Vojvođanska liga – Jug: Temerinci prokockali pobedu

17.08.2021. 10:54 10:56
Izvor: Duel Papovića (Sloga, T) i Raičevića (Sloga, E), foto: M. Menićanin

Sloga (T) – Sloga (E) 1:2 (1:0)

TEMERIN: Stadion Sloge, gledalaca: 200, sudija: Radić (Irig), strelci: Bogavac u 19. za Slogu (T), Ivković u 60. i 85. za Slogu (E), žuti kartoni: Vujović (Sloga, T), Ristić, Vujović, Raičević (Sloga, E).

SLOGA (T): Rankov 6,5, Tomić 7, Pastor 6,5, Zelić 7 (od 70. Ergarac 6), Kragović 7, Vujović 7, Pavićević 6,5 (od 68. Kočiš - ), Stojšić 6,5, Papović 6,5, Grujić 6,5, Bogavac 7.

SLOGA (E): Veselinović 7, Džibrić 7, Belić 7, Ristić 7, Raičević 7, Stojčić 6 (od 46. Herceg 6,5), Bajunović 6,5 (od 68. Vujović - ), Ivković 8,5 (od 86. Rukavina - ), Volarević 6,5 (od 62. Kovačić 7), Uglješić 8, Ćirić 6 (od 46. Mačvanski 7).

Put od sjaja do očaja prešli su fudbaleri temerinski Sloge, pokazavši da definitivno nemaju rešenje za rebus postavljen od strane imenjaka iz Erdevika, jer ni u devetom uzastopnom meču nisu osetili slast pobede. Slutilo je da neugodna tradicija može da bude prekinuta, pošto su domaćini bili bolji u prvom poluvremenu i taj period igre su ukrasili vođstvom, sa potpisom Miloša Bogavca. Akciju je počeo Nemanja Tomić, dok je posle kombinacije Boška Papovića i Darka Grujića, novajlija među crveno-belima prizemnim udarcem pogodio metu. Temerinci su pali u nastavku, gosti nisu propustili da to kazne. Branislav Uglješić je poslao dijagonalu, Srđan Ivković se u kaznenom prostoru oslobodio Pastora i izjednačio rezultat.  U 75. minutu, zapaženi Uglješić je uzdrmao prečku, a pet minuta kasnije Nemanja Tomić je sa svoje polovine lobovao golmana Veselinovića, ali lopta je odskakutala pored stative. Preokret je režirao Ivković, imao je prostora da odapne strelu, pošto Ergarac, koji je ušao umesto povređenog kapitena Zelića, nije pokušao da blokira udarac.  Domaći imaju za čim da žele, prvo poluvreme su odigrali po ukusu navijača, ali je nastavak bio koban, zbog dva kiksa odbrane. Gosti su pokazali da će i ove sezone biti u vrhu tabele.

M. Menićanin

Sloboda - Budućnost (SN) 4:2 (2:2)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, gledalaca 150, sudija Sekulić (Novi Sad). Strelci: Bogdan u 36, Lazarević u 45, Čupić u 51. (auto gol) i Petrović u 68. za Slobodu, Jošić u 14. i Prijić u 21. minutu za Budućnost.

SLOBODA: Jagodić, Đorić, Kuburović, Kalajdžić, Lazarević (Mandić), Dimić (Milošević), Bodan (Đorđević), Dragojević (Komazec), Mićić (Petrović), Glišić, Jošić.

BUDUĆNOST: Čupić, Stanivuković (Grujić), Radosavljević (Čonjagić), Đukić, Rogo, Prijić (Janković), Vlaisavljević (Milošević), Dobo, Pavlović, Jošić (Simovljević).

Gosti su igrali mnogo bolje od domaćina, i uspeli su da realiziju samo dve šansu što na kraju nije bilo dovoljno za konačni trijumf. Na drugoj strani, igrači Slobode svaku svoju šansu pretvorili su u gol, i na kraju zasluženo slavili.

M. Simić

Podunavac - Cement 1:1 (0:0)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, gledalaca 150, sudija Vukmanović (Novi Sad). Strelci: Baletić u 70. (iz penala) za Podunavac, Jakšić u 58. minutu za Cement. Žuti kartoni: Vukobratović, Saračević (Podunavac), Mijanović, Marjanović (Cement).

PODUNAVAC: Trifunović 7, Soldatović 6, Šobot 7 (A. M. Živković), Baletić 8, Vukobratović 8, Saračević 7, Zogović 7, Kuvekalović 6, Bjelobrk 8, Cvetković 7 (Miletić), Kovačević 7 (Božinović).

CEMENT: Mijanović 7, Peković 6, Ungar 7, Jević 7, Mandić 8, Jakšić 8, Krstić 7 (Popadić), Stanković 7, Vilotijević 6 (Grgić), Jovišić 7 (Marjanović), Grujić 7 (Vukašinović).

Neočekivano gosti iz Beočina su osvojili bod protiv favorizobvanih domaćina, koji su isplanirali u ovoj sezoni da završe prvenstvo na tronu, i od jeseni igraju viši rang. Ko zna kako bi se susret završio, da Peković nije igrao rukomu svom kaznenom prostoru, i tako poklonio penal domaćinu,  dali bi domaćin uopšte poravnao rezultat iz igre.

M. Gradić

Hajduk (D) - Jedinstvo (R)  1:0 (1:0)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, gledalaca 200, sudija Kampić (Novi Sad). Strelac: Perović u 52. minutu. Žuti kartoni: Trkulja, Nikolić, Tomić, Sovilj (Hajduk), Bakoš, Trišić (jedinstvo).

HAJDUK: Trkulja, Simić, Savinović, Halilović, Nikolić, Stanić (Derajić), Tašić (Živković), Tomić, Šućak (Stojković), Trebovac, Perović (Sovilj).

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Kanja, Gadžić (Đekić), Radeka, Bakoš (Milenković), Ilić (Tepić), Vlaisavljević (Stojanović), Skoko, Trišić, Nenezić.

Mada su domaćini igrali bolje i imali više povoljnih šansi još u prvom poluvremenu, rezultat je ostao 0:0. U nastavku domaćini igraju još agresivnije, a plod takve igre je i pobednosni gol Perovića. Gosti su odmah pokušali da odgovore i makar poravnaju rezultat, ali, Divošani su igrali u odbrani odlično, tako da su gosti iz Rumenke ostali samo na pokušajima.

R. M.

Radnički (Š) - Mladost (BJ) 3:1 (0:0)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija Despotović (Ogar). Strelci: Krajinović u 49. (iz penala), Grumić u 66. i Teofilović u 90. za Radnički, Bajić u 59. minutu za Mladost.Žuti kartoni: Teofilović, Smiljanić, Šuša, Krajinović, Vlaisavljević (Radnički), Vasić, Drinić, Stojanović, Kovačević (Mladost). Crveni karton: Teofilović (Radnički).

RADNIČKI: Tojagić 8, Utvić 8, Drča 8, Stojišić 8, Šuša 8, Smiljanić 8, Krajinović 8 (Vlaisavljević 7), Sarić 8, Grumić 8, Dobrojević 8, (Teofilović 8), Subić 8.

MLADOST: Lolić 7, Vasić 7 (Radonjić), Dragoljević 7 (Dukić 6), Bajić 7, Ostojić 7, Drinić 7,  Stojanović 7, Kovačević 7 (Antonić 6), Grković 7, Kurtiši 7, Papak 7.

Igrao se zanimljiv fudbal. Ipak, prvo poluvremene, bilo je manje zanimljivije i bez pravih šansi na obe strane.

U nastavku druga pesma. Šiđani su krenuli mnogo agresivniji i plod takve igre je je i vođstvo. Posle izvanrednog prodora Smiljanića, gosti su ga nepropisno zaustavljaju u svom kaznenom prostoru. Siguran sa jedanaest metara je Krajinović. Ali, gosti nakon deset minuta igre su poravnali rezultat preko brznogog Bajića. Posle toga razvila, se velika borba, po celom terenu. Onda je na scenu stupio domaći topdžija. Grumić je strahovitim šutem s 16 metara matirao golmana gostiju Lolića. Odmah posle toga gosti su preuzeli inicijativu i pokušali svim silama da makar poravnaju rezultat.U poslednjimm sekundama igre Teofilović je posle brze kontre i preciznog šuta, još jednom zatreso gostujuću mrežu.

K. Dragan

Dunav - Radnički (NP) 2:1 (1:0)

STARI BANOVCI: Igralište Dunava, gledalaca 150, sudija Graovac (Ruma). Strelci: Babić u 10. i Radović u 77. za Dunav, Šavija u 70. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Rosić, Milisavljević, Živković (Dunav), Brtka, Kačar (Radnički). Crveni karton: Milisavljević (Dunav).

DUNAV: Rajković 7, Rosić 7, Žilović 7, Sremčević 7, Babić 7, Milisavljević 5, Radović 8 (Rodić), Jovanović 7, Milošević 7 (Subašić), Vasiljević 7 (Subotić),  Živković 7 (Tošić).

RADNIČKI: Tanasić 6, Brtka 7, Kačar 7, Nestorović 7, Grubješić 7, Knežević 7, Lošić 7 (Šavija 7), Balešević 7, Simić 6, Mikić 6, Lazić 6.

Nije to bila lepa utakmica, ali rivali su odigrali baš dobru prvenstvenu utakmicu za ovaj rang takmičenja. Viđeno je i tri gola, a moglo je bar još toliko. a kraju slavio je Dunav zasluženo, iako je završio utakmicu sa dest igrača.

B. R.

Veternik - Novi Sad 2:2 (1:0)

VETERNIK: Stadion Veternika, gledalaca 200, sudija: Ivanović (Novi Sad). Strelci: Švonja u 31. i Ušćumlić u 70. za Veternik, a Simić u 74. i Janjić u 94. minutu za Novi Sad. Žuti kartoni: Čalija, Švonja, Ušćumlić, Zekić, Pećić, Turalo (Veternik), a Vukaljević, Balabanović (Novi Sad).

VETERNIK: Ivić 7, Kisić 6,5, Švonja 7, Ognjanović 7, Čalija 7 (Turalo), Ušćumlić 7,5, Tubić 7 (Tubić), Vučković 7 (Srdanović), Pećić 7 (Kačavenda), Zekić 6,5 (Vukaljević), Sekulić 7.

NOVI SAD: Ranđelović 7, Branković 7, Ivan 6,5 (Kavčić), Ignjić 7 (Panjak), Simić 7,5, Pekić 7 (Erak), Mitović 6,5 (Suvajdžić 7), Balabanović 7, Vukaljević 6,5 (Janjić 7), Babić 7.

Uverili su se fudbaleri Veternika, povratnici među vojvođanske ligaše, u nepisano fudbalsko pravilo da je rezultat od 2:0 najopasniji, svojevrsni mač sa dve oštrice. Goran Švonja i Aleksa Ušćumlić pogodili su mrežu iza leđa golmana Ranđelovića, a onda su Novosađani sve karte bacili na ofanzivu i pogotkom Marka Janjića  u 4. minutu nadoknade osvojili bod.

S. Ž.

Indeks - Donji Srem 1:3 (1:2)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Bošković (Sremska Mitrovica). Strelci: Nađ u 2. za Indeks, a Kokir u 16. i 73. i Bojić u 30. minutu za Donji Srem. Žuti kartoni: Barać, Stojanović (Indeks), a Jurišić, Bojić, Zejić, Ljubojević (Donji Srem).

INDEKS: Subašić 6, Gaćeša 6 (Banjac 6), Barać 6,5, Vuković 6 (Stojanović 6), Poštić 6 (Jovanov), Klaić 6,5, Nađ 7, Samardžić 6, Milovanović 6 (Zvekan 6), Panić 6, Ćuk 6.

DONJI SREM: Ristić 7, Ješić 6,5 (Radivojević 6), Mance 6,5, Jurišić 6,5, Nikolić 6,5 (Pejčinović 6), Sekulić 7 (Ljubojević 6), Kokir 8, Konestabo 7,5, Bojić 7,5, Trifunović 7 (Perišić 6), Zejić 7.

Novajlija iz Pećinaca uspešno je startovao i osvojio bodove u duelu sa „studentima”.

Novosađani su sjajno počeli i kapiten Nađ je već u drugom minutu obezbedio prednsot. Činilo se tada da će to biti rutinska pobeda, ali gosti su zaigrali bolje i do kraja prvog dela uspeli da preokrenu. Strelci su bili Kokir i Bojić.

Rezervista Stojanović propustio je lepu priliku da izjednači i samo je uzdrmao stativu. To je kaznio Kokir i obezbedio dva gola viška, a Pećinčani su do kraja rutinski sačuvali prednost.

M. K.

Rezultati:

DONJI TOVARNIK: Sloboda - Budućnost (SN) 4:2,  DIVOŠ: Hajduk - Jedinstvo (R) 1:0, ŠID: Radnički - Mladost (BJ) 3:1, BELEGIŠ: Podunavac - Cement 1:1, STARI BANOVCI: Dunav - Radnički (NP) 2:1, TEMERIN: Sloga  - Sloga (E), 1:2, VETERNIK: Veternik - Novi Sad 2:2, FUTOG: Indeks - Donji Srem 1:3.