VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Prazne mreže kraj Vašarišta

31.10.2023. 16:39 16:41
Izvor: pixabay.com

ŽAK - Kozara 0:0

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 400, sudija: K. Kovač (Mokrin). Žuti kartoni: Stojkov, Lakić, Utržen (ŽAK), Kočiš, Rofa, M. Bunić (Kozara).

ŽAK: Živkov 9, Knežević 7, Hodik 7 (Krnić 6), Reljić 8 (Baba 6,5), Kockar 7, Utržen 7, Radivojac 6,5, Stojkov 6,5, Detari 7, Fučak 7, Lakić 7 (Radu 6).

KOZARA: Mi. Francuski 8, Jelača 7 (Đaković), Terzin 7, M. Bunić 7 (Latinović), Rofa 7 (Lisica), B. Bunić 7, Jovandić 7, Spahić 7, Petrović 7, Kočiš 6,5, Ma. Francuski 7.

Posle mnoge bure, sijaset promašenih prilika sa obe strane, završilo se bez golova. I jedni i drugi imaju razloga da žale što nisu uknjižili sva tri boda. ŽAK jer Radivojac u prvom poluvremenu nije iskoristio kazneni udarad, sa 11 metara šutirao je tako da ga je Mihajlo Francuski, inače dete ŽAK-a pročitao. Pre toga Jovandić s jedne strane i Kockar imali su dobre prilike da se upišu u listu strelaca.

U drugom poluvremenu gosti su bili mnogo bolji, imali tri prave prilike, a posebno beležimo promađaj Milana Bunića u 71. minutu kada je teže bilo promašiti nego pogoditi mrežu. U tim trenucima isticao se čuvar mreže ŽAK-a Marko Živkov. Uz to ŽAK je jednom pogodio i okvir gola (44. minut- Stojkov) odnosno kada se sve sabere možda je i remi u ovom opštinskom derbiju nekako i najpravedniji ishod susreta, mada su u nadoknadi vremena Ruskoselci tražili jedanaesterac.

P. Trnić

Proleter - Vojvodina 0:2 (0:2)

BANATSKI KARLOVCI: Igralište Proletera, gledalaca 200, sudija: Paunović (Žitište), strelci: Malbaški u 5. Čižik u 28. minutu.

PROLETER: Lukić 5, Laka 6,5, Đorđević 6, Tomić 6, Čučak 5 (Demonja), Ivljanin 6, Mišović 5,5, Jevtić 5,5 (Ilić), Bogojević 6, Milošević 5,5, (Kovačević), Božin 5 (Nešić).

VOJVODINA: Savić, Šušnjar 7,5, Ješić 8, Bogdanović 7,5, Kalajyić 7,5, Radišić 7,5, Kozić 7,5 (Antić), Malbaški 7,5, Čižik 7,5, Pavlović 7,5 (Rudić), Šušnjar 7,5.

Domaćini su bili neoprezni, već u 5. minutu Malbaški je prošao kroz proređenu odbranu Proletera i snažnim udarcem postigao gol.

Iz slobodnog udarca u 38. minutu Čižik je sa više od 20 metara snažno šutirao i lopa je završila ispod prečke.

Opsedali su domaćini gol gostiju ali snažna odbrana nije dozvolila ni prilaz golu.

Ž. M.

Budućnost - Mladost 1:1 (1:1)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija: Dobričić (Banatski Karlovac), strelci: Mastilo u 33. za Budućnost, a Vojnović u 29. minutu za Mladost.

BUDUĆNOST: Kuručev 7, Kondić 7, Stanić 7,5, Mastilo 8, Vlaučin 7,5, Ajdarić 7, Savin 7 (Radojičić 6), Tomin 7 (Hovanec 6,5), Stojičić 7 (Kovačević), Stričević7,5, Markov 7,5.

MLADOST: Todorović 7,5, Stošić 6,5, Celin 6,5, Točilovac 6,5, Lukić 7, Starčević 7, Radisavljević 7, Rakonjac 6 (Mićić 6), Vojnović 7,5, Stefanović 6,5 (Đeri), Potkonjak 6 (Maksimović 6,5).

Vlaučin je posle dobre akcije izašao sam ispred golmana Todorovića i nije uspeo da ga savlada, da bi kasnije, posle solo prodora i dva šuta, Mastilo bio neuspešan.

Gosti su brzo kaznili domaćina za promašaje i u 29. minutu Vojnović je poslao loptu iza leđa golmana Kuručeva. Na odigravanje iz kornera i posle snažnog šuta izvan šesnaesterca, lopa je promenila pravac i prevarila čuvara mreže Budućnosti. Četiri minuta kasnije, Crnjani su došli do izjednačenja. Omoljičani su izveli korner posle kojeg usledila kontra preko Vlaučina, na vreme je uposlio Ajdarića čiji šut je golman Todorović odbio, a Mastilo sve ispratio i pogodio metu.

P. T.

Radnički (K) - Rusanda 2:1 (1:0)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Jakovljević u 6. i Ratković u 49. za Radnički, a Vukoje u 83. minutu za Rusandu.

RADNIČKI (K): Rnić 7,5, N. Milutinov 6,5, Vujasinović 6,5 (Pejić 6,5), Divnić 7, Đorđević 7 (Malešević), Mađarov 7, Sekulić 7, Jakovljević 7, Ćirić 7 (Dobrosavljević), Ratković 7,5 (Azuc), Tajdić (Lazinica 7).

RUSANDA: Mijatov 7, Petrov 6,5, Oljača 6,5 (Janković), Kozlovački 6 (Šarenac 6,5), Radovanović 6,5, Vukoje 7, Stanković 6,5, Češljanov 6 (Oyin 6,5), Kvrgić 6,5, Stevanov 7, Erdeljan 7.

Domaćini su posle pet poraza obradovali navijače. Tajdić asistirao, a Jakovljević savladao golmana Mijatova. Do odlaska na odmor puleni trenera Miloša Đorđevića propustili su prilike da udvostruče prednost. Posle samo četiri minuta u nastavku Ratković je savladao golmana Miajtova.

Gosti se nisu predavali i smanjili su prednost golom Vukoja.

R. T.

Sloboda - Jedinstvo (BK) 1:0 (1:0)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca oko 200, sudija: Marković (Pančevo), strelac: Galić u 10. minutu.

SLOBODA: Ćirić 7, Lisica 7, Bogojević 7, Ćulibrk 7,5, Galić 8 (Blagojević), Vokić 7, Zeljković 7, Đorić 6,5, Labus 7 (Radulaški 6), D. Ćosić 7, Kovačević 7 (B. Marković).

JEDINSTVO: Nedeljković 7, Grban 7, Kovačević 7, Puškaš 6, Kujunyić 6,5, Sučević 6,5 (Maljukan), Jeftić 7, Gašić 6,5 (Marinac 6), Grujić 6 (Zekanović 6,5), Dučić 6, Babić 6.

Novokozarčani su i dalje u odličnoj seriji i ako ovako nastave bi će pravi kandidati za titulu. I ovoga puta prva violina Nikola Galić posle solo akcije doneo je sva tri boda u duelu sa davljenikom iz Banatskog Karađorđeva koji nije ozbiljnije zapretio domaćem čuvaru mreže maldom Ćiriću.

P. Trnić

Borac - Crvena zvezda  2:1 (1:0)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 200, sudija: M. Gaborov (Zrenjanin), strelci: petković u 27. Josimov u 53. za Borac, a Terzin u 58. minutu za Crvenu zvezdu.

BORAC: Lapić 7, Đuričić 7, I. Bajić 7, Luković 7, Josimov 7,5, Jankulov 7, Gigović 7, U. Lukić 7, Đurković 7 (Jovašević 7), Petković7,5, Graovac 7 (Ivanović 7).

CRVENA ZVEZDA (RS): Miškov 7, Laništanin 7, Jankov 7, Simić 6,5, Terzin 7, Novković 7, Knežević 6 (M. Bajić 6), Čudanov 6,5, Kovačević 6,5, Čubrilo 6,5, P. Bajić 6,5 (Marković 6,5).

Domaćini su vezali treću uzastopnu pobedu i popravili plasman. Starčevci su ofanzivno krenuli i Petković je obezbedio prednost.

Mladi Josimov u nastavku je savladao golmana iz Ruskog Sela i udvostručio prednost. Pet minuta kasnije Terzin je smanjio prednost.

OFK BegejBAK 2:0 (0:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 150. Sudija:Petrović (Šid), strelci: Grbić u 64. i  Mirčetić u 74. minutu. Žuti kartoni: Golijanin, Umićević i Milin (Begej), a Motorov, Starović i Jovanović (BAK).

OFK BEGEJ: Trivunović 8, Rapaić 7, Mijatović 7, Zekić 7 (od 52. Milin 7), Umićević 7, Grbić 8 (od 88. Obrenić -), Golijanin 7 (od 71. Mirčetić 7), Nikolić 7,  Novaković 7 (od 46.Mladen Novak 7), Krstin 7 (od 52. Kuč 7,5) i Marko Novak 7.

BAK: Sedljak 8, Bobić 7, T. Kračunjel 7, Starović 5 (od 55. Bokšan 6), Simić 6,  Paunović 6, M. Kračunjel 6, Jovanović 6, Bekirovski 6, Motorov 7 i Anđelić 6 (od 66. Anka, od 70. Sekulović).

Žitištani su zasluženo osvojili nove bodove, ali su se dosta i namučili protiv žilavih gostiju iz Bele Crkve koji su povremenim kontranapadima u nekoliko navrata stavljali na muke golmana domaćih Trivunovića. Ko zna kako bi se meč odvijao da su gosti došli u vođstvo. Na drugoj strani i golman gostiju je bio najbolji pojedinac. Odbranio je udarce Golijanina, Krstina i Grbića  kada su svi videli loptu u golu.

U nastavku domaći su ipak uspeli da svoju nadmoć realizuju sa dva pogotka, a do kraja su mogli i do ubedljivije pobede. pogo. Najpre je Kuč posle lepe akcije navalnog reda izvanredno asistirao kapitenu Grbiću koji je rutinerski pogodio mrežu gostiju. Drugi pogodak je delo Mirčetića koji tek što je ušao u igru prvim kontaktom sa loptom poentirao.

D. Milićev

Borac - Crvena zvezda 2:1, Sloboda - Jedinstvo (BK) 1:0, Begej - BAK 2:0, Radnički (K) - Rusanda 2:1, Proleter - Vojvodina 0:2, Jedinstvo (V) - Polet 3:1, Budućnost - Mladost 1:1, ŽAK - Kozara 0:0.

1. Vojvodina     12     8      2      2      16:6  26

2. Mladost        12     7      3      2      26:11        24

3. Jedin. (V)      12     7      3      2      25:20        24

4. Sloboda        12     6      4      2      20:13        22

5. Kozara  12     6      3      3      25:15        21

6. Borac    12     6      2      4      27:22        20

7. Budućnost     12     5      3      4      17:16        18

8. Begej     12     5      3      4      16:16        18