MLADOST: Marić 7, B. Pivač 7, Mijatović 7, S. Topalović 7, B. Topalović 7, M. Topalović 7, Novković 8, Gavranić 7, N. Topalović 7, Krstović 7, Nađ 7.

DELIJA: L. Vračev 7, Miladinov 7, Kostić 7, Spahić 8, Perišić 7 (Jolić 6), Srbljin 7, D. Simić 7 (Stajić 7), Stepančev 7, Monoštori 7, Popov 7, N. Vračev 7.

U otvorenoj igri dva rivala, prvo poluvreme je pripalo domaćoj ekipi.

U drugom poluvremenu gosti iz Mokrina su bili bolji i uspeli su da izjednače.

Zadrugar - Radnički (JT) 2:1 (0:1)

LAZAREVO: Igralište: Zadrugara, gledalaca 150. Sudija: M. Bajić (Kikinda). Strelci:  Milovac u 54. i Zemunski u 98. za Zadrugar, a Đogo u 23. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Erić, Furtula (Zadrugar), a Nađ, Đogo, Martinović, Varga i trener Savić (Radnički).

ZADRUGAR: V. Lučić 7, Mršević 7 (M. Erić 7), Zemunski 9, V. Erić 7 (Đ. Lučić 7), Furtula 7, Milovac 8 (Popović 7), Pandurov 7, Lukić 7, Kozlovački 8 (N. Obradov 7), Zorić 7, Viskup 7 (Marković 7).

RADNIČKI: Vasić 6, Aleksić 6 (Grujić 6), Azarić 6, Nađ 7 (Špaček 5), Pejin 6, Đogo 8, Petrić 6, Penov 6, Varga 6, Martinović 6, Ferenčak 6.

Gosti su poveli u prvom delu preko Đoga, ali u nastavku Lazarevčani su uspšeli da prekrenu rezultat. Pobedonosni gol ekipa Zadrugara postigla je u  98. minutu, iskusni Veljko Zemunski pogodio je ugao gola  Ivana Vasića.

MSK - Bilećanin 2:1 (2:0)

MIHAJLOVO: Igralište: „Liget”, gledalaca 100. Sudija: D. Zorić (Klek). Strelci: Zećiri u 16. i Vukoje u 37. minutu za MSK, a Stojaković u 78. minutu za Bilećanin.

MSK: Beljac 7 (Sekošan 7), D. Isak 7, Tot 7, Guljaš 7 (Stupar 7), Cvijić 7, Takač 7, Rama 7 (Konstantinov 7), Jakovljev 7, Zećiri 8 (Haladi 7), Vukoje 9, Grubor 7 (Dvorski 7).

BILEĆANIN: Horvat 6, Vujović 7, Stojaković 8, Vujadinović 7, Trišić 7 (Rajkov 7), N. Magovčević 6,  Grubačić 7 (Selimi 7), M. Magovčević 7 (Božić 6), Vučković 7, Kusturić 7 (Žerajić 6), Milošević 7.

Mihajlovčani su  u prvom poluvremenu stekli prednost od dva gola, ali u nastavku susreta Sečanjci su smanjili rezultat i malo je nedostajalo da izjednače.

Banat - ŽAK 4:0 (0:0)

ČENTA: Igralište: Banata, gledalaca 200. Sudija: D. Mijatović (Žitište). Strelci: Tošković u 49, Mladenović u 60. Pavlovski u 66. i  Krstić ( iz penala) u 80. minutu. Đorđević (Banat), a Baba (ŽAK).

BANAT: Maksimović 8, Raketić 7, Tošković 8, Ilić 7, Pavlovski 8 (Leković 7), Trojanović 7 (Jovanović 7), Mladenović 8, Đorđević 7, Tomić 7 (Ćulajević 7), Krstić 9, Dobrić 8.

ŽAK: Batančev 5, Baba 5, Kozić 5, Vujin 5, Petrović 5, Utržen 5, Važić 5, Ratko 5, Vrbaški 5 (Sabo 5), Gavranov 5 (Boškov 5), Hodik 5.

Čenćani su u drugom poluvremenu potpuno nadigrali Kikinđane i stgigli do sigurne pobede.

Pripremio: P. Stanić

Rezultati i tabela:

Jedinstvo - ŽFK Banat 0:1, MSK - Bilećanin 2:1, Zadrugar - Radnički 2:1, Napredak (BT) - Vojvodina 4:0, Crvena zvezda - Gradnulica 2:6, Mladost  (BD) - Delija 1:1, Omladinac (RT) - 2. oktobar 3:3, Banat (Č) - ŽAK 4:0.