105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–СЕВЕР Трећа победа Паланчана

03.09.2024. 12:35 12:37
Извор: pixabay.com

Након ценгаршута Бајића са леве стране, Ковачевић је са четири – пет метара ударцем главом погодио мрежу гостију.

ОФК Бачка  -  Србобран  2:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин Вава“, гледалаца 150, судија: Царић (Сомбор), стрелци: Ковачевић у 28. и Ђокић у 75. минуту за Бачку, а Миковић у 67. минуту за Србобран. Жути клартони: Бобак (Бачка), Пановић и Миковић (Србобран). Црвени картон: Јелић (Србобран).

ОФК БАЧКА: Ћулибрк 7, Глувић 7, Плавшић 8, Нијемчевић 7 (Војводић), Бајић 8, Бобак 7 (Јевтић 7), Балиновић 8, Балабановић 7, Копања 6,5 (Ђокић 7,5), Црнојачки 7, Ковачевић 8.

СРБОБРАН: Ађански 6, Јелић 7, Миливојевић 7, Мишчевић 6, Чича 7, Пановић 6 (Милановић -), Адамовић 7, Ђисалов 7 (Капларски -), Адамек 6 (Филиповић -), Миковић  7 (Перуничић -), Комленић 6.

Након неспоразума Ћулибрка и Глувића, Миковић је у 67. минуту изједначио резултат.  Гол одлукле, постигао је „резервиста“ Ђокић, после добре сакције домаће екипе.

М. Ђ. Кременовић

Бајша - Искра 2:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Јакић (Бач), стрелци: Марјановић у 43. и Моровић у 70. минуту.

БАЈША: Шмит 7, Косовац 7,5, Т. Нађ 8, Кривокапић 7, Шорак 7 (Вучковић), Лекај 7 (О. Нађ 7), Батори 7 (Вујачић), Кангрга 7,5, Марјановић 7,5, Јокић 7, Моровић 7,5.

ИСКРА: Хромиш 6,5, Секулић 7, Ефендић 6,5, Миловановић 7, Седлар 6,5, Адамовић 7, Губаш 6,5 (Грубишић), Вајагић 7 (Бујила 6), Гоџић 6,5 (Бајчић 6), Харди 6,5 (Недељковић 6,5), Чокс 6,5.

Бајша је дошла до заслужене победе против новог војвођанског лигаша Искре. Од првог минута је кренула офанзивно и дошла у вођство минут пре краја првог полувремена, лепим голом Марјановића, на асистенцију Кангрге.

Гости су покушавали да изједначе, али нису успели. На 2:0 је повисио Моровић у 70. минуту.

С. Ст.

Бачка (С) - Хајдук 0:2 (0:1)

СУБОТИЦА: Градски стадион гледалаца 150, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Жежељ у 6. и Ђурђев у 59. минуту. Жути картони: Гњатовић, Маленчић (Бачка), а Жежељ, Куцурски, Гламочанин (Хајдук).

БАЧКА: Сабо 6,5, Шафрањ 6,5, Гњатовић 7, Ивковић 6,5, Башић Палковић 6,4 (Делић 6,5), Арежина 7, Манојловић 7, Маленчић 6,5, (Бакић 6.5), Шијачић 6,5 (Милијашевић 6,5), Ненадовић 6,5, Ђурановић 6,5.

ХАЈДУК: Шепић 7, Жежељ 7,5 (Мартоношки), Јанчић 6,5, Ђурђев 7 (Ковачев), Ђустебек 6,5 (Н. Ковачев 7), Стојшић 7, Лукић 7, Рашковић 6,5 (Гламочанин), Куцурски 6,5 (Чвокић 6,5), Пурић 6,5), Ердеи 6,5.

И после трећег кола на салду Бачке је нула а бодове из Суботице у Стапар је понела екипа Хајдука.

Предност гостима донео је Жежељ, а Бачка је до краја полувремена покушавала да пронађе пут до мреже голмана Шепића. Најбољу прилику имао је Гњатовић у 21. минуту, али погодио је стативу.

Кад се чинило да би изједначење могло да стигне, уследила је брза акција Стапараца и гол Ђурђева у 59. минуту.

С. Ст.

Младост (А) - Хајдук 1:3 (0:0)

АПАТИН: Градски стадион, гледалаца 250, судија: Б. Вукановић (Суботица), стрелци: А. Јовић у 54. за Младост, а Богићевић у 59. Владисављевић у 75. и Давидовић у 93. минуту за Хајдук.

МЛАДОСТ (АПА): Јеличић 6,5, Балаћ 6,5, К. Јовић 7, Арсовић 6,5, Поповић 6,5 (Ђумић), Узелац 6,5 (Бачић 6), Ђукић7, А. Јовић 7,5, Рапајић 6,5, Штрбац 7, Мајсторовић 6,5 (Басарић 6,5).

ХАЈДУК: Пехељ 7, Радовић 7, Радмановић 7,5, Слепчевић 7, Богићевић 8, Новквоић 7 (Божовић 7), Владисављевић 8, Кочиш 7, Цицмил 7 (Малецко 6,5), Радовић 7 (Давидовић 7).             С. Ст.

Тиса - Обилић (З) 3.0 (0:0)

АДОРЈАН: Стадио Тисе, гледалаца 150, судија: П. Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Швељо у 49. и 68. и Томић у 74. минуту. Жути картони: Мсарош (Тиса), Копривица (Обилић). Црвени картон: Авдаловић (Обилић).

ТИСА: Воланд 7, Колунџија 7, Костић (Н. Томић 7), Месарош 7, Славуљица 7,5, Станимиров 7, Швељо 8 (Сукновић), Станковић 7 (Борбељ), Томишић 7,5, М. Томић 7, Бошњак 7,5.

ОБИЛИЋ: Вучетић 6, Кнежевић 6 (Зорић), Кецман 6, Јушковић 5,5, Крстић 5,5 (Авдаловић), Кобиларов 6,5, ЖЖивојнов 6, Симић 6, Лазић 6,5, Јокић 6, Копривица 6.

С. Ст.

Будућност - Раднички (Б) 0:1 (0:1)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија: Радуловић (Црвенка). Стрелац: Д. Тосенбергер у 17. минуту.

БУДУЋНОСТ: Ивановић 7, Игњатовић 7, Јерић 6 (Н. Трифуновић 7), Гајдобрански 7 (Икрашев 6), Токић 6 (Н. Петковић 6), Радаковић 7, Недековић 7, Не. Петковић 7, Д. Трифуновић 7 (Миланов 6).

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 8, Лукић 7, Д. Тосенбергер 8, Ф. Тосенбергер 7,5, Л. Лебовић 7,5, Бабић 7, Љубојчић (Стојановић 7,5), Милетић 7 (Маравић 7), Будинчевић 7 (Дробина), Петровић 7, Облаковић 8.

Резултати и табела:

Бачка - Хајдук (С) 0:2, Бајша - Искра 2:0, ОФК Бачка - Србобран 2:1, Младост (БП) - Раднички 1:4, Тиса - Обилић 3:0, Будућност (П) - Раднички (Б) 0:1 Младост (Т) - Војводина (БГ) 3:0, Младост (А) - Хајдук 1:3.