104.8191

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Тодоровић за славље у Адорјану

17.04.2018. 11:39 11:40
Извор: Dnevnik.rs

Тиса је уз доста муке савладала Бачка (П)  резултатом 2:1 (1:1). Домаћини су у 3.минуту, али је Драган Шицар шутирао право у голмана Илију Павасовића.

После корнера у 29.минуту, шок за одбрну Тисе, коју је забунио јак ветар па је Миодраг Панић послао лопту у сопствену мрежу.

Десет минута касније на дургој страни изједначење, после корнера који је извео Горан Живковић на правом месту нашао се Миодраг Мандић и главом погодио циљ. У самом финишу првог дела када је из контре, која је мирисала на офсајд, Милош Миличић сам кренуо према голу Тисе оборио га је Милан Колунџић и отклонио опасност, зарадио опомену, а могао је и поцрвенети.

Након одмора иницијатива, али и нервоза у редовима Тисе. Шицар у 62.минуту погодио пречку, а у 70.минуту на асистенцију Бориса Масловаре постигли су гол који је поништен због офсајда. Гол одлуке пао је на центаршут из корнера са десне стране, у пуном налету главом је шутирао Ненад Тодоровић и погодио дужи угао.

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: С. Штулић (Апатин). Стрелци: Мандић у 39. и Тодоровић у 90. за Тису, а Панић (аутогол) у 29. минуту за Бачку. Жути картони: Колунџић, Ђурановић, Живковић (Тиса), Потурица и Стојковић (Бачка).

ТИСА: Тасић 7, Панић 6 (Ушумовић -), Мандић 8, Шицар 7, Живковић 8, Дамјановић 7, Боршош 6 (Масловара 7), Колунџић 7, Ђурановић 7, Тодоровић 8, Плавшић 6 (Вучковић -).

БАЧКА: Павасовић 7, Драгић 6, Ћук 7, Пауновић 7, Бореновић 8, Потурица 8. Рахић 7, Шотра 6, Стојковић 7 (Ђукановић -), Милићић 7, Бабић 7.

М. Митровић

Текстилац - Слога 1:0 (0:0)

Екипа Текстилца је са још једним „минималцем” у низу побегла из опасне зоне и ухватила прикључак. Могли су домаћи фудбалери да реше у првом делу игре када су пропустили да реализују три повољне прилике. Божичић је у 25. минуту погодио стативу, док су млади Ђокић и Бранковић у кључним моментима били неуиспешни тако да је мрежа гостујућег голмана Милошевића остала нетакнута.

На почетку другог дела тим из Оџака је наставио да напада и у 66. минуту догодио се кључни моменат на утакмици. Капитен Дарио Божичић је овога пута успео да се упише у листу стрелаца и донесе свом тиму трећу победу овог пролећа. Гости из Чонопља су се приказали као квалитетан састав који је морао овога пута да пружи руку бољем ривалу.

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Маревић (Црвенка), стрелац: Божичић у 66. минуту. Жути картони: Митровић, Релић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Латиновић 7, Алексић 7, Гостовић 7, Дивјак 7, Бранковић 7 (Дрпљанин), Божичић 8, Игњатовић 8, Прелић 7 (Илић), Ђокић 7 (Станојковић 7), Митровић 7.

СЛОГА: М. Милошевић 8, Кемењ 6, Н. Милошевић 6, Лука 7 (Аничић), Секулић 6, Мијатовић 6 (Јајић), Нинковић 7, Рајчанин 7, Митровић 6, Коњовић 7, Пурић 7.

С. Јовин

Будућност – Младост (Т) 3:0 (1:0)

После изванредне игре пулени тренера Саше Филиповића дошли су до велике победе над директним конкурентом у борби за опстанак из Турије.  Након бројних пропуштених шанси тек у финишу првог полувремена после акције и прецизног паса Адамека, расположени Ренић је прецизним ударцем по земљи са 15 метара погодио леви доњи угао гола Ађанског.

Већ у 50. минуту најбољи актер утакмице Ренић мајсторски је упослио Д. Ковачевића на десној страни, који је у трку преварио двојицу супарника, потом сервирао повратну лопту Ренићу а овај је из близине погодио празну мрежу. Коначан резултат после сјајне акције целог навалног реда домаћих и одличног проигравања Ренића у 76. минуту поставио је најмлађи играч Данило Ковачевић.

Право је чудо да голман Младости Ађански није више пута капитулирао, јер су се расположени Ренић, Адамек, Виновић и Д. Ковачевић прописно испромашивали.

ГЛОЖАН: Стадион Будућности; гледалаца: 100, судија Милосављевић (Суботица). Стрелци: Ренић у 43. и  50. и Д. Ковачевић у 76. минуту. Жути картони: О. Штефек (Будућност), Берић, Плазачић, Икрашев (Младост).

БУДУЋНОСТ: Ивић, Гаћеша (Дугоњић), О. Штефек, Грујић (Ђ. Ковачевић), Алемпић, Ралевић, Д. Ковачевић, Виновић, Јосиповић (Стојаковић), Ренић, Адамек.

МЛАДОСТ (Т): Ађански, Алексијевић (Плазажић), Н. Срданов, Икрашев (Балинт), Мијић, Берић, Гашић, Сталетовић (Мудрински), Пљуцо, М. Срданов, Тривић.

Ј. Пуцовски

Полет - БСК 0:0

Општински ривали приказали су добру игру у којој су недостајали само голови. Обе екипе пропустиле су по три врло повољне прилике. На овом сусрету посебно се истакао гостујући млади голман Дражић.

КАРАВУКОВО: Игиралиште Полета, гледалаца 100, судија: Воркапић (Сомбор). Жути картони: Цветковић, Стошић (Полет), Ранчић, Тимар, Агбаба, Бојић, Трифуновић (БСК).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 6 (Алексић 6), Миленковић 7, Дорословац 7, Станковић 8, Јок. Јововић 8, Ристић 7, Грибишић 6 (Стошић 6), А. Јововић 7, Цветковић 7, Стојковић 6 (Малиновић).

БСК: Дражић 8, Станић 7, Савић (Трифуновић 7), Античевић 7, Милошевић 8, Живкуцин 7, Агбаба 7, Тимар 7, Ранчић 7, Бојић 7, Милановић 7.

А. Чичић

Таванкут - Младост (БП) 2:2 (1:2)

Добра и квалитетна утакмица са два различита полувремена. Гости су били бољи у првом полувремену имали више шанси и то крунисали головима преко Илића,. У другом делу Тванкућани су кренули на све или ништа. Најбољи појединац Таванкута Горан Годар изједначио је резултат у 55. минуту. У финишу меча било је доста шанси на обе стране.

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 300, судија: Јурић (Сента), стрелци: Годар у 17. и 55. за Таванкут, Илић у 6. и 21. минуту за Младост.

ТАВАНКУТ: Хорвацки 6, Лебовић 7 (Г. Скендеровић), Слобода 7, Балажић 6, И. Скендеровић 7, Пољаковић 7, Шимић 7, Игњатовић 7, Годар 8 (Бедековић 6), Н. Скендеровић 7, Сили 7

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожвар 7, Рупар 6, Нешковић 7, Зељковић 7, Илић 8, Кања 7, Павлиш 6 (Валчетик 6), Пејчић 7, Шоро 6, Јаков 7.

С. Ст.

Тиса - Бачка (П) 2:1, Раднички (С) - Препород 0:2, Таванкут -  Младост (БП) 2:2, Текстилац - Слога (Ч) 1:0, Полет (К) - БСК 0:0, Будућност (Г) - Младост (Т) 3:0, Младост АПА - Задругар 0:0. Слободан је био Србобран.