Vojvođanska liga – sever: Kanjižani potopili vodećeg

19.09.2017. 11:40 11:43
Izvor: M. Mitrović/ Neprelazni Dragan Borenović (Potisje)

Golman gostiju Mile Milošević kapitulirao je već u 4.minutu, kada je projektilom sa 20 metara iznenadio protivničku odbranu pogodivši desni gornji ugao.

Potisje – Sloga (Č)  2:1 (2:0)

KANJIŽA: Stadion Potisja, gledalaca 150. Sudija: K. Čapo (Subotica). Strelci: Francišković u 4. i Romić u 34. za Potisje, a Paunović u 50. minutu (autogol) za Slogu. Žuti kartoni: Borenović, Poturica, Paunović, Davidović, Bačić i Vojnić Hajduk (Potisje), Ninković, Vemić, Kemenj, Sekulić i Purić (Sloga).

POTISJE: Sabo 8, Ristić 7, G. Popović 7 (Bačić -), Borenović 8, Francišković 7 (Domonkoš -), Poturica 8, Romić 8, Davidović 7, Kozomora 7, Paunović 7 (Vojnić Hajduk -), Bjelobrk 7.

SLOGA: Milošević 7, Rebić 6, Kemenj 7, Tubić 7, Milošević 6 (Bubanja -), Radeka 7, Vukas 6 (Mitrović -), Ninković 8 (Mudrić -), Vemić 6, Konjović 6, Purić 7.

Gosti su zapretili u 16.minutu šutom Nikole Purića, koji Igor Sabo izbija u korner, a na drugoj strani u 24.minutu stopostotna prilika ukazala se Goranu Popoviću, ubacio se po levoj strani i jedan na jedan suočio sa golmanom Miloševićem ali je šutirao pravo u njega. Prednost Kanjižana udvostručio je u 34.minutu Nikola Romić, na odličnu asistenciju Konstantina Davidovića. Posle odmora gosti su krenuli silovitije, i uspeli su da ublaže poraz autogolom Stefana Paunovića, koji je nabačenu loptu na deset metara od gola glavom zahvatio ispred golmana Saboa i poslao je u desni donji ugao. Gosti su do kraja utakmice ulagali velike napore ne bi li izjednačili, ali su Kanjižani uspeli da se odbrane i sačuvaju pobedu.

M. Mitrović

Zadrugar - Bačka (P) 6:0, Mladost (A) - Mladost (T) 1:0, Budućnost (G) - BSK 2:1, Polet (K) - Srbobran 0:1, Potisje - Sloga (Č) 2:1, Tekstilac - Mladost (BP) 0:2, Tavankut - Preporod 1:1, Radnički (S) - Tisa 1:1.