Војводина примила гол после само 25 секунди

(ФОТО) ВОШИ ПОСЕД, ГОСТИМА ЧИТАВ ПЛЕН Невесела фудбалска прича на Карађорђу

02.10.2024. 21:41 21:50
фудбал

Војводина више не прима голове у последњим секундама утакмице. Сада је то случај са почетним секундама меча.

Гол против Новог Пазара примила је после само 25 секунди игре. Сиченџе је био неодговоран према задатку на делу терена где нема места поигравању ни с лоптом, нити с противником.

Присебнији је у дуелу био гостујући играч Антви, прихватио је лопту на ивици шеснаестерца и без проблема је сместио иза Росићевих леђа. До последњег реда на трибинама могао се разазнати узвик „пази леђа“... Која корист, када у последњој линији новосадске одбране нема двојице играча који говоре истим језиком.

fudbal

Упркос значајнијем Војводинином поседу до одмора (70 посто), само је стицајем околности прво полувреме завршено минималном разликом у корист гостујућег тима. Шансе Ђурановића у 22. Месаровића у 34. и Љајића у 43. минуту, после прецизно изведених противнапада, које су по правили водили Љајић и Антви, завршавале су у гол-ауту у ситуацијама када је Росић већ био савладан.

С друге стране, недостатак квалитетног играча у шпицу напада, а Депу то тренутно очигледно није, изнудио је покушаје из даљине играча у пола белом, пола у црвеном. Савићевић је покушавао у 10. и у 19. али није погодио оквир гола, Величковић у 16 такође, да би Депу у два наврата машио почетничким грешкама из непосредне близине. Додамо ли томе и прилики у 24. минуту Зади Серија, када је искоса са леве стране погодио голмана, добићемо слику безопасне Војводине пред дисциплинованом колективном одбраном тима који се 45 минута бранио, да би идентичним опредељењем започео и друго полувреме.

И у наставку је домаћи тим више контролисао лопту, шутевима Савићевића у 51. и Зади Серија у 55. минуту, најављујући офанзиву која је обећавала. У тим моментима голман Поповић је парадама и сигурним одбранама уливао сигурност саиграчима у одбрани. И опет су Новопазарци имали прилику за дуплирање вођства. Антви је у 74. минуту са десетак метара шутирао у Росића, а немоћ Новосађана заокружена је поготком Депуа у стативу шест минута пре краја. Сукобима играча пред крај меча завршена је невесела фудбаска прича на Карађорђу.

Л. Бакмаз

fudbal

Војводина – Нови Пазар 0:1 (0:1)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе“, гледалаца 1.500, судија Момчило Марковић (Београд), стрелац: Антви у 1. минуту, жути картони: помоћни тренер Димић (Н.Пазар).

ВОЈВОДИНА: Росић 6, Николић 6 (Бутеан), Сиченџе 5,5, Црномарковић, 6,5 Барос 6 (Петровић), Величковић 5,5 (Младеновић) , Савићевић 6 (Ранђеловић), Полетановиоћ 6,5, Радуловић 5,5 (Кокановић), Депу 5, Зади Сери 6.

НОВИ ПАЗАР: Поповић 6,5, Бојат 6, Ђурић 6, Мршић 6,5, Милетић 6 (Бачкуља), Видаковић 6,5, Антви 7, Адешина 6,5, Месаровић 6,5(Исламовић), Љајић 6,5, Ђурановић 6 (Опара).

Извор:
Дневник
(УЖИВО) ВОЈВОДИНА - НОВИ ПАЗАР Крај утакмице, Воша није успела ни да изједначи ПАЗАРЦИ ПОБЕДИЛИ 1:0 ГОЛОМ ЈОШ У 30. СЕКУНДИ МЕЧА