117.0601
108.4794

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Кабел на корак од врха

15.05.2018. 09:44 09:47

НОВИ САД: Кабел је савладао Купиново резултатом 2:0 (0:0) и остао у трци за врх табеле и прелазак у виши ранг.

Гости из Купинова представили су се у лепом издању и до одмора успели су да се одбране. На путу ка вођству домаћих након одлично изведеног слободног ударца Богданића испречила се статива.

У наставку су се Новосађани пробудили, после лепе акције Зорића у шанси је био Богданић, али без завршнице. Следила се крв у жилама навијача Кабела када је након соло продора и оштрог центаршута Рашковића Вучковић у намери да избије лопту погодио спољни део мреже.

То као да је била иницијална каписла да момци тренера Белића крену ангажованије. У казненом простору нашао се Петар Граховац у сендвичу тројице играча, био непрописно заустављен од Недељковића , а одлични судија Ранковић без двоумљења показао је на белу тачку. Сигуран са „пеналтика“ био је Вучковић. Победу је осигурао најбољи актер меча Аљоша Зорић. Са 20 метара одлучио се на ударац а лопта се од левог рогља одбила у мрежу. Лепу прилику имао је Богданић али је негов ударац завршио поред саме стативе. Новом победом  Кабел је због кикса  Борца из Шајкаша у Белегишу и ремија лидера Слоге  у Каћу на само један бод  у заостатку од екипе из Ердевика.

М. Поповић

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца 150. Судија : Ранковић (Сремска Митровица) Стрелци: Вучковић у 59. (из пенала) и Зорић у 68. минуту. Жути картони : Клаић (Кабел). Најдановић, Драча (Купиново).

КАБЕЛ: Сакић 7, Тривуновић 7, Тадић 7 (Ђулић 7), Зорић 8, Вучковић 7, Тополић 7, Клаић 7 (Малиџан 7), Шијан 7, Граховац 8, Богданић 7 (Недић-), Остојић 7.

КУПИНОВО: Адровић 7, Ристивојевић 6, Јеремић 7, Недељковић 6, Ђуричић 6, Најдановић 6, Јерковић 7, Јуришић 7, Рашковић 7 (Лекић 6), Драча 6, Вујчић 7 (Живановић 6)

Хајдук (Б) - Јединство (СП) 1:1 (0:1)

Могла су Бешчани  и славити. Били су боља екипа у другом полувремену.А, гости, осим  постигнутог гола,  у првом полувремену, имали су још  неколико изузетних прилика. Судија, Габоров је свирао чист пенал за домаћине. Зарић је М. Митровића, обема рукама зауставио у ситуацији када је Митровић био у прилици да постигне гол. После утакмице, Зарић и Стојановић су зарадили црвене картоне покушавајући да се „обрачунају“ са судијом.

М. Батало

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 250, судија Габоров (Зрењанин).Стрелци: Цураковић у 74. (из пенала) за Хајдук, а Ивковић у 40.за Јединство. Жути картони: М. Митровић (Хајдук), Зарић, Мрдаковић, Денић, Стојановић, Јовишић (Јединство). Црвени картони: Зарић, Стојановић, после утакмице (Јединство).

ХАЈДУК: Шовљански 7, Блануша 7 (Шпоња), Петровић 7, Суботин 7,  С. Гавриловић 7, Ж. Митровић 7, М. Митровић 7, Мутић 7, Живановић 7 (Звекан), Мачак 7, Цураковић 8, М. Гавриловић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Живковић 6, Ребић 6, Зарић 7, Матовић 7 (Денић), Миленковић 6, Вуковић 7 (Стојановић), Ивковић 7, Беговић 6, Стојаковић 7, Мрдаковић 7.

Хајдук (Д) - Борац (Ш) 1:0 (0:0)

У дуелу, Дивошана и гостију из Шајкаша, виђен је динамичан и борбен фудбал. А, гости су издржали прво полувреме не примвши гол. Мада је голман домаћих Петровић два пута изврсно интервенисао испред Попина који је био у ситуацији да снажно угрози домаћу мрежу.

Иначе домаћини су кренули од прве минуте, у другом полувремену, агресивно, како би што постигли гол. И успели су.Повели су, али, из најстроже казне. У 76. минуту, Ветеха је утрчао у казнени простор гостију као вихор.Кнежевић је стартовао преоштро са леђа и то је био пенал.

Р. Маричић

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 300, судија Ракић (Апатин).Стрелац: Совиљ у 76. минуту (из пенала). Жути картони: Ристић (Хајдук), Божић, Живанов, Попин, Субашић, Кнежевић (Борац).

ХАЈДУК: Д. Петровић 8, Симић 7, Сремац 7, Шућак 7, Мандић 7 (Савић 7), Ристић 7, Ветеха 7, Савићевић 7, Новаковић 7, Совиљ 8, Којић 7 (Дармановић 7).

БОРАЦ: Суботић 7,  Стеванчевић 7, Макивић 7, Живанов 7, Скоко 7, Кнежевић 7 (Јашић 7), Мијић 7,  Божић 7, Сувајџић 7, Гргић 7 (Миловац 7), Попин 7.

ЛСК - Индекс 3:2 (2:0)

Гледаоци, су могли да виде, само, пет лепих голова. Иначе први део утакмице Лаћарци су решили у своју корист. Ђукић је казнио гостујуће промашаје.

У наставку, Новосађани су били скоро равноправан ривал.Успели су и да смање резултат, али нису имали снаге и за поравнање резултата. Онда су примили и трећи гол. И успели су још једном да само смање резултат.

Л. Милојевић

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 100, судија Станојчев (Ириг).Стрелци: Ђукић у 15. и 28. и Вукотић у 79. за ЛСК, а Станковић у 63. и Сендерак у 82. минуту за Индекс. Жути картони: Босанчић (ЛСК), Кисић, Апић, Ђекић (Индекс).

ЛСК: Овшек 7, Давогић 7, Босанчић 7 (Бараћ 7), Трубић 7, Радуловић 7, Рокса 7, Бојић 7, Ђукић 7, Вукотић 7 (Драгић), Опарушић 7, Стојчић 7.

ИНДЕКС: Секицки 6, Ковачевић 6, Варга 7, Апић 7 (Урошевић 6), Станковић 7, Сендерак 7, Ђекић 7, Божић 7, Кисић 6, Покрајац 6, Спасојевић 7 (Радаковић).

Подунавац - Сремац 2:3 (1:2)

Војчани су били бољи ривал. А, домаћини  само су покушали да пруже достојан отпор бољем ривалу.Данас, за гостујуће славље били су заслужни понајвише стрелци три гола.А, код домаћина највише је показао, иако, је примио три гола, одлични голман Тарбук.

М. Радаковић

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Илић (Нова Пазова).Стрелци: Травица у 24. и Милановић у 82. за Подунавац, а Штетић у 15, Грујић у 20.и Драгановић у 69. минуту за Сремац. Жути картони: Шолаја, Васиљевић (Подунавац), Драгановић, Рачић (Сремац).

ПОДУНАВАЦ: Тарбук 7, Шолаја 6, Васиљевић 6,  Б. Радаковић 6, Каназир 6, П. Радаковић 6,  Милановић 7 (Н. Радаковић 7), Травица 7, Неорочић 7 (Благојевић 7), Паклар 6, Вукмировић 6.

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Коларов 7, Милојевић 7, Драгановић 8, Вукосављевић 7, Радивојевић 7,  Поповић 7, Боснић 7, Штетић 8, Грујић 7, Рачић 7.

Славија - Слога (Т) 2:0 (0:0)

Екипа Славије је новом победом против одличне екипе из Темерина остала у игри у борби за опстанак. У првом полувремену није било голова, а « кривац” је био сјајни чувар мреже Раде Станивук.

У наставку је домаћин наставио са опсадом гола гостију, па је на пас Марковића најбољи актер Слободан Терзић пронашао пут ка мрежи. Да се домаћи радују и на крају освоје злата вредне бодове потрудио се Алекса Ушћумлић. Акцију је започео Милан Чичић, Асани оштро шутирао, Станивук је крајњим напором избио лопту, а на правом месту био је Ушћумлић.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Делибашић (Врбас), стрелци: Терзић у 64. и Ушћумлић у 79. минуту. Жути картони: Марковић, Рис, Марков, Ушћумлић (Славија), Д. Вукаљевић, Свитић (Слога).

СЛАВИЈА: Глишић 7, Марков 7, Рис 7, Чичић 8 Марковић 8 (Петровић), Ушћумлић 7, Терзић 8, Бубњевић 8, Плавшић 8 (Стојановић 7), Асани 8 (Божић), Радовановић 8.

СЛОГА: Станивук 8, Д. Вукаљевић 7 (Ловрић 7), Пастор 7, Томић 6, Зелић 7, Бајић 6 (Павловић 7), Мијајиловић 7, Панић 7 (С. Вукаљевић 7), Ђорђевић 7, Свитић 7, Росић 8.

Хајдук (Ч) - Борац (НС) 2:3 (1:1)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 29, судија: Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Д. Марков у 15. (из пенала), Кобиљски у 75. за Хајдук, а Ђукановић у 30. Богавац у 55. и 57. минуту за Борац. Жути картон: Ћук (Борац).

ХАЈДУК: Шарић 6, М. Марков 6, Дејановић 6 (Јовић 6), Паповић 6, Срећков 6, Симић 6, Бубања 6, Д. Марков 6, Кобиљски 6, Марић 6, Вујчић 6 (Ристић).

БОРАЦ: Тошић 6, Ћук 6, Малетић 6, Растовац 6, Томић 6, Вујовић 6, Самарџија 6, Ђукановић 6 (Ђилас), Блажић 6, Бићкеји 6 (Стојановић), Боговац 7.

П. Бундало

ДИВОШ: Хајдук - Борац (Ш) 1:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Индекс 3:2, КАЋ: Југовић - Слога (Е) 1:1, ЧУРУГ: Хајдук - Борац (НС) 2:3, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Сремац (В) 2:3, НОВИ САД: Славија - Слога (Т) 2:0, Кабел - Купиново 2:0, БЕШКА: Хајдук - Јединство (СП) 1:1.