VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER Bajšani lako sa Turincima

22.10.2024. 12:08 12:11
фудбал

Bajša - Mladost (T) 3:0 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bjaše, gledalaca 200, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Kosovac u 38. i 75. i Batori u 87. minutu.

BAJŠA: Šmit 7, Petrović 7, Kosovac 8 (Šorak 6), T. Nađ 7, Krivokapić 7, Lekaji 7, Batori 8, Kangrga 7 (Vujić 6), Jokić 7, Mihajlović 7, Morović 7,5.

MLADOST: Bobin 6,5, Marić 6,5, Stranić 6,5, Basić 6,5, Jokić 6,5, Seleši 6 (Kovačević 6), Vinović 6,5, Grgić 6,5, Gašić 6,5, Grabež 6,5, Drinić 6, Gašić 6,5.

Fudbaleri Bajše bolje su počeli meč , bili bolji i poveli preko  Kosovca u finišu prvog dela. I u nastavku Bajša je bila nadmoćnija i Kosovac je na dodavanje Krivokapića udvostručio prednost. Tri minuta pre kraja Batori je stavio tačku na ovu utakmicu.

S. Stojiljković

Bačka (S) - Mladost (A) 3:0 (2:0)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 100, sudija: U. Žutić (Lovćenac), strelci: Manojloić u 37. Nenadović u 43. i Glišović u 81. minutu. Žuti kartoni: Ivković (Bačka), Bačić (Mladost).

BAČKA: Sabo 7, Gnjatović 7,5 (Nagl), Ćakić 7, Ivković 7, Arežina 7, Manojlović 7,5 (Srdić), Malinović 7 (Šafranj 7), Malinović 7 (Glišović 7), Šijačić 7, Nenadović 7 (Milijašević 7), Đuranović 7.

MLADOST: Jeličić 6, Balać 6, K. Jovović 6, Arsović 6, Popović 6, Bačić 6 (Majstorović 6), Đukić 6, A. Jovović 6, Rapajić 6, Štrbac 6, Vujnović 6 (Basarić 6).

Dinamično je bilo u 34. minutu, kada je greška zamalo donela gol gostima, ali Ćakić je uspeo da izbaci loptu sa linije. Miloš Manojlović, kapiten crveno-belih prevario je golmana Jeličića za prednost, a u 43. minutu Manojlović je asistirao Matiji Nedeljkoviću za 2:0.  U 81. minutu Glišović je bio nepogrešiv.

S. St.

Bačka (BP)- Budućnost (P) 1:0 (0:0)

BAČKA PALANKA: Stadion Bačke, gledalaca 600, sudija: N. Janković (Mol), strelac: Đokić u 84. minutu. Žuti kartoni: Kovačević (Bačka), Đuričić, Nem. Jelić, Gajdobranski, N. Petković (Budućnost).

BAČKA: Knežević 7, B. Gluvić 8, Plavšić 7, Ćuk 6, (Bajić 7), Nijemčević 7, Bjeloš 9, Bobak 5 (Kopanja 6, Jevtić 7), Balinović 7, Đokić 8,5, Crnojački 7, Kovačević 7.

BUDUĆNOST: Ivanović 7,5, Đuričić 7, Ignjatović 7, S. Jelić 7 (Milanov 6), Vuković 7,5, N. Jelić 7 (Stokić 6,5), Trifunović 8, Nem. Petković 7,5, Gajdobranski 7,5, Trivunović 8, N. Petković 8.

U prvom poluvremenu malo je bilo prilika, jedino treba izdvojiti šut Jelića sa dvadesetak metara.

Trifunović je u 68. minutu izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali nije bio precizan. Gol odluke postignut je u 84. minutu, Đokić je prošao po desnoj strani i lob udarcem poslao loptu u nebranjenu mrežu. Do kraja susreta u prilikama su bili Crnojački i Nijemčević ali do promene rezultata nije došlo.

M. N. Kremenović

Radnički (R) - Radnički (B) 1:0 (0:0)

RATKOVO: Igralište Radničkog, gledalaca 120, sudija: D. Petrović (Šid), strelac: Vlajić u 90. minutu. Žuti kartoni: Popović (Radnički R.), L. Lebović, F. Tosenberger (Radnički, B).

RADNIČKI (R): Ignjatović 7, Aleksić 7 (Glišić), Popović 7,5, Lučar 7,5, Panić 7, Stojanović 7, Gugleta 7, Novaković 6,5, Kljajić 6,5 (Trifunović 7), Vlajić 8, Cvetković 7 (Agbaba 7).

RADNIČKI (B): S. Lebović 7, D. Tosenberger 6,5, Kolar 7, Kujundžić 7, F. Tosenberger 7,5, L. Lebović 7, Maravić 7 (Babić), Budinčević 6,5 (Orčić 6,5), Šimić 7, Lukić 6,5 (Stojanović 6,5), Oblaković 7.

Ratkovčani su osvojili bodove posle prave drame. Gosti su se grčevito branili. Domaćin je propustio dve zrele šanse, prvo Popovića u 45. minutu, a kasnije Stojanović u 68. minutu.

Susret je odlučio Vlajić šutem sa 20 metara, lopta se od stative odbila u mrežu. Usledilo je veliko slavlje Radničkog i navijača.

A. Čičić

Mladost (BP) - Tisa 1:2 (1:1)

BAČKI PETROVAC: Igralište u Vrbari, gledalaca; 200, sudija; A. Šipoš(Srbobran), strelci: Kanja u 44. za Mladost, a N. Tomić u 2. i A. Mesaroš u 57. minutu za Tisu, žuti kartoni; Todorović (Mladost), a Provči, M.Tomić, Tomišić, Stanković (Tisa).

MLADOST:  Lenja (Dudaš), Štefek, Šproh, Kovačević, Semartonski (Bajić), Bohuš, Kanja, Radosavkić (Erdeljan), Čeman (Stojisavljević), Jakuš, Todorović.

TISA: Voland, Provči, A. Mesaroš, Slavuljica, Šveljo, Stanković, G. Mesaroš(M. Tomić), Svitić, Tomišić, N.Tomić (Stanimirov), Bošnjak.

Bio je to dobar meč. Utakmicu je obeležila i teža povreda golmana domaće ekipe Lenje na koga je neoprezno startovao Provči.

J. Mučai

Iskra - Hajduk (K) 2:2 (0:1)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca; 400, sudija; V. Filipović(Subotica), strelci; Adamović u 52. i u 90. za Iskru, a U. Božović u 22. i J. Radmanović(iz jedanaesterca) u 88. minutu za Hajduk, žuti kartoni: Serdar(Iskra), a Potkozarac, J. Radmanović(Hajduk), crveni karton:  predstavnik kluba N. Varga(Iskra) posle završetka utakmice.

ISKRA: F. Hromiš, M. Sekulić, Efendić, Serdar, Malacko (L. Milovanović), Adamović, Damjan Gubaš, Bokan (Nedeljković), Vajagić, Gadžić (Čovs), Hardi.

HAJDUK: M. Hupert, Radović, J. Radmanović, Slijepčević, Bogićević, Novaković, Vlaisavljević, Potkozarac, Cicmil, Pronek, U. Božović (Davidović).

Gosti iz Kule u dva navrata, imali su rezultatsku prednost. Ali, uporni i borbeni fudbaleri Iskre nisu se predavali.Dvostruki strelac mladi i stasiti Nikola Adamović, u finišu meča, postavio je konačan ishod.