VOJVOĐANSKA LIGA – SEVER  Gajdobrani se oprostili, Vrbašani u baražu

04.06.2024. 16:04 16:09
Izvor: V. Jankov

Hercegovac - Vrbas 0:3 (0:0)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovina,  gledalaca 300,  sudija: M. Bojin (Padej), strelci: Vasić u 56. i Klisarić u 78. i u 84. minutu.

HERCEGOVAC: M. Kuljić, Tadić, Zorić, D. Bajin, Đorđević, Bajat, S. Adamović, Sudžum, Sakač, V. Bajin, Rauković.

VRBAS: A. Damjanović, Đurković, Šćepanović (Šoškić), Vujošević, Drakulović, Vasić (Paunović), Bajić, Tepavčević, Mićunović, M. Hrnjački, Klisarić.

Kako su prolazili u većini utakmica u ovoj sezoni, tako su fudbaleri gajdobranskog Hercegovca i delovali na oproštaju od svojih navijača. rener Mićan Šumić jedva je sastavio tim, tako da su Gajdobrani  sami sebe osudili na ubedljiv poraz i - na ispadanje u niži rang takmičenja.

Đ. Št.

Ravangrad - Hajduk (S) 1:1 (0:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Carić (Sombor), strelci: Đurđev u 74. za Radnički, a Terzić u 76. minutu za Hajduk.

RAVANGRAD: Pehilj 7, Balać 6,5 (Basarić 6,5), Petrić 6,5, Vuletić 6,5 (Popović 6,5), Bjedov 7, Krmar 6,5, Ibišić 7, Đurđev 8, Mazinjanin 7, Sapozničenko 7, Lazić 7, Bojić 7 (Lovrić 6,5).

HAJDUK: Matić 7, Basarić 7, Agbaba 6,5, Đusterbeg 6,5, Stojšić 7, N. Kovačev 7 (Pekez 6,5), Lazić 7, Kucurski 6,5 (Terzić 8), Sretić 7, Erdelji 7, F. Kovačev 7 (Žeželj 6,5).

Fudbaleri Ravangrada bodom su se oprostili od navijača i nisu uspeli da se zadrže u Vojvođanskoj ligi.

S. St.

Bajša - Sloga 1:1 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalaca 200, sudija: Kuzmanović (Kula), strelci: N. Tamaš u 25. za Bajšu, a Vukas u 58. minutu za Slogu.

BAJŠA: Šmit 7,5, Šević 8, Varga 7, N. Tamaš 7, Krivokapić 7, Batori 7 (D. Rahić 6,5), N. Oliver 7, Pavićević 7 (Vučković 6,5), Marinković 7,5, Savić 7, Morović 7 (D. Rahić 6,5).

SLOGA: Tumara 7, Andrić 7,5, Radosavljević 7, Milošević 7 (Ninković 7), Antunić 7 (Rašković 6,5), Vukas 8, Vemić 7, Mitrović 7, Konjović 7 (Prodanović 6,5), Purić 7, Rajčanji 7.

Povela je Bajša lepim golom N. Tamaša, dok su gosti izjednačili preko Vukasa, udarcem sa 18 metara.

S. St.

Vojvodina – Solunac  0:5 (0:0)

BAČKO GRADIŠTE:  Igralište u SC „Đorđe Tapavica,Džoja“. gledalaca: 200. Sudija:

Vukanović (Subotica). Strelci: Kolundžija u 47. Kilibarda u 50, Božović u 57. (iz penala), D. Slijepčević u 63. i Kosovac u 68. minutu za Solunac. Žuti kartoni: Brkić (Vojvodina), Bogićević (Solunac).

VOJVODINA: Šovljanski 5, Ilić 6, Božićić 5 (od 69. Ćirić -), Radosavljević 5, Brkić 5 ( od 69. Kiš -), Đekić 5,5, Dabižljević 5,5, Korać 5 (od 75. Kopre -), Jović 5 (od 75.V. Novaković -), Erdeljan 5 (od 33. Lojović 5), Janković 5,5.

SOLUNAC:  U. Slijepčević-, Kangrga 7, Kolundžija 7,5, Marjanović 7, Budinčević 7, Bogićević 7. Kosovac 7,5, D. Slijepčević 7,5, Kustudić 7, Kilibarda 7,5, Božović 7,5 (od 76. Užvar).

Fudbaleri Vojvodine su priredili katastrofalan oproštaj od navijača.  Istina, u prvom poluvremenu su imali inicijativu, ali bez izglednijih prilika.  U nastavku je pukla „petarda“, ali ne, kako su najavljivali, u mreži gostiju iz Karađorđeva, nego je golman domaćina Šovljanski pet puta vadio loptu iz svoje mreže.

V. Jankov

Obilić - Radnički (B) 0:1 (0:1)

ZMAJEVO: Stadion u rekreativnom centru, gledalaca oko 100, sudija Erdeljan, strelac: Ljubojčić u 11. minutu.  Žuti kartoni: Kobilarov, Krstić, Vučetić, Peković, Vujošević (Obilić), Penzeš, Orčić, F. Tosenberger, T. Tosenberger (Radnički)

OBILIĆ: Vučetić, Knežević, Aleksić, Vujošević, Lazić, Krstić, Kobilarov (Kovžan), Koprivica, Prelević (Milovac), Peković, Kvrgić (Becić)

RADNIČKI: Lebović, D. Tosenberger, Kolak (Maravić), Kujundžić, Stojanović (Mitić), Babić (Lukić), Ljubojčić (Orčić), Miletić, Petrović (F. Tosenberger), Vukelić, Marinković.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i već u 11. minutu došli u vođstvo. Do kraja prvog poluvremena Bajmočani su imali još lepih prilika ali je odbrana Zmajevčana dobro reagovala.

U drugom poluvremenu  Obilić pojačava tempo, ali golova nije bilo.

L. Kiš

Mladost (A) - Mladost (T) 2:0 (0:0)

APATIN: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Varga (Lovćenac), strelci: Popović u 57. i J. Bačić u 74. minutu.

MLADOST (A): Jelačić 7, Desnica 7, 7, K. Jovović 7, Uzelac 7 (Štrbac 7), Majstorović 7, J. Bačić 8, Popović 8 (Đumić 6,5), Đukić 8 (O. Bačić 6,5), A. Jovović 7, Rapajić 7 (Solać 6,5), Radić 7.

MLADOST (T): Apić 7, Vidović 6,5, Jokić 7, Petrović 7, Kozomora 7, (Šijačić 6,5), Ćulibrk 6,5 (Radović 6,5), Vinović 7, Grbović 7 (Jandrić 6,5),

U drugom delu Apatinci su pojačali gas i u 57. minutu Popović je pogodio mrežu. Gosti su imali nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili.  74. minutu Štrbac je poslao loptu do Jovana Bačića koji je pobegao odbrani gostiju postavio konačan rezultat.

S. St.

Mladost (BP) –Preporod 7:0 (6:0)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari; gledalaca: 150. Sudija: Desnica (Apatin). Strelci: Renić u 3. i 32. Gluvić u 6. i 60., Ilić u 30. i 41., Vještica u 25. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Renić, Vještica, trener Rajić (Mladost), Kovač i Laketa (Preporod). Crveni karton: Vještica (Mladost).

MLADOST: Lenja (Dudaš), Štefek (Malja), Šproh, Miloš Kovačević, Gluvić, Ilić (Vukašinović), Renić, Milan Kovačević (Bajić), Vještica, Bohuš, Jakuš (Stracinski).

PREPOROD: Đukić, Brzulović, Kurušić, Dokić, Papdi (Morak), Novaković, Čabrilo, Kovač, Laketa, Taši, Đuranović.

J. Pucovski

Hercegovac - OFK Vrbas 0:3, Bačka 1901 - Đurđin 2:1, Bajša - Sloga 1:1, Vojvodina (BG) - Solunac 0:5, Mladost (BP) - Preporod 7:0, Mladost (A) - Mladost (T) 2:0, Ravangrad - Hajduk 1:1, Obilić - Radnički (B) 0:1.

1. Sloga           30          21          4             5             84:32   67

2. Vrbas            30          18          8             4             62:28   62

3. Radnički  30          15          10          5             51:25   55

4. Mladost (A)            30          15          5             10          55:36   50

5. Obilić      30          16          2             12          52:43   50

6. Bajša           30          13          9             8             49:42   48

7. Hajduk          30          13          6             11          38:39   45

8. Solunac    30          12          7             11          46:46   43

9. Bačka            30          13          4             13          49:54   43

10. Mladost (BP)     30          12          6             12          44:42   42

11. Vojvodina             30          12          3             15          52:52   39

12. Mladost (T)         30          10          5             15          46:53   35

13. Hercegovac         30          9             3             18          40:69   30

14. Ravangrad             30          7             5             18          38:59   26

15. Preporod             30          6             4             20          27:70   22

16. Đurđin   30          4             7             19          33:76   19