ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР  Гајдобрани се опростили, Врбашани у баражу

04.06.2024. 16:04 16:09
Извор: В. Јанков

Херцеговац - Врбас 0:3 (0:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина,  гледалаца 300,  судија: М. Бојин (Падеј), стрелци: Васић у 56. и Клисарић у 78. и у 84. минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Куљић, Тадић, Зорић, Д. Бајин, Ђорђевић, Бајат, С. Адамовић, Суџум, Сакач, В. Бајин, Рауковић.

ВРБАС: А. Дамјановић, Ђурковић, Шћепановић (Шошкић), Вујошевић, Дракуловић, Васић (Пауновић), Бајић, Тепавчевић, Мићуновић, М. Хрњачки, Клисарић.

Како су пролазили у већини утакмица у овој сезони, тако су фудбалери гајдобранског Херцеговца и деловали на опроштају од својих навијача. ренер Мићан Шумић једва је саставио тим, тако да су Гајдобрани  сами себе осудили на убедљив пораз и - на испадање у нижи ранг такмичења.

Ђ. Шт.

Раванград - Хајдук (С) 1:1 (0:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Царић (Сомбор), стрелци: Ђурђев у 74. за Раднички, а Терзић у 76. минуту за Хајдук.

РАВАНГРАД: Пехиљ 7, Балаћ 6,5 (Басарић 6,5), Петрић 6,5, Вулетић 6,5 (Поповић 6,5), Бједов 7, Крмар 6,5, Ибишић 7, Ђурђев 8, Мазињанин 7, Сапозниченко 7, Лазић 7, Бојић 7 (Ловрић 6,5).

ХАЈДУК: Матић 7, Басарић 7, Агбаба 6,5, Ђустербег 6,5, Стојшић 7, Н. Ковачев 7 (Пекез 6,5), Лазић 7, Куцурски 6,5 (Терзић 8), Сретић 7, Ердељи 7, Ф. Ковачев 7 (Жежељ 6,5).

Фудбалери Раванграда бодом су се опростили од навијача и нису успели да се задрже у Војвођанској лиги.

С. Ст.

Бајша - Слога 1:1 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: Н. Тамаш у 25. за Бајшу, а Вукас у 58. минуту за Слогу.

БАЈША: Шмит 7,5, Шевић 8, Варга 7, Н. Тамаш 7, Кривокапић 7, Батори 7 (Д. Рахић 6,5), Н. Оливер 7, Павићевић 7 (Вучковић 6,5), Маринковић 7,5, Савић 7, Моровић 7 (Д. Рахић 6,5).

СЛОГА: Тумара 7, Андрић 7,5, Радосављевић 7, Милошевић 7 (Нинковић 7), Антунић 7 (Рашковић 6,5), Вукас 8, Вемић 7, Митровић 7, Коњовић 7 (Продановић 6,5), Пурић 7, Рајчањи 7.

Повела је Бајша лепим голом Н. Тамаша, док су гости изједначили преко Вукаса, ударцем са 18 метара.

С. Ст.

Војводина – Солунац  0:5 (0:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ:  Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица,Џоја“. гледалаца: 200. Судија:

Вукановић (Суботица). Стрелци: Колунџија у 47. Килибарда у 50, Божовић у 57. (из пенала), Д. Слијепчевић у 63. и Косовац у 68. минуту за Солунац. Жути картони: Бркић (Војводина), Богићевић (Солунац).

ВОЈВОДИНА: Шовљански 5, Илић 6, Божићић 5 (од 69. Ћирић -), Радосављевић 5, Бркић 5 ( од 69. Киш -), Ђекић 5,5, Дабижљевић 5,5, Кораћ 5 (од 75. Копре -), Јовић 5 (од 75.В. Новаковић -), Ердељан 5 (од 33. Лојовић 5), Јанковић 5,5.

СОЛУНАЦ:  У. Слијепчевић-, Кангрга 7, Колунџија 7,5, Марјановић 7, Будинчевић 7, Богићевић 7. Косовац 7,5, Д. Слијепчевић 7,5, Кустудић 7, Килибарда 7,5, Божовић 7,5 (од 76. Ужвар).

Фудбалери Војводине су приредили катастрофалан опроштај од навијача.  Истина, у првом полувремену су имали иницијативу, али без изгледнијих прилика.  У наставку је пукла „петарда“, али не, како су најављивали, у мрежи гостију из Карађорђева, него је голман домаћина Шовљански пет пута вадио лопту из своје мреже.

В. Јанков

Обилић - Раднички (Б) 0:1 (0:1)

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, гледалаца око 100, судија Ердељан, стрелац: Љубојчић у 11. минуту.  Жути картони: Кобиларов, Крстић, Вучетић, Пековић, Вујошевић (Обилић), Пензеш, Орчић, Ф. Тосенбергер, Т. Тосенбергер (Раднички)

ОБИЛИЋ: Вучетић, Кнежевић, Алексић, Вујошевић, Лазић, Крстић, Кобиларов (Ковжан), Копривица, Прелевић (Миловац), Пековић, Квргић (Бецић)

РАДНИЧКИ: Лебовић, Д. Тосенбергер, Колак (Маравић), Кујунџић, Стојановић (Митић), Бабић (Лукић), Љубојчић (Орчић), Милетић, Петровић (Ф. Тосенбергер), Вукелић, Маринковић.

Гости су одлично отворили утакмицу и већ у 11. минуту дошли у вођство. До краја првог полувремена Бајмочани су имали још лепих прилика али је одбрана Змајевчана добро реаговала.

У другом полувремену  Обилић појачава темпо, али голова није било.

Л. Киш

Младост (А) - Младост (Т) 2:0 (0:0)

АПАТИН: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Варга (Ловћенац), стрелци: Поповић у 57. и Ј. Бачић у 74. минуту.

МЛАДОСТ (А): Јелачић 7, Десница 7, 7, К. Јововић 7, Узелац 7 (Штрбац 7), Мајсторовић 7, Ј. Бачић 8, Поповић 8 (Ђумић 6,5), Ђукић 8 (О. Бачић 6,5), А. Јововић 7, Рапајић 7 (Солаћ 6,5), Радић 7.

МЛАДОСТ (Т): Апић 7, Видовић 6,5, Јокић 7, Петровић 7, Козомора 7, (Шијачић 6,5), Ћулибрк 6,5 (Радовић 6,5), Виновић 7, Грбовић 7 (Јандрић 6,5),

У другом делу Апатинци су појачали гас и у 57. минуту Поповић је погодио мрежу. Гости су имали неколико прилика, али их нису искористили.  74. минуту Штрбац је послао лопту до Јована Бачића који је побегао одбрани гостију поставио коначан резултат.

С. Ст.

Младост (БП) –Препород 7:0 (6:0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; гледалаца: 150. Судија: Десница (Апатин). Стрелци: Ренић у 3. и 32. Глувић у 6. и 60., Илић у 30. и 41., Вјештица у 25. минуту. Жути картони: Илић, Ренић, Вјештица, тренер Рајић (Младост), Ковач и Лакета (Препород). Црвени картон: Вјештица (Младост).

МЛАДОСТ: Лења (Дудаш), Штефек (Маља), Шпрох, Милош Ковачевић, Глувић, Илић (Вукашиновић), Ренић, Милан Ковачевић (Бајић), Вјештица, Бохуш, Јакуш (Страцински).

ПРЕПОРОД: Ђукић, Брзуловић, Курушић, Докић, Папди (Морак), Новаковић, Чабрило, Ковач, Лакета, Таши, Ђурановић.

Ј. Пуцовски

Херцеговац - ОФК Врбас 0:3, Бачка 1901 - Ђурђин 2:1, Бајша - Слога 1:1, Војводина (БГ) - Солунац 0:5, Младост (БП) - Препород 7:0, Младост (А) - Младост (Т) 2:0, Раванград - Хајдук 1:1, Обилић - Раднички (Б) 0:1.

1. Слога           30          21          4             5             84:32   67

2. Врбас            30          18          8             4             62:28   62

3. Раднички  30          15          10          5             51:25   55

4. Младост (А)            30          15          5             10          55:36   50

5. Обилић      30          16          2             12          52:43   50

6. Бајша           30          13          9             8             49:42   48

7. Хајдук          30          13          6             11          38:39   45

8. Солунац    30          12          7             11          46:46   43

9. Бачка            30          13          4             13          49:54   43

10. Младост (БП)     30          12          6             12          44:42   42

11. Војводина             30          12          3             15          52:52   39

12. Младост (Т)         30          10          5             15          46:53   35

13. Херцеговац         30          9             3             18          40:69   30

14. Раванград             30          7             5             18          38:59   26

15. Препород             30          6             4             20          27:70   22

16. Ђурђин   30          4             7             19          33:76   19