104.8191

СРПСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА - ВОЈВОДИНА Врбас чува место лидера

22.09.2024. 16:27 16:30
Панчево

После сјајног издања ученика тренера Слободана Миловића, Врбас је стигао до убедљиве победе, чиме је сачувао лидерску позицију на табели. Много конкретнију игру, домаћу су крунисали с два гола у првих двадесетак минута игре.

Најпре је, у 16. минуту, Вујовић идеално узпослио Бањца, који је прецизно центрирао пред гол Панчеваца, а Лука Краиновић је вешто лопту спровео у мрежу. Само два минута касније, Краиновић је упутио оштар центаршут по земљи у петерац гостију, а Матијашевић је, с пет метара, убацио у мрежу за вођство Врбаса од 2:0.

Друго полувреме боље су отворили гости.  У 48. минуту резервиста Стојановски је с осам метара шутирао, али је голман домаћина Војводић сјајном интервенцијом сачувао своју мрежу. Недуго затим, талентовани нападач Панчеваца Малиџан добио је лопту у празан простор, стуштио се ка голу Врбашана и искоса шутирао, али је Војводић поново био несавладив.

Тачку на сусрет ставио је играч Врбаса Дејан Бањац у 70. минуту. Он је извео корнер, упутивши директан ударац у гол гостију, неко из редова домаћина кренуо је на лопту, тек толико да засмета голману Анџићу и она је завршила у мрежи.

У финишу, резервиста Врбашана Плавшић имао је две стопостотне шансе, оба пута избијао је сам пред гол Панчеваца, али су оба његова ударца завршила крај гола.

Текст и фото: Ђ. Бојанић

ОФК Врбас – Динамо 1945 3:0 (2:0)

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца: 400. Судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Краиновић у 16, Матијашевић у 18. и Бањац у 70. минуту. Жути картони: Бањац (ОФК Врбас), Богдановић и Ожеговић (Динамо 1945).

ОФК ВРБАС: Војводић 8, Бањац 8, Гојков 7 (Марковић -), Абрамушић 8, Матијашевић 7 (Тепавчевић -), Живкуцин 7, Сердар 7 (Плавшић -), Вујовић 7 (Иван 7), Краиновић 7, Анђелковић 7, Ковачевић 7.

ДИНАМО 1945: Анџић 6, Вукојевић 6 (Влаховић -), С. Ђошић 6 (Стевановић 6), Богдановић 6, Ожеговић 7, Малиџан 7, В. Ђошић 7, Милићевић 6 (Стојановски 7), Загорац 6 (М. Марковић -), Дашић 6, Станимировић 6 (В. Марковић 6).