ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Бајшани лако са Туринцима

22.10.2024. 12:08 12:11
фудбал

Бајша - Младост (Т) 3:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бјаше, гледалаца 200, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Косовац у 38. и 75. и Батори у 87. минуту.

БАЈША: Шмит 7, Петровић 7, Косовац 8 (Шорак 6), Т. Нађ 7, Кривокапић 7, Лекаји 7, Батори 8, Кангрга 7 (Вујић 6), Јокић 7, Михајловић 7, Моровић 7,5.

МЛАДОСТ: Бобин 6,5, Марић 6,5, Странић 6,5, Басић 6,5, Јокић 6,5, Селеши 6 (Ковачевић 6), Виновић 6,5, Гргић 6,5, Гашић 6,5, Грабеж 6,5, Дринић 6, Гашић 6,5.

Фудбалери Бајше боље су почели меч , били бољи и повели преко  Косовца у финишу првог дела. И у наставку Бајша је била надмоћнија и Косовац је на додавање Кривокапића удвостручио предност. Три минута пре краја Батори је ставио тачку на ову утакмицу.

С. Стојиљковић

Бачка (С) - Младост (А) 3:0 (2:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: У. Жутић (Ловћенац), стрелци: Манојлоић у 37. Ненадовић у 43. и Глишовић у 81. минуту. Жути картони: Ивковић (Бачка), Бачић (Младост).

БАЧКА: Сабо 7, Гњатовић 7,5 (Нагл), Ћакић 7, Ивковић 7, Арежина 7, Манојловић 7,5 (Срдић), Малиновић 7 (Шафрањ 7), Малиновић 7 (Глишовић 7), Шијачић 7, Ненадовић 7 (Милијашевић 7), Ђурановић 7.

МЛАДОСТ: Јеличић 6, Балаћ 6, К. Јововић 6, Арсовић 6, Поповић 6, Бачић 6 (Мајсторовић 6), Ђукић 6, А. Јововић 6, Рапајић 6, Штрбац 6, Вујновић 6 (Басарић 6).

Динамично је било у 34. минуту, када је грешка замало донела гол гостима, али Ћакић је успео да избаци лопту са линије. Милош Манојловић, капитен црвено-белих преварио је голмана Јеличића за предност, а у 43. минуту Манојловић је асистирао Матији Недељковићу за 2:0.  У 81. минуту Глишовић је био непогрешив.

С. Ст.

Бачка (БП)- Будућност (П) 1:0 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион Бачке, гледалаца 600, судија: Н. Јанковић (Мол), стрелац: Ђокић у 84. минуту. Жути картони: Ковачевић (Бачка), Ђуричић, Нем. Јелић, Гајдобрански, Н. Петковић (Будућност).

БАЧКА: Кнежевић 7, Б. Глувић 8, Плавшић 7, Ћук 6, (Бајић 7), Нијемчевић 7, Бјелош 9, Бобак 5 (Копања 6, Јевтић 7), Балиновић 7, Ђокић 8,5, Црнојачки 7, Ковачевић 7.

БУДУЋНОСТ: Ивановић 7,5, Ђуричић 7, Игњатовић 7, С. Јелић 7 (Миланов 6), Вуковић 7,5, Н. Јелић 7 (Стокић 6,5), Трифуновић 8, Нем. Петковић 7,5, Гајдобрански 7,5, Тривуновић 8, Н. Петковић 8.

У првом полувремену мало је било прилика, једино треба издвојити шут Јелића са двадесетак метара.

Трифуновић је у 68. минуту извео слободан ударац са 25 метара, али није био прецизан. Гол одлуке постигнут је у 84. минуту, Ђокић је прошао по десној страни и лоб ударцем послао лопту у небрањену мрежу. До краја сусрета у приликама су били Црнојачки и Нијемчевић али до промене резултата није дошло.

М. Н. Кременовић

Раднички (Р) - Раднички (Б) 1:0 (0:0)

РАТКОВО: Игралиште Радничког, гледалаца 120, судија: Д. Петровић (Шид), стрелац: Влајић у 90. минуту. Жути картони: Поповић (Раднички Р.), Л. Лебовић, Ф. Тосенбергер (Раднички, Б).

РАДНИЧКИ (Р): Игњатовић 7, Алексић 7 (Глишић), Поповић 7,5, Лучар 7,5, Панић 7, Стојановић 7, Гуглета 7, Новаковић 6,5, Кљајић 6,5 (Трифуновић 7), Влајић 8, Цветковић 7 (Агбаба 7).

РАДНИЧКИ (Б): С. Лебовић 7, Д. Тосенбергер 6,5, Колар 7, Кујунџић 7, Ф. Тосенбергер 7,5, Л. Лебовић 7, Маравић 7 (Бабић), Будинчевић 6,5 (Орчић 6,5), Шимић 7, Лукић 6,5 (Стојановић 6,5), Облаковић 7.

Ратковчани су освојили бодове после праве драме. Гости су се грчевито бранили. Домаћин је пропустио две зреле шансе, прво Поповића у 45. минуту, а касније Стојановић у 68. минуту.

Сусрет је одлучио Влајић шутем са 20 метара, лопта се од стативе одбила у мрежу. Уследило је велико славље Радничког и навијача.

А. Чичић

Младост (БП) - Тиса 1:2 (1:1)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Игралиште у Врбари, гледалаца; 200, судија; А. Шипош(Србобран), стрелци: Кања у 44. за Младост, а Н. Томић у 2. и А. Месарош у 57. минуту за Тису, жути картони; Тодоровић (Младост), а Провчи, М.Томић, Томишић, Станковић (Тиса).

МЛАДОСТ:  Лења (Дудаш), Штефек, Шпрох, Ковачевић, Семартонски (Бајић), Бохуш, Кања, Радосавкић (Ердељан), Чеман (Стојисављевић), Јакуш, Тодоровић.

ТИСА: Воланд, Провчи, А. Месарош, Славуљица, Швељо, Станковић, Г. Месарош(М. Томић), Свитић, Томишић, Н.Томић (Станимиров), Бошњак.

Био је то добар меч. Утакмицу је обележила и тежа повреда голмана домаће екипе Лење на кога је неопрезно стартовао Провчи.

Ј. Мучаи

Искра - Хајдук (К) 2:2 (0:1)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца; 400, судија; В. Филиповић(Суботица), стрелци; Адамовић у 52. и у 90. за Искру, а У. Божовић у 22. и Ј. Радмановић(из једанаестерца) у 88. минуту за Хајдук, жути картони: Сердар(Искра), а Поткозарац, Ј. Радмановић(Хајдук), црвени картон:  представник клуба Н. Варга(Искра) после завршетка утакмице.

ИСКРА: Ф. Хромиш, М. Секулић, Ефендић, Сердар, Малацко (Л. Миловановић), Адамовић, Дамјан Губаш, Бокан (Недељковић), Вајагић, Гаџић (Човс), Харди.

ХАЈДУК: М. Хуперт, Радовић, Ј. Радмановић, Слијепчевић, Богићевић, Новаковић, Влаисављевић, Поткозарац, Цицмил, Пронек, У. Божовић (Давидовић).

Гости из Куле у два наврата, имали су резултатску предност. Али, упорни и борбени фудбалери Искре нису се предавали.Двоструки стрелац млади и стасити Никола Адамовић, у финишу меча, поставио је коначан исход.