1
Извор: ФК Младост/ Искусни голман Владимир Бајић донео победу Јарачанима

Изненађење у Пећинцима фудбалери Младости су успели да надвисе домаћи састав.

Доњи Срем - Младост (БЈ) 0:2 (0:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион “Сувача”, гледалаца 250, судија: Граовац (Рума), стрелац: Јелић у 51. и 82. минуту. Жути картони: Трифуновић (Доњи Срем), Станић, Зељковић (Младост).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Рађеновић, Крнета, Јуришић (Суботић), Свирачевић (Вукмановић), В. Трифуновић, Јешић, Ђокић (Смиљанић), Васиљевић, Љубојевић (Лабовић), Р. Трифуновић.

МЛАДОСТ: Бајић, Јаковљевић, Ерак (Шкавић), Митровић, Станић, Кнежевић, Шавија (Хрубик), Обрадовић (Вујовић), Ковачић (Јелић), Зељковић, Самарџић.

У првом делу сусрета екипа Доњег Срема је била боља, међутим, у наставку меча када је у игру ушао Братислав Јелић све се променио који је постигао два гола.

Б. Р.

Слога (Т) - Шајкаш 2:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалца 300, судија: Д. Спасојевић (Нови Сад), стрелац: Бисерчић у 12. и 55. минуту.

СЛОГА: Недељковић7,5, Пековић 7 (Томић), Ђокић 7, Крајновић 7,5, Мијаиловић 7,5, Пастор 7, Чеха 6,5 (Зечак 7), Вјештица 7,5, Бисерчић 8 (Ћиковић), Рибар 7 (Марјановић), Рађеновић 7 (Вујић).

ШАЈКАШ: Миладинов 7,5, Коларов 6,5, Бороја 6 (Павков), Алемпић 7, Заов 7, Иван 6 (Хорват), Котуљач 7 (Марцикић), Савић 6,5 (Станковић), Летић7, Николаш 7 (Пушић), Моравац 7,5.

Бонус Митар Висерчић донео је нове бодове Темеринцима. Прво је после акције навалног реда савладао Миладинова, а у 55. минуту  Крајиновић је проиграо Вјештицу, а на центаршут са десног крила, реаговао је лукави Митар Бисерчић и убацио лопту у мрежу.

Ритам је после тога спласнуо, а монотонију су прекинули незгодан шут Милана Станковића, и неуспео покушај Ненада Марјановића да крунише додављње Крајиновића минут пре краја.

М. М.

Хајдук - Раднички (НП) 2:0 (0:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија: Н. Бошковић (Салаш ноћајски), стрелци: Лежајић у 78. Смиљанић у 92. минуту. Црвени картон: Бјелобак (Раднички).

ХАЈДУК: Јешић 7, Гавриловић 7 (Пиплица 7), Милошевић 8, Бановиш 7, Бурсаћ 6 (Мутић 6,5), Милојевић 6,5, Смиљанић 8, Учур 7, Ромац 6 (Шахурић 6,5), Митровић 6,5, Лежајић 7,5.

РАДНИЧКИ: Мијојиловић 7, Живковић 6  (Плавшић), Цвијетиновић 7 (Живковић 6,5), Милаковић 7, Шербез 6,5, Лукић 6 (Кнежевић), Цветковић 6, Н. Јојевић 6 (Стојановић 6,5), Коштић 6 (П. Јојевић 6,5), Кубуровић 6, Бјелобрк 6,5.

Домаћини су имали већи посед лопте и више прилика, али тек у финишу су успели да сломе отпор гостију. После добре лопте Смиљанића, Лежајић је успео да погоди за вођство. У надокнади, Смиљанић је изашао као победник у дуелу са чуварима и ставио тачку на меч.

И. Б.

Јединство (СП) - Ветерник 2:2 (1:1)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 400, судија: А. Скакавац (Рума), стрелци: Алексић у 15. Савковић у 63. за Јединство, а Лепојевић у 22. и Гојковић 57. минуту за Ветерник.

ЈЕДИНСТВО: Рнић 7, Ивекић 6,5, Гачић 6 (Матовић), Степанчев 6, Пађен 6 (Стегњаја), Алексић 6,5, Трапић 6 (Џугурдић 6), Жакула 6,5, Мићић 6, Савковић 7, Крстић 6.

ВЕТЕРНИК: Пањковљевић 8,5, Балаш 8, Гојковић 7,5, Печић 7 (Ћалија), Д. Грујић 7 (Кисић 7), Н. Грујић 8, Вуковић 7 (Швоња), Себастијан 8 (Туркало 7), Вилотијевић 7, Лепојевић 7,5 (Галић 7), Секулић 7,5.

Стигли су гости са очигледном намером да се одбране. Рано вођство домаћина није их збунило, седам минута касније, после продора и додавања Себастијана на лопту је натрчао Лепојевић и погодио.

У наставку, гости су појачали одбрамбени зид настојећи да најпре сачувају мрежу  и то им је и успело.

М. Б.

Јединство (Р) - ТСК 2:1 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: М. Чурчић (Тител), стрелци: Клаић у 72. и Топић у 77. за Јединство, а Радичић у 61. минуту за ТСК. Жути картони: Ибишић, Марковић (Јединсто), Бјелановић, Свитић, Ергарац (ТСК). Црвеи картон: Марковић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Марковић 6, Каписода 7,5, Андрига 7 (Живанов), Топић 7,5, Пантић 7,5, Бобар 7 (Завиш 7), Петровић 8 (Зирић), Иван 7, Ибишић 6,5 (Џарић 7), Тепић 6,5 (Клаић 7), Радмиловић 7,5.

ТСК: Агић 7, Лазић 6,5, Бјелановић 6 (Марковић 6), Радичић 7, Остојић 7, Пашка 6,5 (Ергарац), Свитић 6,5, Јовановић 6,5, Марић 6,5, Пуповац 7 (Зељко), Вујошевић 6.

Руменчани су били бољи у првом делу имали прилике, али су гости издржали притисак. Мане Марковић, голман Јединства упарио је картоне почетком другог дела, па је бројчана предност била у корист Темеринаца офанзивно недоречених са изузетком ситуације у 61. минуту.   Домаћиима за преокрет било довољно пет минута. Милорад Петровић је нанизао тројицу играча по левој страни, лопту је код друге стативе сачекао Филип Клаић и ударцем главом изједначио резултат. Давид Пантић је био иницијатор акције, одбрана Темеринаца краткотрајно је отклонила опасност после налета вихорног Петровића, а одлично је реаговао Урош Топић и прецизним ударцем са дистанце донео три бода домаћину.

М. М.

Јадран - Први мај 4:0 (3:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалца 150, судија: Гргуревић (Петроварадин), стрелци: Булат у 31. и 36. Милинковић у 45. и Пејић у 76. минуту. Жути картони: Булат и тренер Црњан (Јадран).

ЈАДРАН: Јовишић, Пејић, Секулић, Јеловић, Милинковић (Којчиновић), Л. Булат, Видовић (Кривокућа), Продановић, Писар (Георгијев), Љубинковић (Балашевић), М. Булат (Симеуновић).

ПРВИ МАЈ: Кромпић, Марковић, Јуришић (Јовановић), Петровић, Цекић (Марковић), Максимовић, Бајић, Лојовић (Ђорђијевски), Бошњак (Сикимић), Бабић, Сремчевић.

Б. Р.

Срем - Раднички (Ш) 4:0 (2:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ: Игралиште Срема, гледалаца 250, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Бежановић у 21. Цветковић у 41. Вујасиновић у 56. и Богдан у 70. минуту. Жути картони: Савиновић, Цветковић (Срем), Недимић, Субић (Раднички).

СРЕМ: Кнежевић, Савиновић (Гмизић), Вујасиновић, Цветковић, Матић (Јовић), Богдан, Делић (Средојевић), Рогановић, Богојевић, Бежановић (Комазец), Ранчић (Љубојевић).

РАДНИЧКИ: Новаковић, Утвић, Стевановић, Вуковић, Нединић (Шикановић), Кузмановић (Пруић), Рукавина, Максимвовић (Лакић), Ђуричић, Субић, Драгановић (Васић).

Д. Р.

Шумар – Дунав (СБ) 2:0 (1:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца: 150. Судија: Тодић (Врдник). Стрелци: Милан Мандић у 29. и Челар (из пенала) у 53. минуту. Жути картони: Млађеновић (Шумар), Петровић, Павловић, Јевтић, Николић, тренер Стојадиновић, Марковић (Дунав). Црвени картони: Стојановић (Дунав) после утакмице.

ШУМАР: Младеновић, Симић, Челар (од 90. Дамјановић), Немања Мандић (од 76. Петковић), Милан Мандић, Јанковић, Стојадиновић, Јовичић (од 76. Матовић), Млађеновић, Поповић, Пантелић (од 63. Пилиповић).

ДУНАВ: В. Петровић, Стојановић, Брајковић, Дражета, Николић (од 56. Мирковић), Павловић, Перовић, Бошковић (од 46. Марковић), Мачинковић (од 63. Михаиловић), Миленковић (од 72. Шавија), М. Петровић (од 72. Јовковић).

За победу на дебију новог тренера Огњана Дамњановића побринули су се Марко Мандић и Челар, са беле тачке.

С. Р.

Резултати и табела_

Шумар - Дунав 2:0, Јединство (Р) - ТСК 2:1, Јединство (СП) - Ветерник 2:2, Слога (Т) - Шајкаш 2:0, Јадран - Први мај 4:0, Доњи Срем - Младост (БЈ) 0:2, Хајдук (Б) - Раднички (НП) 2:0, Срем (СМ) - Раднички (Ш) 4:0.