Vojvodina primila gol posle samo 25 sekundi

(FOTO) VOŠI POSED, GOSTIMA ČITAV PLEN Nevesela fudbalska priča na Karađorđu

02.10.2024. 21:41 21:50
фудбал

Vojvodina više ne prima golove u poslednjim sekundama utakmice. Sada je to slučaj sa početnim sekundama meča.

Gol protiv Novog Pazara primila je posle samo 25 sekundi igre. Sičendže je bio neodgovoran prema zadatku na delu terena gde nema mesta poigravanju ni s loptom, niti s protivnikom.

Prisebniji je u duelu bio gostujući igrač Antvi, prihvatio je loptu na ivici šesnaesterca i bez problema je smestio iza Rosićevih leđa. Do poslednjeg reda na tribinama mogao se razaznati uzvik „pazi leđa“... Koja korist, kada u poslednjoj liniji novosadske odbrane nema dvojice igrača koji govore istim jezikom.

fudbal

Uprkos značajnijem Vojvodininom posedu do odmora (70 posto), samo je sticajem okolnosti prvo poluvreme završeno minimalnom razlikom u korist gostujućeg tima. Šanse Đuranovića u 22. Mesarovića u 34. i Ljajića u 43. minutu, posle precizno izvedenih protivnapada, koje su po pravili vodili Ljajić i Antvi, završavale su u gol-autu u situacijama kada je Rosić već bio savladan.

S druge strane, nedostatak kvalitetnog igrača u špicu napada, a Depu to trenutno očigledno nije, iznudio je pokušaje iz daljine igrača u pola belom, pola u crvenom. Savićević je pokušavao u 10. i u 19. ali nije pogodio okvir gola, Veličković u 16 takođe, da bi Depu u dva navrata mašio početničkim greškama iz neposredne blizine. Dodamo li tome i priliki u 24. minutu Zadi Serija, kada je iskosa sa leve strane pogodio golmana, dobićemo sliku bezopasne Vojvodine pred disciplinovanom kolektivnom odbranom tima koji se 45 minuta branio, da bi identičnim opredeljenjem započeo i drugo poluvreme.

I u nastavku je domaći tim više kontrolisao loptu, šutevima Savićevića u 51. i Zadi Serija u 55. minutu, najavljujući ofanzivu koja je obećavala. U tim momentima golman Popović je paradama i sigurnim odbranama ulivao sigurnost saigračima u odbrani. I opet su Novopazarci imali priliku za dupliranje vođstva. Antvi je u 74. minutu sa desetak metara šutirao u Rosića, a nemoć Novosađana zaokružena je pogotkom Depua u stativu šest minuta pre kraja. Sukobima igrača pred kraj meča završena je nevesela fudbaska priča na Karađorđu.

L. Bakmaz

fudbal

Vojvodina – Novi Pazar 0:1 (0:1)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca 1.500, sudija Momčilo Marković (Beograd), strelac: Antvi u 1. minutu, žuti kartoni: pomoćni trener Dimić (N.Pazar).

VOJVODINA: Rosić 6, Nikolić 6 (Butean), Sičendže 5,5, Crnomarković, 6,5 Baros 6 (Petrović), Veličković 5,5 (Mladenović) , Savićević 6 (Ranđelović), Poletanovioć 6,5, Radulović 5,5 (Kokanović), Depu 5, Zadi Seri 6.

NOVI PAZAR: Popović 6,5, Bojat 6, Đurić 6, Mršić 6,5, Miletić 6 (Bačkulja), Vidaković 6,5, Antvi 7, Adešina 6,5, Mesarović 6,5(Islamović), Ljajić 6,5, Đuranović 6 (Opara).

Izvor:
Dnevnik
(UŽIVO) VOJVODINA - NOVI PAZAR Kraj utakmice, Voša nije uspela ni da izjednači PAZARCI POBEDILI 1:0 GOLOM JOŠ U 30. SEKUNDI MEČA