ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Руменчани славили у Бановцима

17.09.2024. 13:43 13:45
ФК Јединство Руменка
Извор: ФСГ Нови Сад/ Екипа Јединства из Руменке

Бановчани су водили у првих 45. минута. Играли добро, али на почетку другог полувремена Руменчани су за само седам минута сломили отпор.

Дунав - Јединство (Р) 1:3 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 120, судија: петровић (Шид), стрелци: Перовић у 41. за Дунав, а Каписода у 47. У. Тепић у 48. и Петровић у 52. минуту за Јединство. Жути картони: Николић, Марковић, Јовковић, Петровић (Дунав), Пантић, Петровић, Џарић (Јединство).

ДУНАВ: Бојанић, Брајковић, Дражета (Јевтић), Николић (Шавија), Марковић, Перовић, Марчинковић, Мирковић (Павловић), Михајловић, Миљенковић (Петровић), Јовковић.

ЈЕДИНСТВО: Завиш, Живанов (Зирић), Андрига, У. Топић, Пантић, Петровић (Прибић), Каписода, Ибишић, Џарић, Клајић (Б. Тепић), Радмиловић.

Постигли су три гола и решили меч.

М. П.

Ветерник - Слога 3:1 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 100, судија: Милојевић (Нови Сад), стрелци: Д. Грујић у 43. Н. Грујић у 74. и Секулић у 90. за Ветерник, а Крајиновић у 56. минуту за Слогу. Жути картони: Вуковић, Себастијан, Лепојевић (Ветерник), Пековић, Вјештица, Зечак, Рађеновић (Слога).

ВЕТЕРНИК: Палковљевић, Балаш, Гојковић, Печић, Д. Грујић (Ушћумлић), Н. Грујић, Вуковић (Кисић), Себастијан (Турало), Вилотијевић, Лепојевић (Нинковић), Секулић.

СЛОГА: Недељковић, Пековић, Ђокић (Томић), Крајиновић, Мијајиловић, Пастор, Вјеш-

тица, Бисерчић (Чиковић), Зечак (Чеха), Рибар (Маријановић), Рађеновић.

Ветернничани настављају са добрим играма. Овога пута су савладали екипу Слоге из Темерина, Додоуше, у једном тренутку гости су имали нерешен резултат. Међутим, добра игра домаћина је на крају дошла до изражаја.

С. Ј.

Шајкаш - Јадран 1:0 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 100. Судија: Мушицки (Рума), стрелац: Савић у 50.  минуту. Жути картони:Николаш (Шајкаш), Л. Булат , Писар (Јадран).

ШАЈКАШ:  Миладинов 7, Коларов  7, Бороја 7. Алемпић 8, Заов 8, Маљурић  7, Котуљач  7, Савић 8 ( од 85. Иван 7), Летић 7 ( од 92 Живанов-), Хорват 7, ( од 55. Николаш 7)  Моравац 8.

ЈАДРАН: Јовишић 7, Пејић 6, Секулић 7, Јеловић 7. Л. Булат 6, Видовић 6 (од 58. Којчиновић 6), Продановић 6, Писар 7, Љубинковић 6 ( од 46. Живановић 7), Балешевић 6 ( од 63. Кривокућа 6), М. Булат 6 ( од 78. Павловић 6).

Кишно и хладно време натерало је обе екипе да ангажованом игром пруже максимум. Ређеле су се шансе пред голом Јовишића а једину прилику је искористио Дејан Савић на почетку другог полувремена. Покушавали су гости изменама да поравнају резултат,  али одбрана на челу са Алемпићем и Заовом није дозволила промену резултата.

Сл. Симић

ТСК - Јединство (СП) 2:2 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца 350, судија: Н. Ђурић (Инђија), стрелци: Јовановић у 50. и Пуповац у 81. за ТСК, а Степанчев у 56. и Жакула у 90. минуту за Јединство.

ТСК: Агић 8, Лазић 7, Лахош 7,5, Радичић 7,5, Остојић 8, Свитић 7, Ергарац 6,5 (Косић 7), Јовановић 7,5 (Зељко), Марић 6,5, Пуповац 7,5, Вујошевић 6,5 (Пашка).

ЈЕДИНСТВО: Рнић 6, Матовић 7, Степанчев 7 (Играч), Иветић 7,5, Крстић 7, Жакула 8, Гачић 6 (Пађен 7), Савковић 6,5, Алексић 7 (Стегњаја), Трапић 6,5 (Драгојловић 7), Мићић 8.

Храбро су се Темеринци испрсили пред једним од кандидата за пласман у виши ранг, а додатно самопоуздање улио је голман Вељко Агић. Бонус на голу домаћина у 41. минуту одбранио је пенал Милету Савковићу, чији је нишан био усмерен ка доњем углу. Претходно је Никола Свитић прекршајем зауставио Луку Мићића. Минут касније, одлични Агић, спречио је већ виђен погодак капитена гостију Александра Иветића.

Милан Јовановић је директно из корнера изненадио голмана Рнића. Пазовчани су брзo избрисали резултатски минус. Навијаче домаћина на ноге је подигао капитен Јово Пуповац. Приметио је кратак излет Рнића, који се оклизнуо пре покушаја да осујети лоб ударац, па је лопта завршила преко линије.  Први пораз Јединства, уз асистенцију Луке Мићића из слободног ударца спречио је Никола Жакула.

М. М.

Раднички (Ш) - Шумар 1:4 (0:1)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Рукавина у 50. за Раднички, а Поповић у 12. Пилиповић у 52. и Матовић у 69. и 78. минуту за Шумар. Жути картони: Вуковић, Рукавина, Мединић (Раднички), а Челар, Маловић (Шумар).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Утвић, Стевановић, Вуковић, Аперлић, Кузмановић (Драгановић), Рукавина, Пурић, Максимовић (Шиканић), Мединић (Лакић), Субић.

ШУМАР: Младеновић, Симић (Стојадиновић), Челар (Матовић), Н. Мандић (Петковић), М. Мандић, Маловић, Јанковић, Јовичић, Млађеновић, Поповић (Миличевић), Пантелић (Пилиповић).

Криза Шиђана се наставља. Екипа Шумара је лако дошла до победе. Додуше, до средине другог дела домаћи су успели да одрже нерешен резултат, међутим у финишу им је понестало снаге.

М. Ћ.

Раднички (НП) - Срем 0:1 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија: Радић (Ириг), стрелац: Савиновић у 65. минуту. Жути картони: Јованов, Јојевић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Мијоковић, Ђурковић, Јованов (Плавшић), Стојановић, Живковић, Цветиновић, Милаковић, Шормаз, Лукић (Кнежевић), Јојевић (Јовановић), Живковић.

СРЕМ: Кнежевић, Средојевић, Ребић (Богојевић), Савиновић, Љубојевић (Новић), Вујасиновић, Цветковић, Богдан, Рогановић, Бежановић (Делић), Ранчић (Доневски).

Новајлија у лиги, екипа Срема направила је још једно изненађење победила је у Новој Пазови.

М. П.

При мај - Доњи Срем 0:2 (0:1)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 120, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Крнета у 19. и Васиљевић у 63. минуту. Жути картон: Бабић (При мај).

ПРВИ МАЈ: Кромпић, А, Марковић, Петровић (У. Марковић), Мијајиловић (Плавшић), Максимовић,Ђорђијевски (Цекић), Бајић (Јуришић), Лојовић (Сикимић), Бошњак, Бабић, Сремчевић.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Рађеновић, Хелајзен (Суботић), Крнета, Јуришић, Свирчевић (Љубојевић), Трифуновић, Јешић, Ђокић (Смиљанић), Васиљевић, Трифуновић (Вуковић).

Румљани никако да средесвоје редове, доживели су још једна порат и то против солидне екипе из Пећинаца.

Б. Р.

Резултати и табела:

Раднички (Ш) - Шумар 1:4, Раднички (НП) - Срем (СМ) 0:1, Младост  (БЈ) - Хајдук (Б) (одложено), Први мај - Доњи Срем 0:2, Шајкаш - Јадран 1:0, Ветерник - Слога (Т) 3:1, ТСК - Јединство (СП) 2:2, Дунав - Јединство (Р) 1:3.