VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Veternik i Srem podelili bodove u derbiju

15.10.2024. 11:50 11:51

Veternik - Srem 1:1 (1:0)

VETERNIK: Stadion Veternika, gledalaca 300, sudija: Pjevć (Zrenjanin), strelci: Krstevski u 11. za Veternik, a Cvetković u 59. minutu za Srem. Žuti kartoni: Krstevski (Veternik), Knežević, Vujasinović, Roganović (Srem).

VETERNIK: Palkovljević, Kisić, Švonja, Balaš, Gojković, Grujić, Vuković, Sebastijan (Pečić), Lepojević, Krstevski, Turalo (Grujić).

SREM: Knežević, Sredojević, Rebić (Bogojević), Savinović (Gmizić), Vujasinović, Cvetković, Matić (Nović), Delić (Rančić), Roganović, Bežanović (Komazec), Donevski.

U derbiju kola nije bilo pobednika. Posle velike borbe meč između Veterničana i gostiju iz Sremskih Mihaljaca završen je bez odluke, što je i najpravedniji rezultat.

S. J.

Jedinstvo (R) - Jadran 4:0 (2:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: Duvnjak (Novi Sad), strelci: Petrović u 20. Živanov u 45. Klajić u 70. i Topić u 85. minutu. Žuti kartoni: Sekulić, Pisar (Jadran).

JEDINSTVO: Marković, Živanov, Andriga (Zirić), Topić, Pantić (Ibišić), Petrović (Ristić), Kapisoda, Novaković (Gajić), Žarić, Klajić (Inđić).

JADRAN: Jovišić, Pejić, Sekulić (Šestović), Jelović (Balešević), Milinković, L. Bulat (Vidović), Prodanović (Georgijev), Simeunović, Pisar, Ljubinković (Pavlović), M. Bulat.

Nastavili su Rumenčani sa odličnim partijama. Lako, bez većih problema savladali su ekipu Jadrana i preuzeli vrh tabele.

G. K.

Mladost (BJ) - Šumar 1:1 (0:0)

BAČKI JARAK: Stadion Livadica, gledalaca 250, sudija: Grgurović (Petrovaradin), strelci: Antonić u 71. za Mladost, a Popović u 81. minutu za Šumar. Žuti kartoni: N. Mandić, Petković, Čelar (Šumar).

MLADOST: Bajić 7, Tekić 6 (Knežević 6), Jakovljević 7, Vujović 6,5, Jelić 6,5, Erak 6,5, Mitrović 6,5 (Antonić 7), Perić 6 (Samardžić 6,5), Stanić 6,5, Šavija 6, Zeljkovikć 7 (Kovačić).

ŠUMAR: Mladenović 7,5, Petković 6,5, Matović 7, Damjanović 6,5 (Čelar), N. Mandić 6 (Simić), M. Mandić 6, Malović 7, Janković 6, Jovičić 6 (Stojadinović), Radovanović 6 (Popović 7), Mihajlović 6 (Pilipović 6,5).

M. M.

Šajkaš - Radnički  3:0 (2:0)

KOVILJ: Igralište u Adi. gledalaca 200. Sudija:Mitrović (Novi Sad). Strelci: Letić u 26. Savić u 31. i  Hadija 84. minutu.  Žuti kartoni: Kolarov  (Šajkaš), Maksimović, Nedinić (Radnički). Crveni karton Nedinić (Radnički).

ŠAJKAŠ: Miladinov 7, Kolarov 8, Boroja 7, Alempić 7 (Kotuljač 7), Zaov 8, Maljurić 7, Savić 8, Horvat 7, Letić 8 (Hadija7), Nikolaš 7 (Ivan 7), Moravac 8.

RADNIČKI (Š): Novaković 6, Utvić 6, Stevanović 7. Vuković 6, Kuzmanović 6 (Peška 6, Vasić 6), Rukavina 6, Purić 6, Maksimović 6 ( od 46. Draganović 6), Nedinić 6, Rašić 6. Subić 6.

Sl. Simić

Jedinstvo (SP) - Sloga 4:0 (4:0)

STARA PAZOVA: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Mićić u 2. Savković u 16. Dragojlović u 25. i 33. minutu.

JEDINSTVO: Rnić 7, Bukurecki 7,5 (Stepančev 7,5), Ivetić 8, Mićić 8 (Stegnjaja 7), Žakula 8, Virijević 7,5, Matović 7,5, Igrač 8, Dragojlović 8, Savković 8 (Kokor), Gačić 7 (Stanojčić 7).

SLOGA: Pajfer 7, Peković 6, Tomić 6,5, Ćiković 6 (Gagić), Krajinović 6, Mijailović 6 (S. Perić 6), Marjanović 6 (Biserčić 6), Pastor 7, Vještica 6 (Vujić), Seha 6, Radenović 6 (M. Berić).

Prvo poluvreme za pamćenje, sa nizom uspešnih akcija za nadmetanje raspoloženih domaćina, dok je u nastavku viđeno nešto slabije izdanje. Već u drugom minutu domaćini su poveli, snalažljivi Luka Mićić loptu je usmerio u ugao. Savković je povisio na 2:0, kada se u punom trku oslobodio čuvara i prisebno, malo iskosa, pogodio ugao.

Treći gol je delo Nikole Žakule, idealnim pasom usposlio je Dragojlovića, a na sličan način kao i Savković, pogodio je mrežu. Mogli su domaćini i do ubedljivie pobede.

M. B.

TSK - Hajduk (B) 2:3 (2:1)

TEMERIN: Igralište TSK-a, gledalaca 400, sudija: F. Todić (Vrdnik), strelci: Ostojić u 21. i Vujošević u 29. za TSK, a Smiljanić u 7, Bursać u 77. i Mitrović u 81. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Svitić, Drinić, Kosić, Ergarac (TSK), Šahurić (Hajduk).

TSK: Agić 6, Bjelanović 5,5, Kosić 7 (Ergarac), Radičić 6,5, Ostojić 7, Svitić 7, Dmičić 6,5 (Drinić 6,5), Jovnaović 7,5, Marić 6, Pupovac 7, Vujošević 7,5.

HAJDUK: Ješić 7, M. Gavrilović 7, Šahurić 6,5, Tatić 7, Učur 7, Banović 7, Bursać 7,5, Milojević 6,5 (S. Gavrilović 6,5), Mutić 6,5 (Stojković 7), Smiljanić 8, Mitrović 7,5 (Novković).

1. maj - Radnički (NP) 2:2 (0:2)

RUMA: Igralište 1. maja, gledalaca 250, sudija. Đurić (Inđija), strelci: Babić u 47. i 79. za 1. maj, a Lukić u 5. i Živković u 20. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Petrović, Maksimović, Sremčavić (1. maj).

1. MAJ:  Krompić, A. Marković, Petrović, Maksimović, U. Marković (Jurišić), Bajić, Lojović (Mijajilović), Bošnjak, Sikimić (Jovanović), Babić, Sremčević.

RADNIČKI: Mijuković, Jovanov (Cvetković), Lukić (Cvetinović), M. Živković, Šormaz, Jojović (Milaković), D. Živković (Jovanović), Koštić, Kuburović, Bjelobrk.

Vodili su Pazovčani sa dva gola razlike. Međutim, u nastavku su se Rumljani probudili i preko Zorana Babića su uspeli da izjednače rezultat.

B. R.

Dunav  - Donji Srem 0:1 (0:0)

STARI BANOVCI: Igralište pod Bajirom, gledalaca 150, sudija: Mušicki (Ruma), strelac: Ljubojević u 71. minutu. Žuti kartoni: Nikolić (Dunav), a Ristić, Vasiljević (Donji Srem).

DUNAV: Petrović, Dražeta (Zogović), Nikolić (Mirković), Pavlović, Marković, Perović, Marčinković, Šavija (Milenković), Jevtić, Mirković, Petrović (Šipka).

DONJI SREM: Ristić, Rađenović, Helajzen, Krneta, Vukmanović (Ljubojević), Jurišić, Trifunović,  Jeftić, Smiljanić (Vuković), Vasiljević, Trifunović. (Matić)