Војвођанска лига – Југ: Темеринци прокоцкали победу

17.08.2021. 10:54 10:56
Извор: Дуел Паповића (Слога, Т) и Раичевића (Слога, Е), фото: М. Менићанин

Слога (Т) – Слога (Е) 1:2 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Радић (Ириг), стрелци: Богавац у 19. за Слогу (Т), Ивковић у 60. и 85. за Слогу (Е), жути картони: Вујовић (Слога, Т), Ристић, Вујовић, Раичевић (Слога, Е).

СЛОГА (Т): Ранков 6,5, Томић 7, Пастор 6,5, Зелић 7 (од 70. Ергарац 6), Краговић 7, Вујовић 7, Павићевић 6,5 (од 68. Кочиш - ), Стојшић 6,5, Паповић 6,5, Грујић 6,5, Богавац 7.

СЛОГА (Е): Веселиновић 7, Џибрић 7, Белић 7, Ристић 7, Раичевић 7, Стојчић 6 (од 46. Херцег 6,5), Бајуновић 6,5 (од 68. Вујовић - ), Ивковић 8,5 (од 86. Рукавина - ), Воларевић 6,5 (од 62. Ковачић 7), Угљешић 8, Ћирић 6 (од 46. Мачвански 7).

Пут од сјаја до очаја прешли су фудбалери темерински Слоге, показавши да дефинитивно немају решење за ребус постављен од стране имењака из Ердевика, јер ни у деветом узастопном мечу нису осетили сласт победе. Слутило је да неугодна традиција може да буде прекинута, пошто су домаћини били бољи у првом полувремену и тај период игре су украсили вођством, са потписом Милоша Богавца. Акцију је почео Немања Томић, док је после комбинације Бошка Паповића и Дарка Грујића, новајлија међу црвено-белима приземним ударцем погодио мету. Темеринци су пали у наставку, гости нису пропустили да то казне. Бранислав Угљешић је послао дијагоналу, Срђан Ивковић се у казненом простору ослободио Пастора и изједначио резултат.  У 75. минуту, запажени Угљешић је уздрмао пречку, а пет минута касније Немања Томић је са своје половине лобовао голмана Веселиновића, али лопта је одскакутала поред стативе. Преокрет је режирао Ивковић, имао је простора да одапне стрелу, пошто Ергарац, који је ушао уместо повређеног капитена Зелића, није покушао да блокира ударац.  Домаћи имају за чим да желе, прво полувреме су одиграли по укусу навијача, али је наставак био кобан, због два кикса одбране. Гости су показали да ће и ове сезоне бити у врху табеле.

М. Менићанин

Слобода - Будућност (СН) 4:2 (2:2)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Секулић (Нови Сад). Стрелци: Богдан у 36, Лазаревић у 45, Чупић у 51. (ауто гол) и Петровић у 68. за Слободу, Јошић у 14. и Пријић у 21. минуту за Будућност.

СЛОБОДА: Јагодић, Ђорић, Кубуровић, Калајџић, Лазаревић (Мандић), Димић (Милошевић), Бодан (Ђорђевић), Драгојевић (Комазец), Мићић (Петровић), Глишић, Јошић.

БУДУЋНОСТ: Чупић, Станивуковић (Грујић), Радосављевић (Чоњагић), Ђукић, Рого, Пријић (Јанковић), Влаисављевић (Милошевић), Добо, Павловић, Јошић (Симовљевић).

Гости су играли много боље од домаћина, и успели су да реализију само две шансу што на крају није било довољно за коначни тријумф. На другој страни, играчи Слободе сваку своју шансу претворили су у гол, и на крају заслужено славили.

М. Симић

Подунавац - Цемент 1:1 (0:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 150, судија Вукмановић (Нови Сад). Стрелци: Балетић у 70. (из пенала) за Подунавац, Јакшић у 58. минуту за Цемент. Жути картони: Вукобратовић, Сарачевић (Подунавац), Мијановић, Марјановић (Цемент).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Солдатовић 6, Шобот 7 (А. М. Живковић), Балетић 8, Вукобратовић 8, Сарачевић 7, Зоговић 7, Кувекаловић 6, Бјелобрк 8, Цветковић 7 (Милетић), Ковачевић 7 (Божиновић).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 7, Пековић 6, Унгар 7, Јевић 7, Мандић 8, Јакшић 8, Крстић 7 (Попадић), Станковић 7, Вилотијевић 6 (Гргић), Јовишић 7 (Марјановић), Грујић 7 (Вукашиновић).

Неочекивано гости из Беочина су освојили бод против фаворизобваних домаћина, који су испланирали у овој сезони да заврше првенство на трону, и од јесени играју виши ранг. Ко зна како би се сусрет завршио, да Пековић није играо рукому свом казненом простору, и тако поклонио пенал домаћину,  дали би домаћин уопште поравнао резултат из игре.

М. Градић

Хајдук (Д) - Јединство (Р)  1:0 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Кампић (Нови Сад). Стрелац: Перовић у 52. минуту. Жути картони: Тркуља, Николић, Томић, Совиљ (Хајдук), Бакош, Тришић (јединство).

ХАЈДУК: Тркуља, Симић, Савиновић, Халиловић, Николић, Станић (Дерајић), Ташић (Живковић), Томић, Шућак (Стојковић), Требовац, Перовић (Совиљ).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Кања, Гаџић (Ђекић), Радека, Бакош (Миленковић), Илић (Тепић), Влаисављевић (Стојановић), Скоко, Тришић, Ненезић.

Мада су домаћини играли боље и имали више повољних шанси још у првом полувремену, резултат је остао 0:0. У наставку домаћини играју још агресивније, а плод такве игре је и победносни гол Перовића. Гости су одмах покушали да одговоре и макар поравнају резултат, али, Дивошани су играли у одбрани одлично, тако да су гости из Руменке остали само на покушајима.

Р. М.

Раднички (Ш) - Младост (БЈ) 3:1 (0:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Крајиновић у 49. (из пенала), Грумић у 66. и Теофиловић у 90. за Раднички, Бајић у 59. минуту за Младост.Жути картони: Теофиловић, Смиљанић, Шуша, Крајиновић, Влаисављевић (Раднички), Васић, Дринић, Стојановић, Ковачевић (Младост). Црвени картон: Теофиловић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Тојагић 8, Утвић 8, Дрча 8, Стојишић 8, Шуша 8, Смиљанић 8, Крајиновић 8 (Влаисављевић 7), Сарић 8, Грумић 8, Добројевић 8, (Теофиловић 8), Субић 8.

МЛАДОСТ: Лолић 7, Васић 7 (Радоњић), Драгољевић 7 (Дукић 6), Бајић 7, Остојић 7, Дринић 7,  Стојановић 7, Ковачевић 7 (Антонић 6), Грковић 7, Куртиши 7, Папак 7.

Играо се занимљив фудбал. Ипак, прво полувремене, било је мање занимљивије и без правих шанси на обе стране.

У наставку друга песма. Шиђани су кренули много агресивнији и плод такве игре је је и вођство. После изванредног продора Смиљанића, гости су га непрописно заустављају у свом казненом простору. Сигуран са једанаест метара је Крајиновић. Али, гости након десет минута игре су поравнали резултат преко брзногог Бајића. После тога развила, се велика борба, по целом терену. Онда је на сцену ступио домаћи топџија. Грумић је страховитим шутем с 16 метара матирао голмана гостију Лолића. Одмах после тога гости су преузели иницијативу и покушали свим силама да макар поравнају резултат.У poslеdnjimm секундама игре Теофиловић је после брзе контре и прецизног шута, још једном затресо гостујућу мрежу.

К. Драган

Дунав - Раднички (НП) 2:1 (1:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 150, судија Граовац (Рума). Стрелци: Бабић у 10. и Радовић у 77. за Дунав, Шавија у 70. минуту за Раднички. Жути картони: Росић, Милисављевић, Живковић (Дунав), Бртка, Качар (Раднички). Црвени картон: Милисављевић (Дунав).

ДУНАВ: Рајковић 7, Росић 7, Жиловић 7, Сремчевић 7, Бабић 7, Милисављевић 5, Радовић 8 (Родић), Јовановић 7, Милошевић 7 (Субашић), Васиљевић 7 (Суботић),  Живковић 7 (Тошић).

РАДНИЧКИ: Танасић 6, Бртка 7, Качар 7, Несторовић 7, Грубјешић 7, Кнежевић 7, Лошић 7 (Шавија 7), Балешевић 7, Симић 6, Микић 6, Лазић 6.

Није то била лепа утакмица, али ривали су одиграли баш добру првенствену утакмицу за овај ранг такмичења. Виђено је и три гола, а могло је бар још толико. а крају славио је Дунав заслужено, иако је завршио утакмицу са дест играча.

Б. Р.

Ветерник - Нови Сад 2:2 (1:0)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледалаца 200, судија: Ивановић (Нови Сад). Стрелци: Швоња у 31. и Ушћумлић у 70. за Ветерник, а Симић у 74. и Јањић у 94. минуту за Нови Сад. Жути картони: Чалија, Швоња, Ушћумлић, Зекић, Пећић, Турало (Ветерник), а Вукаљевић, Балабановић (Нови Сад).

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Кисић 6,5, Швоња 7, Огњановић 7, Чалија 7 (Турало), Ушћумлић 7,5, Тубић 7 (Тубић), Вучковић 7 (Срдановић), Пећић 7 (Качавенда), Зекић 6,5 (Вукаљевић), Секулић 7.

НОВИ САД: Ранђеловић 7, Бранковић 7, Иван 6,5 (Кавчић), Игњић 7 (Пањак), Симић 7,5, Пекић 7 (Ерак), Митовић 6,5 (Сувајџић 7), Балабановић 7, Вукаљевић 6,5 (Јањић 7), Бабић 7.

Уверили су се фудбалери Ветерника, повратници међу војвођанске лигаше, у неписано фудбалско правило да је резултат од 2:0 најопаснији, својеврсни мач са две оштрице. Горан Швоња и Алекса Ушћумлић погодили су мрежу иза леђа голмана Ранђеловића, а онда су Новосађани све карте бацили на офанзиву и поготком Марка Јањића  у 4. минуту надокнаде освојили бод.

С. Ж.

Индекс - Доњи Срем 1:3 (1:2)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Бошковић (Сремска Митровица). Стрелци: Нађ у 2. за Индекс, а Кокир у 16. и 73. и Бојић у 30. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Бараћ, Стојановић (Индекс), а Јуришић, Бојић, Зејић, Љубојевић (Доњи Срем).

ИНДЕКС: Субашић 6, Гаћеша 6 (Бањац 6), Бараћ 6,5, Вуковић 6 (Стојановић 6), Поштић 6 (Јованов), Клаић 6,5, Нађ 7, Самарџић 6, Миловановић 6 (Звекан 6), Панић 6, Ћук 6.

ДОЊИ СРЕМ: Ристић 7, Јешић 6,5 (Радивојевић 6), Манце 6,5, Јуришић 6,5, Николић 6,5 (Пејчиновић 6), Секулић 7 (Љубојевић 6), Кокир 8, Конестабо 7,5, Бојић 7,5, Трифуновић 7 (Перишић 6), Зејић 7.

Новајлија из Пећинаца успешно је стартовао и освојио бодове у дуелу са „студентима”.

Новосађани су сјајно почели и капитен Нађ је већ у другом минуту обезбедио преднсот. Чинило се тада да ће то бити рутинска победа, али гости су заиграли боље и до краја првог дела успели да преокрену. Стрелци су били Кокир и Бојић.

Резервиста Стојановић пропустио је лепу прилику да изједначи и само је уздрмао стативу. То је казнио Кокир и обезбедио два гола вишка, а Пећинчани су до краја рутински сачували предност.

М. К.

Резултати:

ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Будућност (СН) 4:2,  ДИВОШ: Хајдук - Јединство (Р) 1:0, ШИД: Раднички - Младост (БЈ) 3:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Цемент 1:1, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав - Раднички (НП) 2:1, ТЕМЕРИН: Слога  - Слога (Е), 1:2, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Нови Сад 2:2, ФУТОГ: Индекс - Доњи Срем 1:3.