104.8191

Војвођанска лига – север: Кањижани потопили водећег

19.09.2017. 11:40 11:43
Извор: М. Митровић/ Непрелазни Драган Бореновић (Потисје)

Голман гостију Миле Милошевић капитулирао је већ у 4.минуту, када је пројектилом са 20 метара изненадио противничку одбрану погодивши десни горњи угао.

Потисје – Слога (Ч)  2:1 (2:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 150. Судија: К. Чапо (Суботица). Стрелци: Францишковић у 4. и Ромић у 34. за Потисје, а Пауновић у 50. минуту (аутогол) за Слогу. Жути картони: Бореновић, Потурица, Пауновић, Давидовић, Бачић и Војнић Хајдук (Потисје), Нинковић, Вемић, Кемењ, Секулић и Пурић (Слога).

ПОТИСЈЕ: Сабо 8, Ристић 7, Г. Поповић 7 (Бачић -), Бореновић 8, Францишковић 7 (Домонкош -), Потурица 8, Ромић 8, Давидовић 7, Козомора 7, Пауновић 7 (Војнић Хајдук -), Бјелобрк 7.

СЛОГА: Милошевић 7, Ребић 6, Кемењ 7, Тубић 7, Милошевић 6 (Бубања -), Радека 7, Вукас 6 (Митровић -), Нинковић 8 (Мудрић -), Вемић 6, Коњовић 6, Пурић 7.

Гости су запретили у 16.минуту шутом Николе Пурића, који Игор Сабо избија у корнер, а на другој страни у 24.минуту стопостотна прилика указала се Горану Поповићу, убацио се по левој страни и један на један суочио са голманом Милошевићем али је шутирао право у њега. Предност Кањижана удвостручио је у 34.минуту Никола Ромић, на одличну асистенцију Константина Давидовића. После одмора гости су кренули силовитије, и успели су да ублаже пораз аутоголом Стефана Пауновића, који је набачену лопту на десет метара од гола главом захватио испред голмана Сабоа и послао је у десни доњи угао. Гости су до краја утакмице улагали велике напоре не би ли изједначили, али су Кањижани успели да се одбране и сачувају победу.

М. Митровић

Задругар - Бачка (П) 6:0, Младост (А) - Младост (Т) 1:0, Будућност (Г) - БСК 2:1, Полет (К) - Србобран 0:1, Потисје - Слога (Ч) 2:1, Текстилац - Младост (БП) 0:2, Таванкут - Препород 1:1, Раднички (С) - Тиса 1:1.