ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Празне мреже крај Вашаришта

31.10.2023. 16:39 16:41
Извор: pixabay.com

ЖАК - Козара 0:0

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: К. Ковач (Мокрин). Жути картони: Стојков, Лакић, Утржен (ЖАК), Кочиш, Рофа, М. Бунић (Козара).

ЖАК: Живков 9, Кнежевић 7, Ходик 7 (Крнић 6), Рељић 8 (Баба 6,5), Коцкар 7, Утржен 7, Радивојац 6,5, Стојков 6,5, Детари 7, Фучак 7, Лакић 7 (Раду 6).

КОЗАРА: Ми. Француски 8, Јелача 7 (Ђаковић), Терзин 7, М. Бунић 7 (Латиновић), Рофа 7 (Лисица), Б. Бунић 7, Јовандић 7, Спахић 7, Петровић 7, Кочиш 6,5, Ма. Француски 7.

После многе буре, сијасет промашених прилика са обе стране, завршило се без голова. И једни и други имају разлога да жале што нису укњижили сва три бода. ЖАК јер Радивојац у првом полувремену није искористио казнени ударад, са 11 метара шутирао је тако да га је Михајло Француски, иначе дете ЖАК-а прочитао. Пре тога Јовандић с једне стране и Коцкар имали су добре прилике да се упишу у листу стрелаца.

У другом полувремену гости су били много бољи, имали три праве прилике, а посебно бележимо промађај Милана Бунића у 71. минуту када је теже било промашити него погодити мрежу. У тим тренуцима истицао се чувар мреже ЖАК-а Марко Живков. Уз то ЖАК је једном погодио и оквир гола (44. минут- Стојков) односно када се све сабере можда је и реми у овом општинском дербију некако и најправеднији исход сусрета, мада су у надокнади времена Рускоселци тражили једанаестерац.

П. Трнић

Пролетер - Војводина 0:2 (0:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Пролетера, гледалаца 200, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Малбашки у 5. Чижик у 28. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 5, Лака 6,5, Ђорђевић 6, Томић 6, Чучак 5 (Демоња), Ивљанин 6, Мишовић 5,5, Јевтић 5,5 (Илић), Богојевић 6, Милошевић 5,5, (Ковачевић), Божин 5 (Нешић).

ВОЈВОДИНА: Савић, Шушњар 7,5, Јешић 8, Богдановић 7,5, Kalajyić 7,5, Радишић 7,5, Козић 7,5 (Антић), Малбашки 7,5, Чижик 7,5, Павловић 7,5 (Рудић), Шушњар 7,5.

Домаћини су били неопрезни, већ у 5. минуту Малбашки је прошао кроз проређену одбрану Пролетера и снажним ударцем постигао гол.

Из слободног ударца у 38. минуту Чижик је са више од 20 метара снажно шутирао и лопа је завршила испод пречке.

Опседали су домаћини гол гостију али снажна одбрана није дозволила ни прилаз голу.

Ж. М.

Будућност - Младост 1:1 (1:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Добричић (Банатски Карловац), стрелци: Мастило у 33. за Будућност, а Војновић у 29. минуту за Младост.

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Кондић 7, Станић 7,5, Мастило 8, Влаучин 7,5, Ајдарић 7, Савин 7 (Радојичић 6), Томин 7 (Хованец 6,5), Стојичић 7 (Ковачевић), Стричевић7,5, Марков 7,5.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7,5, Стошић 6,5, Целин 6,5, Точиловац 6,5, Лукић 7, Старчевић 7, Радисављевић 7, Ракоњац 6 (Мићић 6), Војновић 7,5, Стефановић 6,5 (Ђери), Поткоњак 6 (Максимовић 6,5).

Влаучин је после добре акције изашао сам испред голмана Тодоровића и није успео да га савлада, да би касније, после соло продора и два шута, Мастило био неуспешан.

Гости су брзо казнили домаћина за промашаје и у 29. минуту Војновић је послао лопту иза леђа голмана Куручева. На одигравање из корнера и после снажног шута изван шеснаестерца, лопа је променила правац и преварила чувара мреже Будућности. Четири минута касније, Црњани су дошли до изједначења. Омољичани су извели корнер после којег уследила контра преко Влаучина, на време је упослио Ајдарића чији шут је голман Тодоровић одбио, а Мастило све испратио и погодио мету.

П. Т.

Раднички (К) - Русанда 2:1 (1:0)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Јаковљевић у 6. и Ратковић у 49. за Раднички, а Вукоје у 83. минуту за Русанду.

РАДНИЧКИ (К): Рнић 7,5, Н. Милутинов 6,5, Вујасиновић 6,5 (Пејић 6,5), Дивнић 7, Ђорђевић 7 (Малешевић), Мађаров 7, Секулић 7, Јаковљевић 7, Ћирић 7 (Добросављевић), Ратковић 7,5 (Азуц), Тајдић (Лазиница 7).

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 6,5, Ољача 6,5 (Јанковић), Козловачки 6 (Шаренац 6,5), Радовановић 6,5, Вукоје 7, Станковић 6,5, Чешљанов 6 (Oyin 6,5), Квргић 6,5, Стеванов 7, Ердељан 7.

Домаћини су после пет пораза обрадовали навијаче. Тајдић асистирао, а Јаковљевић савладао голмана Мијатова. До одласка на одмор пулени тренера Милоша Ђорђевића пропустили су прилике да удвоструче предност. После само четири минута у наставку Ратковић је савладао голмана Миајтова.

Гости се нису предавали и смањили су предност голом Вукоја.

Р. Т.

Слобода - Јединство (БК) 1:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца око 200, судија: Марковић (Панчево), стрелац: Галић у 10. минуту.

СЛОБОДА: Ћирић 7, Лисица 7, Богојевић 7, Ћулибрк 7,5, Галић 8 (Благојевић), Вокић 7, Зељковић 7, Ђорић 6,5, Лабус 7 (Радулашки 6), Д. Ћосић 7, Ковачевић 7 (Б. Марковић).

ЈЕДИНСТВО: Недељковић 7, Грбан 7, Ковачевић 7, Пушкаш 6, Kujunyić 6,5, Сучевић 6,5 (Маљукан), Јефтић 7, Гашић 6,5 (Маринац 6), Грујић 6 (Зекановић 6,5), Дучић 6, Бабић 6.

Новокозарчани су и даље у одличној серији и ако овако наставе би ће прави кандидати за титулу. И овога пута прва виолина Никола Галић после соло акције донео је сва три бода у дуелу са дављеником из Банатског Карађорђева који није озбиљније запретио домаћем чувару мреже малдом Ћирићу.

П. Трнић

Борац - Црвена звезда  2:1 (1:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 200, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: петковић у 27. Јосимов у 53. за Борац, а Терзин у 58. минуту за Црвену звезду.

БОРАЦ: Лапић 7, Ђуричић 7, И. Бајић 7, Луковић 7, Јосимов 7,5, Јанкулов 7, Гиговић 7, У. Лукић 7, Ђурковић 7 (Јовашевић 7), Петковић7,5, Граовац 7 (Ивановић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (РС): Мишков 7, Лаништанин 7, Јанков 7, Симић 6,5, Терзин 7, Новковић 7, Кнежевић 6 (М. Бајић 6), Чуданов 6,5, Ковачевић 6,5, Чубрило 6,5, П. Бајић 6,5 (Марковић 6,5).

Домаћини су везали трећу узастопну победу и поправили пласман. Старчевци су офанзивно кренули и Петковић је обезбедио предност.

Млади Јосимов у наставку је савладао голмана из Руског Села и удвостручио предност. Пет минута касније Терзин је смањио предност.

ОФК БегејБАК 2:0 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150. Судија:Петровић (Шид), стрелци: Грбић у 64. и  Мирчетић у 74. минуту. Жути картони: Голијанин, Умићевић и Милин (Бегеј), а Моторов, Старовић и Јовановић (БАК).

ОФК БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Рапаић 7, Мијатовић 7, Зекић 7 (од 52. Милин 7), Умићевић 7, Грбић 8 (од 88. Обренић -), Голијанин 7 (од 71. Мирчетић 7), Николић 7,  Новаковић 7 (од 46.Младен Новак 7), Крстин 7 (од 52. Куч 7,5) и Марко Новак 7.

БАК: Седљак 8, Бобић 7, Т. Крачуњел 7, Старовић 5 (од 55. Бокшан 6), Симић 6,  Пауновић 6, М. Крачуњел 6, Јовановић 6, Бекировски 6, Моторов 7 и Анђелић 6 (од 66. Анка, од 70. Секуловић).

Житиштани су заслужено освојили нове бодове, али су се доста и намучили против жилавих гостију из Беле Цркве који су повременим контранападима у неколико наврата стављали на муке голмана домаћих Тривуновића. Ко зна како би се меч одвијао да су гости дошли у вођство. На другој страни и голман гостију је био најбољи појединац. Одбранио је ударце Голијанина, Крстина и Грбића  када су сви видели лопту у голу.

У наставку домаћи су ипак успели да своју надмоћ реализују са два поготка, а до краја су могли и до убедљивије победе. пого. Најпре је Куч после лепе акције навалног реда изванредно асистирао капитену Грбићу који је рутинерски погодио мрежу гостију. Други погодак је дело Мирчетића који тек што је ушао у игру првим контактом са лоптом поентирао.

Д. Милићев

Борац - Црвена звезда 2:1, Слобода - Јединство (БК) 1:0, Бегеј - БАК 2:0, Раднички (К) - Русанда 2:1, Пролетер - Војводина 0:2, Јединство (В) - Полет 3:1, Будућност - Младост 1:1, ЖАК - Козара 0:0.

1. Војводина     12     8      2      2      16:6  26

2. Младост        12     7      3      2      26:11        24

3. Једин. (В)      12     7      3      2      25:20        24

4. Слобода        12     6      4      2      20:13        22

5. Козара  12     6      3      3      25:15        21

6. Борац    12     6      2      4      27:22        20

7. Будућност     12     5      3      4      17:16        18

8. Бегеј     12     5      3      4      16:16        18