VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER Todorović za slavlje u Adorjanu

17.04.2018. 11:39 11:40
Izvor: Dnevnik.rs

Tisa je uz dosta muke savladala Bačka (P)  rezultatom 2:1 (1:1). Domaćini su u 3.minutu, ali je Dragan Šicar šutirao pravo u golmana Iliju Pavasovića.

Posle kornera u 29.minutu, šok za odbrnu Tise, koju je zabunio jak vetar pa je Miodrag Panić poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Deset minuta kasnije na durgoj strani izjednačenje, posle kornera koji je izveo Goran Živković na pravom mestu našao se Miodrag Mandić i glavom pogodio cilj. U samom finišu prvog dela kada je iz kontre, koja je mirisala na ofsajd, Miloš Miličić sam krenuo prema golu Tise oborio ga je Milan Kolundžić i otklonio opasnost, zaradio opomenu, a mogao je i pocrveneti.

Nakon odmora inicijativa, ali i nervoza u redovima Tise. Šicar u 62.minutu pogodio prečku, a u 70.minutu na asistenciju Borisa Maslovare postigli su gol koji je poništen zbog ofsajda. Gol odluke pao je na centaršut iz kornera sa desne strane, u punom naletu glavom je šutirao Nenad Todorović i pogodio duži ugao.

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100. Sudija: S. Štulić (Apatin). Strelci: Mandić u 39. i Todorović u 90. za Tisu, a Panić (autogol) u 29. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Kolundžić, Đuranović, Živković (Tisa), Poturica i Stojković (Bačka).

TISA: Tasić 7, Panić 6 (Ušumović -), Mandić 8, Šicar 7, Živković 8, Damjanović 7, Boršoš 6 (Maslovara 7), Kolundžić 7, Đuranović 7, Todorović 8, Plavšić 6 (Vučković -).

BAČKA: Pavasović 7, Dragić 6, Ćuk 7, Paunović 7, Borenović 8, Poturica 8. Rahić 7, Šotra 6, Stojković 7 (Đukanović -), Milićić 7, Babić 7.

M. Mitrović

Tekstilac - Sloga 1:0 (0:0)

Ekipa Tekstilca je sa još jednim „minimalcem” u nizu pobegla iz opasne zone i uhvatila priključak. Mogli su domaći fudbaleri da reše u prvom delu igre kada su propustili da realizuju tri povoljne prilike. Božičić je u 25. minutu pogodio stativu, dok su mladi Đokić i Branković u ključnim momentima bili neuispešni tako da je mreža gostujućeg golmana Miloševića ostala netaknuta.

Na početku drugog dela tim iz Odžaka je nastavio da napada i u 66. minutu dogodio se ključni momenat na utakmici. Kapiten Dario Božičić je ovoga puta uspeo da se upiše u listu strelaca i donese svom timu treću pobedu ovog proleća. Gosti iz Čonoplja su se prikazali kao kvalitetan sastav koji je morao ovoga puta da pruži ruku boljem rivalu.

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Marević (Crvenka), strelac: Božičić u 66. minutu. Žuti kartoni: Mitrović, Relić (Tekstilac).

TEKSTILAC: Ignjatović 7, Latinović 7, Aleksić 7, Gostović 7, Divjak 7, Branković 7 (Drpljanin), Božičić 8, Ignjatović 8, Prelić 7 (Ilić), Đokić 7 (Stanojković 7), Mitrović 7.

SLOGA: M. Milošević 8, Kemenj 6, N. Milošević 6, Luka 7 (Aničić), Sekulić 6, Mijatović 6 (Jajić), Ninković 7, Rajčanin 7, Mitrović 6, Konjović 7, Purić 7.

S. Jovin

Budućnost – Mladost (T) 3:0 (1:0)

Posle izvanredne igre puleni trenera Saše Filipovića došli su do velike pobede nad direktnim konkurentom u borbi za opstanak iz Turije.  Nakon brojnih propuštenih šansi tek u finišu prvog poluvremena posle akcije i preciznog pasa Adameka, raspoloženi Renić je preciznim udarcem po zemlji sa 15 metara pogodio levi donji ugao gola Ađanskog.

Već u 50. minutu najbolji akter utakmice Renić majstorski je uposlio D. Kovačevića na desnoj strani, koji je u trku prevario dvojicu suparnika, potom servirao povratnu loptu Reniću a ovaj je iz blizine pogodio praznu mrežu. Konačan rezultat posle sjajne akcije celog navalnog reda domaćih i odličnog proigravanja Renića u 76. minutu postavio je najmlađi igrač Danilo Kovačević.

Pravo je čudo da golman Mladosti Ađanski nije više puta kapitulirao, jer su se raspoloženi Renić, Adamek, Vinović i D. Kovačević propisno ispromašivali.

GLOŽAN: Stadion Budućnosti; gledalaca: 100, sudija Milosavljević (Subotica). Strelci: Renić u 43. i  50. i D. Kovačević u 76. minutu. Žuti kartoni: O. Štefek (Budućnost), Berić, Plazačić, Ikrašev (Mladost).

BUDUĆNOST: Ivić, Gaćeša (Dugonjić), O. Štefek, Grujić (Đ. Kovačević), Alempić, Ralević, D. Kovačević, Vinović, Josipović (Stojaković), Renić, Adamek.

MLADOST (T): Ađanski, Aleksijević (Plazažić), N. Srdanov, Ikrašev (Balint), Mijić, Berić, Gašić, Staletović (Mudrinski), Pljuco, M. Srdanov, Trivić.

J. Pucovski

Polet - BSK 0:0

Opštinski rivali prikazali su dobru igru u kojoj su nedostajali samo golovi. Obe ekipe propustile su po tri vrlo povoljne prilike. Na ovom susretu posebno se istakao gostujući mladi golman Dražić.

KARAVUKOVO: Igiralište Poleta, gledalaca 100, sudija: Vorkapić (Sombor). Žuti kartoni: Cvetković, Stošić (Polet), Rančić, Timar, Agbaba, Bojić, Trifunović (BSK).

POLET: Ivanović 7, Anđelković 6 (Aleksić 6), Milenković 7, Doroslovac 7, Stanković 8, Jok. Jovović 8, Ristić 7, Gribišić 6 (Stošić 6), A. Jovović 7, Cvetković 7, Stojković 6 (Malinović).

BSK: Dražić 8, Stanić 7, Savić (Trifunović 7), Antičević 7, Milošević 8, Živkucin 7, Agbaba 7, Timar 7, Rančić 7, Bojić 7, Milanović 7.

A. Čičić

Tavankut - Mladost (BP) 2:2 (1:2)

Dobra i kvalitetna utakmica sa dva različita poluvremena. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu imali više šansi i to krunisali golovima preko Ilića,. U drugom delu Tvankućani su krenuli na sve ili ništa. Najbolji pojedinac Tavankuta Goran Godar izjednačio je rezultat u 55. minutu. U finišu meča bilo je dosta šansi na obe strane.

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 300, sudija: Jurić (Senta), strelci: Godar u 17. i 55. za Tavankut, Ilić u 6. i 21. minutu za Mladost.

TAVANKUT: Horvacki 6, Lebović 7 (G. Skenderović), Sloboda 7, Balažić 6, I. Skenderović 7, Poljaković 7, Šimić 7, Ignjatović 7, Godar 8 (Bedeković 6), N. Skenderović 7, Sili 7

MLADOST: Lenja 7, Ožvar 7, Rupar 6, Nešković 7, Zeljković 7, Ilić 8, Kanja 7, Pavliš 6 (Valčetik 6), Pejčić 7, Šoro 6, Jakov 7.

S. St.

Tisa - Bačka (P) 2:1, Radnički (S) - Preporod 0:2, Tavankut -  Mladost (BP) 2:2, Tekstilac - Sloga (Č) 1:0, Polet (K) - BSK 0:0, Budućnost (G) - Mladost (T) 3:0, Mladost APA - Zadrugar 0:0. Slobodan je bio Srbobran.