1
Izvor: FK Mladost/ Iskusni golman Vladimir Bajić doneo pobedu Jaračanima

Iznenađenje u Pećincima fudbaleri Mladosti su uspeli da nadvise domaći sastav.

Donji Srem - Mladost (BJ) 0:2 (0:0)

PEĆINCI: Stadion “Suvača”, gledalaca 250, sudija: Graovac (Ruma), strelac: Jelić u 51. i 82. minutu. Žuti kartoni: Trifunović (Donji Srem), Stanić, Zeljković (Mladost).

DONJI SREM: Ristić, Rađenović, Krneta, Jurišić (Subotić), Sviračević (Vukmanović), V. Trifunović, Ješić, Đokić (Smiljanić), Vasiljević, Ljubojević (Labović), R. Trifunović.

MLADOST: Bajić, Jakovljević, Erak (Škavić), Mitrović, Stanić, Knežević, Šavija (Hrubik), Obradović (Vujović), Kovačić (Jelić), Zeljković, Samardžić.

U prvom delu susreta ekipa Donjeg Srema je bila bolja, međutim, u nastavku meča kada je u igru ušao Bratislav Jelić sve se promenio koji je postigao dva gola.

B. R.

Sloga (T) - Šajkaš 2:0 (1:0)

TEMERIN: Igralište Sloge, gledalca 300, sudija: D. Spasojević (Novi Sad), strelac: Biserčić u 12. i 55. minutu.

SLOGA: Nedeljković7,5, Peković 7 (Tomić), Đokić 7, Krajnović 7,5, Mijailović 7,5, Pastor 7, Čeha 6,5 (Zečak 7), Vještica 7,5, Biserčić 8 (Ćiković), Ribar 7 (Marjanović), Rađenović 7 (Vujić).

ŠAJKAŠ: Miladinov 7,5, Kolarov 6,5, Boroja 6 (Pavkov), Alempić 7, Zaov 7, Ivan 6 (Horvat), Kotuljač 7 (Marcikić), Savić 6,5 (Stanković), Letić7, Nikolaš 7 (Pušić), Moravac 7,5.

Bonus Mitar Viserčić doneo je nove bodove Temerincima. Prvo je posle akcije navalnog reda savladao Miladinova, a u 55. minutu  Krajinović je proigrao Vješticu, a na centaršut sa desnog krila, reagovao je lukavi Mitar Biserčić i ubacio loptu u mrežu.

Ritam je posle toga splasnuo, a monotoniju su prekinuli nezgodan šut Milana Stankovića, i neuspeo pokušaj Nenada Marjanovića da kruniše dodavljnje Krajinovića minut pre kraja.

M. M.

Hajduk - Radnički (NP) 2:0 (0:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija: N. Bošković (Salaš noćajski), strelci: Ležajić u 78. Smiljanić u 92. minutu. Crveni karton: Bjelobak (Radnički).

HAJDUK: Ješić 7, Gavrilović 7 (Piplica 7), Milošević 8, Banoviš 7, Bursać 6 (Mutić 6,5), Milojević 6,5, Smiljanić 8, Učur 7, Romac 6 (Šahurić 6,5), Mitrović 6,5, Ležajić 7,5.

RADNIČKI: Mijojilović 7, Živković 6  (Plavšić), Cvijetinović 7 (Živković 6,5), Milaković 7, Šerbez 6,5, Lukić 6 (Knežević), Cvetković 6, N. Jojević 6 (Stojanović 6,5), Koštić 6 (P. Jojević 6,5), Kuburović 6, Bjelobrk 6,5.

Domaćini su imali veći posed lopte i više prilika, ali tek u finišu su uspeli da slome otpor gostiju. Posle dobre lopte Smiljanića, Ležajić je uspeo da pogodi za vođstvo. U nadoknadi, Smiljanić je izašao kao pobednik u duelu sa čuvarima i stavio tačku na meč.

I. B.

Jedinstvo (SP) - Veternik 2:2 (1:1)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 400, sudija: A. Skakavac (Ruma), strelci: Aleksić u 15. Savković u 63. za Jedinstvo, a Lepojević u 22. i Gojković 57. minutu za Veternik.

JEDINSTVO: Rnić 7, Ivekić 6,5, Gačić 6 (Matović), Stepančev 6, Pađen 6 (Stegnjaja), Aleksić 6,5, Trapić 6 (Džugurdić 6), Žakula 6,5, Mićić 6, Savković 7, Krstić 6.

VETERNIK: Panjkovljević 8,5, Balaš 8, Gojković 7,5, Pečić 7 (Ćalija), D. Grujić 7 (Kisić 7), N. Grujić 8, Vuković 7 (Švonja), Sebastijan 8 (Turkalo 7), Vilotijević 7, Lepojević 7,5 (Galić 7), Sekulić 7,5.

Stigli su gosti sa očiglednom namerom da se odbrane. Rano vođstvo domaćina nije ih zbunilo, sedam minuta kasnije, posle prodora i dodavanja Sebastijana na loptu je natrčao Lepojević i pogodio.

U nastavku, gosti su pojačali odbrambeni zid nastojeći da najpre sačuvaju mrežu  i to im je i uspelo.

M. B.

Jedinstvo (R) - TSK 2:1 (0:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 150, sudija: M. Čurčić (Titel), strelci: Klaić u 72. i Topić u 77. za Jedinstvo, a Radičić u 61. minutu za TSK. Žuti kartoni: Ibišić, Marković (Jedinsto), Bjelanović, Svitić, Ergarac (TSK). Crvei karton: Marković (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Marković 6, Kapisoda 7,5, Andriga 7 (Živanov), Topić 7,5, Pantić 7,5, Bobar 7 (Zaviš 7), Petrović 8 (Zirić), Ivan 7, Ibišić 6,5 (Džarić 7), Tepić 6,5 (Klaić 7), Radmilović 7,5.

TSK: Agić 7, Lazić 6,5, Bjelanović 6 (Marković 6), Radičić 7, Ostojić 7, Paška 6,5 (Ergarac), Svitić 6,5, Jovanović 6,5, Marić 6,5, Pupovac 7 (Zeljko), Vujošević 6.

Rumenčani su bili bolji u prvom delu imali prilike, ali su gosti izdržali pritisak. Mane Marković, golman Jedinstva upario je kartone početkom drugog dela, pa je brojčana prednost bila u korist Temerinaca ofanzivno nedorečenih sa izuzetkom situacije u 61. minutu.   Domaćiima za preokret bilo dovoljno pet minuta. Milorad Petrović je nanizao trojicu igrača po levoj strani, loptu je kod druge stative sačekao Filip Klaić i udarcem glavom izjednačio rezultat. David Pantić je bio inicijator akcije, odbrana Temerinaca kratkotrajno je otklonila opasnost posle naleta vihornog Petrovića, a odlično je reagovao Uroš Topić i preciznim udarcem sa distance doneo tri boda domaćinu.

M. M.

Jadran - Prvi maj 4:0 (3:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalca 150, sudija: Grgurević (Petrovaradin), strelci: Bulat u 31. i 36. Milinković u 45. i Pejić u 76. minutu. Žuti kartoni: Bulat i trener Crnjan (Jadran).

JADRAN: Jovišić, Pejić, Sekulić, Jelović, Milinković (Kojčinović), L. Bulat, Vidović (Krivokuća), Prodanović, Pisar (Georgijev), Ljubinković (Balašević), M. Bulat (Simeunović).

PRVI MAJ: Krompić, Marković, Jurišić (Jovanović), Petrović, Cekić (Marković), Maksimović, Bajić, Lojović (Đorđijevski), Bošnjak (Sikimić), Babić, Sremčević.

B. R.

Srem - Radnički (Š) 4:0 (2:0)

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, gledalaca 250, sudija: Jurišić (Novi Sad), strelci: Bežanović u 21. Cvetković u 41. Vujasinović u 56. i Bogdan u 70. minutu. Žuti kartoni: Savinović, Cvetković (Srem), Nedimić, Subić (Radnički).

SREM: Knežević, Savinović (Gmizić), Vujasinović, Cvetković, Matić (Jović), Bogdan, Delić (Sredojević), Roganović, Bogojević, Bežanović (Komazec), Rančić (Ljubojević).

RADNIČKI: Novaković, Utvić, Stevanović, Vuković, Nedinić (Šikanović), Kuzmanović (Pruić), Rukavina, Maksimvović (Lakić), Đuričić, Subić, Draganović (Vasić).

D. R.

Šumar – Dunav (SB) 2:0 (1:0)

OGAR: Igralište Šumara, gledalaca: 150. Sudija: Todić (Vrdnik). Strelci: Milan Mandić u 29. i Čelar (iz penala) u 53. minutu. Žuti kartoni: Mlađenović (Šumar), Petrović, Pavlović, Jevtić, Nikolić, trener Stojadinović, Marković (Dunav). Crveni kartoni: Stojanović (Dunav) posle utakmice.

ŠUMAR: Mladenović, Simić, Čelar (od 90. Damjanović), Nemanja Mandić (od 76. Petković), Milan Mandić, Janković, Stojadinović, Jovičić (od 76. Matović), Mlađenović, Popović, Pantelić (od 63. Pilipović).

DUNAV: V. Petrović, Stojanović, Brajković, Dražeta, Nikolić (od 56. Mirković), Pavlović, Perović, Bošković (od 46. Marković), Mačinković (od 63. Mihailović), Milenković (od 72. Šavija), M. Petrović (od 72. Jovković).

Za pobedu na debiju novog trenera Ognjana Damnjanovića pobrinuli su se Marko Mandić i Čelar, sa bele tačke.

S. R.

Rezultati i tabela_

Šumar - Dunav 2:0, Jedinstvo (R) - TSK 2:1, Jedinstvo (SP) - Veternik 2:2, Sloga (T) - Šajkaš 2:0, Jadran - Prvi maj 4:0, Donji Srem - Mladost (BJ) 0:2, Hajduk (B) - Radnički (NP) 2:0, Srem (SM) - Radnički (Š) 4:0.