VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Rumenčani slavili u Banovcima

17.09.2024. 13:43 13:45
ФК Јединство Руменка
Izvor: FSG Novi Sad/ Ekipa Jedinstva iz Rumenke

Banovčani su vodili u prvih 45. minuta. Igrali dobro, ali na početku drugog poluvremena Rumenčani su za samo sedam minuta slomili otpor.

Dunav - Jedinstvo (R) 1:3 (1:0)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 120, sudija: petrović (Šid), strelci: Perović u 41. za Dunav, a Kapisoda u 47. U. Tepić u 48. i Petrović u 52. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Nikolić, Marković, Jovković, Petrović (Dunav), Pantić, Petrović, Džarić (Jedinstvo).

DUNAV: Bojanić, Brajković, Dražeta (Jevtić), Nikolić (Šavija), Marković, Perović, Marčinković, Mirković (Pavlović), Mihajlović, Miljenković (Petrović), Jovković.

JEDINSTVO: Zaviš, Živanov (Zirić), Andriga, U. Topić, Pantić, Petrović (Pribić), Kapisoda, Ibišić, Džarić, Klajić (B. Tepić), Radmilović.

Postigli su tri gola i rešili meč.

M. P.

Veternik - Sloga 3:1 (1:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100, sudija: Milojević (Novi Sad), strelci: D. Grujić u 43. N. Grujić u 74. i Sekulić u 90. za Veternik, a Krajinović u 56. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Vuković, Sebastijan, Lepojević (Veternik), Peković, Vještica, Zečak, Rađenović (Sloga).

VETERNIK: Palkovljević, Balaš, Gojković, Pečić, D. Grujić (Ušćumlić), N. Grujić, Vuković (Kisić), Sebastijan (Turalo), Vilotijević, Lepojević (Ninković), Sekulić.

SLOGA: Nedeljković, Peković, Đokić (Tomić), Krajinović, Mijajilović, Pastor, Vješ-

tica, Biserčić (Čiković), Zečak (Čeha), Ribar (Marijanović), Rađenović.

Veternničani nastavljaju sa dobrim igrama. Ovoga puta su savladali ekipu Sloge iz Temerina, Dodouše, u jednom trenutku gosti su imali nerešen rezultat. Međutim, dobra igra domaćina je na kraju došla do izražaja.

S. J.

Šajkaš - Jadran 1:0 (0:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, gledalaca 100. Sudija: Mušicki (Ruma), strelac: Savić u 50.  minutu. Žuti kartoni:Nikolaš (Šajkaš), L. Bulat , Pisar (Jadran).

ŠAJKAŠ:  Miladinov 7, Kolarov  7, Boroja 7. Alempić 8, Zaov 8, Maljurić  7, Kotuljač  7, Savić 8 ( od 85. Ivan 7), Letić 7 ( od 92 Živanov-), Horvat 7, ( od 55. Nikolaš 7)  Moravac 8.

JADRAN: Jovišić 7, Pejić 6, Sekulić 7, Jelović 7. L. Bulat 6, Vidović 6 (od 58. Kojčinović 6), Prodanović 6, Pisar 7, Ljubinković 6 ( od 46. Živanović 7), Balešević 6 ( od 63. Krivokuća 6), M. Bulat 6 ( od 78. Pavlović 6).

Kišno i hladno vreme nateralo je obe ekipe da angažovanom igrom pruže maksimum. Ređele su se šanse pred golom Jovišića a jedinu priliku je iskoristio Dejan Savić na početku drugog poluvremena. Pokušavali su gosti izmenama da poravnaju rezultat,  ali odbrana na čelu sa Alempićem i Zaovom nije dozvolila promenu rezultata.

Sl. Simić

TSK - Jedinstvo (SP) 2:2 (0:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca 350, sudija: N. Đurić (Inđija), strelci: Jovanović u 50. i Pupovac u 81. za TSK, a Stepančev u 56. i Žakula u 90. minutu za Jedinstvo.

TSK: Agić 8, Lazić 7, Lahoš 7,5, Radičić 7,5, Ostojić 8, Svitić 7, Ergarac 6,5 (Kosić 7), Jovanović 7,5 (Zeljko), Marić 6,5, Pupovac 7,5, Vujošević 6,5 (Paška).

JEDINSTVO: Rnić 6, Matović 7, Stepančev 7 (Igrač), Ivetić 7,5, Krstić 7, Žakula 8, Gačić 6 (Pađen 7), Savković 6,5, Aleksić 7 (Stegnjaja), Trapić 6,5 (Dragojlović 7), Mićić 8.

Hrabro su se Temerinci isprsili pred jednim od kandidata za plasman u viši rang, a dodatno samopouzdanje ulio je golman Veljko Agić. Bonus na golu domaćina u 41. minutu odbranio je penal Miletu Savkoviću, čiji je nišan bio usmeren ka donjem uglu. Prethodno je Nikola Svitić prekršajem zaustavio Luku Mićića. Minut kasnije, odlični Agić, sprečio je već viđen pogodak kapitena gostiju Aleksandra Ivetića.

Milan Jovanović je direktno iz kornera iznenadio golmana Rnića. Pazovčani su brzo izbrisali rezultatski minus. Navijače domaćina na noge je podigao kapiten Jovo Pupovac. Primetio je kratak izlet Rnića, koji se okliznuo pre pokušaja da osujeti lob udarac, pa je lopta završila preko linije.  Prvi poraz Jedinstva, uz asistenciju Luke Mićića iz slobodnog udarca sprečio je Nikola Žakula.

M. M.

Radnički (Š) - Šumar 1:4 (0:1)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: Radinović (Beočin), strelci: Rukavina u 50. za Radnički, a Popović u 12. Pilipović u 52. i Matović u 69. i 78. minutu za Šumar. Žuti kartoni: Vuković, Rukavina, Medinić (Radnički), a Čelar, Malović (Šumar).

RADNIČKI: Novaković, Utvić, Stevanović, Vuković, Aperlić, Kuzmanović (Draganović), Rukavina, Purić, Maksimović (Šikanić), Medinić (Lakić), Subić.

ŠUMAR: Mladenović, Simić (Stojadinović), Čelar (Matović), N. Mandić (Petković), M. Mandić, Malović, Janković, Jovičić, Mlađenović, Popović (Miličević), Pantelić (Pilipović).

Kriza Šiđana se nastavlja. Ekipa Šumara je lako došla do pobede. Doduše, do sredine drugog dela domaći su uspeli da održe nerešen rezultat, međutim u finišu im je ponestalo snage.

M. Ć.

Radnički (NP) - Srem 0:1 (0:0)

NOVA PAZOVA: Igralište Radničkog, gledalaca 100, sudija: Radić (Irig), strelac: Savinović u 65. minutu. Žuti kartoni: Jovanov, Jojević (Radnički).

RADNIČKI: Mijoković, Đurković, Jovanov (Plavšić), Stojanović, Živković, Cvetinović, Milaković, Šormaz, Lukić (Knežević), Jojević (Jovanović), Živković.

SREM: Knežević, Sredojević, Rebić (Bogojević), Savinović, Ljubojević (Nović), Vujasinović, Cvetković, Bogdan, Roganović, Bežanović (Delić), Rančić (Donevski).

Novajlija u ligi, ekipa Srema napravila je još jedno iznenađenje pobedila je u Novoj Pazovi.

M. P.

Pri maj - Donji Srem 0:2 (0:1)

RUMA: Igralište Prvog maja, gledalaca 120, sudija: Negovanović (Sremska Mitrovica), strelci: Krneta u 19. i Vasiljević u 63. minutu. Žuti karton: Babić (Pri maj).

PRVI MAJ: Krompić, A, Marković, Petrović (U. Marković), Mijajilović (Plavšić), Maksimović,Đorđijevski (Cekić), Bajić (Jurišić), Lojović (Sikimić), Bošnjak, Babić, Sremčević.

DONJI SREM: Ristić, Rađenović, Helajzen (Subotić), Krneta, Jurišić, Svirčević (Ljubojević), Trifunović, Ješić, Đokić (Smiljanić), Vasiljević, Trifunović (Vuković).

Rumljani nikako da sredesvoje redove, doživeli su još jedna porat i to protiv solidne ekipe iz Pećinaca.

B. R.

Rezultati i tabela:

Radnički (Š) - Šumar 1:4, Radnički (NP) - Srem (SM) 0:1, Mladost  (BJ) - Hajduk (B) (odloženo), Prvi maj - Donji Srem 0:2, Šajkaš - Jadran 1:0, Veternik - Sloga (T) 3:1, TSK - Jedinstvo (SP) 2:2, Dunav - Jedinstvo (R) 1:3.