VOJVOĐANSKA LIGA – JUG Kabel na korak od vrha

15.05.2018. 09:44 09:47

NOVI SAD: Kabel je savladao Kupinovo rezultatom 2:0 (0:0) i ostao u trci za vrh tabele i prelazak u viši rang.

Gosti iz Kupinova predstavili su se u lepom izdanju i do odmora uspeli su da se odbrane. Na putu ka vođstvu domaćih nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Bogdanića isprečila se stativa.

U nastavku su se Novosađani probudili, posle lepe akcije Zorića u šansi je bio Bogdanić, ali bez završnice. Sledila se krv u žilama navijača Kabela kada je nakon solo prodora i oštrog centaršuta Raškovića Vučković u nameri da izbije loptu pogodio spoljni deo mreže.

To kao da je bila inicijalna kapisla da momci trenera Belića krenu angažovanije. U kaznenom prostoru našao se Petar Grahovac u sendviču trojice igrača, bio nepropisno zaustavljen od Nedeljkovića , a odlični sudija Ranković bez dvoumljenja pokazao je na belu tačku. Siguran sa „penaltika“ bio je Vučković. Pobedu je osigurao najbolji akter meča Aljoša Zorić. Sa 20 metara odlučio se na udarac a lopta se od levog roglja odbila u mrežu. Lepu priliku imao je Bogdanić ali je negov udarac završio pored same stative. Novom pobedom  Kabel je zbog kiksa  Borca iz Šajkaša u Belegišu i remija lidera Sloge  u Kaću na samo jedan bod  u zaostatku od ekipe iz Erdevika.

M. Popović

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 150. Sudija : Ranković (Sremska Mitrovica) Strelci: Vučković u 59. (iz penala) i Zorić u 68. minutu. Žuti kartoni : Klaić (Kabel). Najdanović, Drača (Kupinovo).

KABEL: Sakić 7, Trivunović 7, Tadić 7 (Đulić 7), Zorić 8, Vučković 7, Topolić 7, Klaić 7 (Malidžan 7), Šijan 7, Grahovac 8, Bogdanić 7 (Nedić-), Ostojić 7.

KUPINOVO: Adrović 7, Ristivojević 6, Jeremić 7, Nedeljković 6, Đuričić 6, Najdanović 6, Jerković 7, Jurišić 7, Rašković 7 (Lekić 6), Drača 6, Vujčić 7 (Živanović 6)

Hajduk (B) - Jedinstvo (SP) 1:1 (0:1)

Mogla su Beščani  i slaviti. Bili su bolja ekipa u drugom poluvremenu.A, gosti, osim  postignutog gola,  u prvom poluvremenu, imali su još  nekoliko izuzetnih prilika. Sudija, Gaborov je svirao čist penal za domaćine. Zarić je M. Mitrovića, obema rukama zaustavio u situaciji kada je Mitrović bio u prilici da postigne gol. Posle utakmice, Zarić i Stojanović su zaradili crvene kartone pokušavajući da se „obračunaju“ sa sudijom.

M. Batalo

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 250, sudija Gaborov (Zrenjanin).Strelci: Curaković u 74. (iz penala) za Hajduk, a Ivković u 40.za Jedinstvo. Žuti kartoni: M. Mitrović (Hajduk), Zarić, Mrdaković, Denić, Stojanović, Jovišić (Jedinstvo). Crveni kartoni: Zarić, Stojanović, posle utakmice (Jedinstvo).

HAJDUK: Šovljanski 7, Blanuša 7 (Šponja), Petrović 7, Subotin 7,  S. Gavrilović 7, Ž. Mitrović 7, M. Mitrović 7, Mutić 7, Živanović 7 (Zvekan), Mačak 7, Curaković 8, M. Gavrilović 7.

JEDINSTVO: Jovišić 7, Živković 6, Rebić 6, Zarić 7, Matović 7 (Denić), Milenković 6, Vuković 7 (Stojanović), Ivković 7, Begović 6, Stojaković 7, Mrdaković 7.

Hajduk (D) - Borac (Š) 1:0 (0:0)

U duelu, Divošana i gostiju iz Šajkaša, viđen je dinamičan i borben fudbal. A, gosti su izdržali prvo poluvreme ne primvši gol. Mada je golman domaćih Petrović dva puta izvrsno intervenisao ispred Popina koji je bio u situaciji da snažno ugrozi domaću mrežu.

Inače domaćini su krenuli od prve minute, u drugom poluvremenu, agresivno, kako bi što postigli gol. I uspeli su.Poveli su, ali, iz najstrože kazne. U 76. minutu, Veteha je utrčao u kazneni prostor gostiju kao vihor.Knežević je startovao preoštro sa leđa i to je bio penal.

R. Maričić

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 300, sudija Rakić (Apatin).Strelac: Sovilj u 76. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Ristić (Hajduk), Božić, Živanov, Popin, Subašić, Knežević (Borac).

HAJDUK: D. Petrović 8, Simić 7, Sremac 7, Šućak 7, Mandić 7 (Savić 7), Ristić 7, Veteha 7, Savićević 7, Novaković 7, Sovilj 8, Kojić 7 (Darmanović 7).

BORAC: Subotić 7,  Stevančević 7, Makivić 7, Živanov 7, Skoko 7, Knežević 7 (Jašić 7), Mijić 7,  Božić 7, Suvajdžić 7, Grgić 7 (Milovac 7), Popin 7.

LSK - Indeks 3:2 (2:0)

Gledaoci, su mogli da vide, samo, pet lepih golova. Inače prvi deo utakmice Laćarci su rešili u svoju korist. Đukić je kaznio gostujuće promašaje.

U nastavku, Novosađani su bili skoro ravnopravan rival.Uspeli su i da smanje rezultat, ali nisu imali snage i za poravnanje rezultata. Onda su primili i treći gol. I uspeli su još jednom da samo smanje rezultat.

L. Milojević

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 100, sudija Stanojčev (Irig).Strelci: Đukić u 15. i 28. i Vukotić u 79. za LSK, a Stanković u 63. i Senderak u 82. minutu za Indeks. Žuti kartoni: Bosančić (LSK), Kisić, Apić, Đekić (Indeks).

LSK: Ovšek 7, Davogić 7, Bosančić 7 (Barać 7), Trubić 7, Radulović 7, Roksa 7, Bojić 7, Đukić 7, Vukotić 7 (Dragić), Oparušić 7, Stojčić 7.

INDEKS: Sekicki 6, Kovačević 6, Varga 7, Apić 7 (Urošević 6), Stanković 7, Senderak 7, Đekić 7, Božić 7, Kisić 6, Pokrajac 6, Spasojević 7 (Radaković).

Podunavac - Sremac 2:3 (1:2)

Vojčani su bili bolji rival. A, domaćini  samo su pokušali da pruže dostojan otpor boljem rivalu.Danas, za gostujuće slavlje bili su zaslužni ponajviše strelci tri gola.A, kod domaćina najviše je pokazao, iako, je primio tri gola, odlični golman Tarbuk.

M. Radaković

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 200, sudija Ilić (Nova Pazova).Strelci: Travica u 24. i Milanović u 82. za Podunavac, a Štetić u 15, Grujić u 20.i Draganović u 69. minutu za Sremac. Žuti kartoni: Šolaja, Vasiljević (Podunavac), Draganović, Račić (Sremac).

PODUNAVAC: Tarbuk 7, Šolaja 6, Vasiljević 6,  B. Radaković 6, Kanazir 6, P. Radaković 6,  Milanović 7 (N. Radaković 7), Travica 7, Neoročić 7 (Blagojević 7), Paklar 6, Vukmirović 6.

SREMAC: Starčević 7, Kolarov 7, Milojević 7, Draganović 8, Vukosavljević 7, Radivojević 7,  Popović 7, Bosnić 7, Štetić 8, Grujić 7, Račić 7.

Slavija - Sloga (T) 2:0 (0:0)

Ekipa Slavije je novom pobedom protiv odlične ekipe iz Temerina ostala u igri u borbi za opstanak. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a « krivac” je bio sjajni čuvar mreže Rade Stanivuk.

U nastavku je domaćin nastavio sa opsadom gola gostiju, pa je na pas Markovića najbolji akter Slobodan Terzić pronašao put ka mreži. Da se domaći raduju i na kraju osvoje zlata vredne bodove potrudio se Aleksa Ušćumlić. Akciju je započeo Milan Čičić, Asani oštro šutirao, Stanivuk je krajnjim naporom izbio loptu, a na pravom mestu bio je Ušćumlić.

M. Po.

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Delibašić (Vrbas), strelci: Terzić u 64. i Ušćumlić u 79. minutu. Žuti kartoni: Marković, Ris, Markov, Ušćumlić (Slavija), D. Vukaljević, Svitić (Sloga).

SLAVIJA: Glišić 7, Markov 7, Ris 7, Čičić 8 Marković 8 (Petrović), Ušćumlić 7, Terzić 8, Bubnjević 8, Plavšić 8 (Stojanović 7), Asani 8 (Božić), Radovanović 8.

SLOGA: Stanivuk 8, D. Vukaljević 7 (Lovrić 7), Pastor 7, Tomić 6, Zelić 7, Bajić 6 (Pavlović 7), Mijajilović 7, Panić 7 (S. Vukaljević 7), Đorđević 7, Svitić 7, Rosić 8.

Hajduk (Č) - Borac (NS) 2:3 (1:1)

ČURUG: Stadion Hajduka, gledalaca 29, sudija: Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: D. Markov u 15. (iz penala), Kobiljski u 75. za Hajduk, a Đukanović u 30. Bogavac u 55. i 57. minutu za Borac. Žuti karton: Ćuk (Borac).

HAJDUK: Šarić 6, M. Markov 6, Dejanović 6 (Jović 6), Papović 6, Srećkov 6, Simić 6, Bubanja 6, D. Markov 6, Kobiljski 6, Marić 6, Vujčić 6 (Ristić).

BORAC: Tošić 6, Ćuk 6, Maletić 6, Rastovac 6, Tomić 6, Vujović 6, Samardžija 6, Đukanović 6 (Đilas), Blažić 6, Bićkeji 6 (Stojanović), Bogovac 7.

P. Bundalo

DIVOŠ: Hajduk - Borac (Š) 1:0, LAĆARAK: LSK - Indeks 3:2, KAĆ: Jugović - Sloga (E) 1:1, ČURUG: Hajduk - Borac (NS) 2:3, BELEGIŠ: Podunavac - Sremac (V) 2:3, NOVI SAD: Slavija - Sloga (T) 2:0, Kabel - Kupinovo 2:0, BEŠKA: Hajduk - Jedinstvo (SP) 1:1.