107.1002

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Ветерник и Срем поделили бодове у дербију

15.10.2024. 11:50 11:51

Ветерник - Срем 1:1 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледалаца 300, судија: Пјевћ (Зрењанин), стрелци: Крстевски у 11. за Ветерник, а Цветковић у 59. минуту за Срем. Жути картони: Крстевски (Ветерник), Кнежевић, Вујасиновић, Рогановић (Срем).

ВЕТЕРНИК: Палковљевић, Кисић, Швоња, Балаш, Гојковић, Грујић, Вуковић, Себастијан (Печић), Лепојевић, Крстевски, Турало (Грујић).

СРЕМ: Кнежевић, Средојевић, Ребић (Богојевић), Савиновић (Гмизић), Вујасиновић, Цветковић, Матић (Новић), Делић (Ранчић), Рогановић, Бежановић (Комазец), Доневски.

У дербију кола није било победника. После велике борбе меч између Ветерничана и гостију из Сремских Михаљаца завршен је без одлуке, што је и најправеднији резултат.

С. Ј.

Јединство (Р) - Јадран 4:0 (2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Дувњак (Нови Сад), стрелци: Петровић у 20. Живанов у 45. Клајић у 70. и Топић у 85. минуту. Жути картони: Секулић, Писар (Јадран).

ЈЕДИНСТВО: Марковић, Живанов, Андрига (Зирић), Топић, Пантић (Ибишић), Петровић (Ристић), Каписода, Новаковић (Гајић), Жарић, Клајић (Инђић).

ЈАДРАН: Јовишић, Пејић, Секулић (Шестовић), Јеловић (Балешевић), Милинковић, Л. Булат (Видовић), Продановић (Георгијев), Симеуновић, Писар, Љубинковић (Павловић), М. Булат.

Наставили су Руменчани са одличним партијама. Лако, без већих проблема савладали су екипу Јадрана и преузели врх табеле.

Г. К.

Младост (БЈ) - Шумар 1:1 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца 250, судија: Гргуровић (Петроварадин), стрелци: Антонић у 71. за Младост, а Поповић у 81. минуту за Шумар. Жути картони: Н. Мандић, Петковић, Челар (Шумар).

МЛАДОСТ: Бајић 7, Текић 6 (Кнежевић 6), Јаковљевић 7, Вујовић 6,5, Јелић 6,5, Ерак 6,5, Митровић 6,5 (Антонић 7), Перић 6 (Самарџић 6,5), Станић 6,5, Шавија 6, Зељковикћ 7 (Ковачић).

ШУМАР: Младеновић 7,5, Петковић 6,5, Матовић 7, Дамјановић 6,5 (Челар), Н. Мандић 6 (Симић), М. Мандић 6, Маловић 7, Јанковић 6, Јовичић 6 (Стојадиновић), Радовановић 6 (Поповић 7), Михајловић 6 (Пилиповић 6,5).

М. М.

Шајкаш - Раднички  3:0 (2:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади. гледалаца 200. Судија:Митровић (Нови Сад). Стрелци: Летић у 26. Савић у 31. и  Хадија 84. минуту.  Жути картони: Коларов  (Шајкаш), Максимовић, Нединић (Раднички). Црвени картон Нединић (Раднички).

ШАЈКАШ: Миладинов 7, Коларов 8, Бороја 7, Алемпић 7 (Котуљач 7), Заов 8, Маљурић 7, Савић 8, Хорват 7, Летић 8 (Хадија7), Николаш 7 (Иван 7), Моравац 8.

РАДНИЧКИ (Ш): Новаковић 6, Утвић 6, Стевановић 7. Вуковић 6, Кузмановић 6 (Пешка 6, Васић 6), Рукавина 6, Пурић 6, Максимовић 6 ( од 46. Драгановић 6), Нединић 6, Рашић 6. Субић 6.

Сл. Симић

Јединство (СП) - Слога 4:0 (4:0)

СТАРА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Мићић у 2. Савковић у 16. Драгојловић у 25. и 33. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Рнић 7, Букурецки 7,5 (Степанчев 7,5), Иветић 8, Мићић 8 (Стегњаја 7), Жакула 8, Виријевић 7,5, Матовић 7,5, Играч 8, Драгојловић 8, Савковић 8 (Кокор), Гачић 7 (Станојчић 7).

СЛОГА: Пајфер 7, Пековић 6, Томић 6,5, Ћиковић 6 (Гагић), Крајиновић 6, Мијаиловић 6 (С. Перић 6), Марјановић 6 (Бисерчић 6), Пастор 7, Вјештица 6 (Вујић), Сеха 6, Раденовић 6 (М. Берић).

Прво полувреме за памћење, са низом успешних акција за надметање расположених домаћина, док је у наставку виђено нешто слабије издање. Већ у другом минуту домаћини су повели, сналажљиви Лука Мићић лопту је усмерио у угао. Савковић је повисио на 2:0, када се у пуном трку ослободио чувара и присебно, мало искоса, погодио угао.

Трећи гол је дело Николе Жакуле, идеалним пасом успослио је Драгојловића, а на сличан начин као и Савковић, погодио је мрежу. Могли су домаћини и до убедљивие победе.

М. Б.

ТСК - Хајдук (Б) 2:3 (2:1)

ТЕМЕРИН: Игралиште ТСК-а, гледалаца 400, судија: Ф. Тодић (Врдник), стрелци: Остојић у 21. и Вујошевић у 29. за ТСК, а Смиљанић у 7, Бурсаћ у 77. и Митровић у 81. минуту за Хајдук. Жути картони: Свитић, Дринић, Косић, Ергарац (ТСК), Шахурић (Хајдук).

ТСК: Агић 6, Бјелановић 5,5, Косић 7 (Ергарац), Радичић 6,5, Остојић 7, Свитић 7, Дмичић 6,5 (Дринић 6,5), Јовнаовић 7,5, Марић 6, Пуповац 7, Вујошевић 7,5.

ХАЈДУК: Јешић 7, М. Гавриловић 7, Шахурић 6,5, Татић 7, Учур 7, Бановић 7, Бурсаћ 7,5, Милојевић 6,5 (С. Гавриловић 6,5), Мутић 6,5 (Стојковић 7), Смиљанић 8, Митровић 7,5 (Новковић).

1. мај - Раднички (НП) 2:2 (0:2)

РУМА: Игралиште 1. маја, гледалаца 250, судија. Ђурић (Инђија), стрелци: Бабић у 47. и 79. за 1. мај, а Лукић у 5. и Живковић у 20. минуту за Раднички. Жути картони: Петровић, Максимовић, Сремчавић (1. мај).

1. МАЈ:  Кромпић, А. Марковић, Петровић, Максимовић, У. Марковић (Јуришић), Бајић, Лојовић (Мијајиловић), Бошњак, Сикимић (Јовановић), Бабић, Сремчевић.

РАДНИЧКИ: Мијуковић, Јованов (Цветковић), Лукић (Цветиновић), М. Живковић, Шормаз, Јојовић (Милаковић), Д. Живковић (Јовановић), Коштић, Кубуровић, Бјелобрк.

Водили су Пазовчани са два гола разлике. Међутим, у наставку су се Румљани пробудили и преко Зорана Бабића су успели да изједначе резултат.

Б. Р.

Дунав  - Доњи Срем 0:1 (0:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште под Бајиром, гледалаца 150, судија: Мушицки (Рума), стрелац: Љубојевић у 71. минуту. Жути картони: Николић (Дунав), а Ристић, Васиљевић (Доњи Срем).

ДУНАВ: Петровић, Дражета (Зоговић), Николић (Мирковић), Павловић, Марковић, Перовић, Марчинковић, Шавија (Миленковић), Јевтић, Мирковић, Петровић (Шипка).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Рађеновић, Хелајзен, Крнета, Вукмановић (Љубојевић), Јуришић, Трифуновић,  Јефтић, Смиљанић (Вуковић), Васиљевић, Трифуновић. (Матић)