ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Четири црвена картона

14.11.2023. 11:17 11:20

Изванредна фудбалска представа, пре свега по квалитету приказане игре са обе стране.

Козара - Младост 2:1 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 100, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Петровић у 25. и Кочиш у 78. за Козару, а Јелача (аутогол) у 68. минуту за Младост. Жути картони: Терзин (Козара) и Лукић (Младост). Црвени картони: Јовандић и Спахић (Козара), а Лукић, Стошић (Младост).

КОЗАРА: Шево 9, Јелача 7, Спахић 7,5, Терзин 9, М. Бунић 7 (Чуданов 7), Рофа 7 (Латиновић), Б. Бунић 7,5, Јовандић 7,5, Петровић 8, Кочиш 8 (Лајић 7), Француски 7,5.

МЛАДОСТ:  Тодоровић 7,5, Мићић 7,5, Станојевић 7 (Тошковић 6), Стошић 7,5, Максимовић 7 (Ковачевић 7), Лукић 7, Вукајловић 7,5, Радисављевић 7,5, Станковић 7, Стефановић 7 (Ракоњац 7), Старчевић 7,5.

Домаћин је заслужено славио над најбољом екипом која је гостовала у последњих годину дана на северу Баната. За тријумф домаћина пре свих су се постарали млади голман Лука Шево (16) и искусни штопер Никола Терзин (27). С друге стране у редовима гостију такође је било неколико сјајних појединаца, али на крају је остао опор укус овог дербија јер у другом минуту надокнаде после фаула Спахића пред корнер заставицом гостију дошло је до великог метежа после чега је врло добри судија Милан Габоров морао да покаже четири црвена картона.

После тога играло се још неколико минута, али сва настојања Омољичана да дођу до изједначења остала су безуспешна.

П. Трнић

Будућност - Војводина 0:2 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 130, судија: Гвозденов (Вршац), стрелац: А. Шушњар у 75. и 93. минуту. Жути картони: Савин, Влаучин, Кондићш (Будућност), а Рудић Радишић (Војводина). Црвени картон: Стојичић (Будућност) у 93. минуту.

БУДУЋНОСТ: Куручев 6, Кондић6,5, Станић 6 (Радојичић 6,5), Перин 6,5, Мастило 7, Влаучин 7, Ајдарић 7, Савин 6 (Хованец 6,5), Томин 6 (Стојичић 6), Стричевић 6,5, Марков 6,5.

ВОЈВОДИНА: Савић 7, Јешић 6,5 (Антић), Богдановић 7,5, Калајџија 6,5, Радишић 7,5, Козић (А. Шушњар 8,5), Чижик 7, Малбашки 7,5, Мишић 6,5, Павловић 6,5 (Рудић 7), М. Шушњар 7.

Коло пре краја Перлезани су обезбедили јесењи трон и остали су најозбиљнији кандидати за пласман у српсколигашко друштво.

У првом полувремену, по киши и расквашеном терену, вредан помена је ударац главом младог Милана Павловића који је, у четвртом минуту, погодио у стативу.

У наставку, Црњани су имали иницијативу и били кажњени из контранапада. У 75. минуту Марко Малбашки је асистирао Александру Шушњару, који је ушао с клупе и са седам метара погодио је иза леђа голмана Милована Куручева.

У надокнади времена голман Куручев одбио је лопту, а Шушњар ударцем главом, са петерца, уздвостручио предност за тријумф и јесењи ловор - 2:0.

Ж. М.

Раднички (К) - Јединство (БК) 1:1 (0:0)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија: Миливојев (Алибунар), стрелци: Ђорђевић у 72. за Раднички, а Кујунџић у 52. минуту за јединство. Црвени картон: Бабић (Јединство).

РАДНИЧКИ (К): Рнић 7, Вујасиновић 6,5 (Пејић 6,5), Малешевић 6,5 (Бицуљевић 7), Дивнић 7, Ђорђевић 7, Лазиница 7, Мађаров 6,5, Омега 7, Јаковљеивћ 6,5 (Велчановић 6,5), Ћирић 6,5, Ратковћ 6,5 (Добросављевић 6,5).

ЈЕДИНСТВО (БК): Недељковић 7, Грбан 6 (Зекановић 6,5), Кораћ 7, Ковачевић 7, Кујунџић 7 (Дапчевић), Маринац 6, Јефтић 6,5, Маљукан 6,5 (Пушкаш 6,5), Гашић 6 (Грујић 6,5), Дучић 6,5, Бабић 6.

У првом полувремену није било голова, голмани Рнић и Недељковић били су сигурни. Гости су повели из контранапада, искористили су грешку одбране и Кујунџић је био прецизан. Из тог слободног ударца са 20 метара Ђорђевић је савладао голмана Недељковиоћа за изједначење.

М. Д.

ЖАК - Полет 0:1 (0:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 250, судија; Д. Мијатовић (Житиште), стрелац: Младеновић у 14. минуту.  Жути картони: Будаи, Шанта (ЖАК), Брајковић (Полет). Црвени картони: Будаи, Фучак (ЖАК).

ЖАК: Живков 8, Крнић 6, 5 (Детари 8), Рељић 7,5, Ходик 7 (Врбашки), Коцкар 7,5, Утржен 6,5, Будаи 6,5, Стојков 6,5 (Шанта), Пенавски 7, Фучак 7, Лакић 6,5.

ПОЛЕТ: Јан 7,5, Ђукановић 7, Латковић 7, Туркаљ 7, Брајковић 6, Васић 6,5, Павловић 6,5, Јаћимовски 6,5 (Милановић 7), Ковачевић 7 (Алавања), Скокна 7,5, Младеновић 7,5.

Кикиндски железничари после серије неуспеха дошли су из горњег дома у више него опасну зону и извесно је да ће у другом делу првенствене трке морати да се боре за голи живот. Овога пута бодове из Кикинде однели су момци из Идвора поготком Младеновића после мање од четврт сата игре који је једну центрирану лопту на ефектан начин савладао Марка Живкова.

У наставку када су гости имали чак два играча више, у самом финишу меча лако семогло догодити да је ЖАК могао до изједначења, али је то ипак изостал.

П. Трнић

Борац (С) - Слобода (НК) 4:3 (1:0)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, гледалаца 150, судија: В. Добричић (Банатски Карловац), стрелци: Бајић у 40. Д. петковић у 59. и 90. Ивановић у 85. за Борац, а Ковачевић у 47. Галић у 62. и Вокић у 74. минуту за Слободу.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовашевић 7 (Вуковић, С. Лукић), Бајић 7 (А. Петковић), Ивановић 7, Луковић 7, Јанкулов 7, Јосимов 7, У. Лукић 7, Ђузрковић 7, Д. Петковић 7,5, Граовац 7 (Гиговић 8).

СЛОБОДА: Ћирић 6, Радулашки 6, Лисица 6, Богојевић 6, Ћулибрк 6, Галић 6,5, Вокић 6,5, Зељковић 6, Ђорђић 6,5, Ковачевић 6,5, Благојевић 6,5.

Старчевци су се победом опростили од навијача. Узбудљива утакмица, са седам голова и преокретима, а у надокнади времена Данило Петковић одлучио је победника.

БегејЦрвена звезда 1:0 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 120. Судија: Марков (Зрењанин). Стрелац: Младен Новак у 32. минуту. Жути картони: Обренић (Бегеј), а Ковачевић (Црвена звезда). Црвени картон: Чуданов (Црвена звезда) у 88. минуту.

БЕГЕЈ: Тривуновић 8 (од 46. Миљевић 8), Мијатовић 7, Рапаић 7, Зекић 7, Умићевић 7, Марко Новак 7 (од 46. Милин 7), Голијанин 7 (од 73. Крстин), Новаковић 6 (од 46. Мирчетић 6), Младен Новак 8 (од 85. Обренић), Николић 7, Грбић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков 7, Миркоњ 6, Симић 6, Јанков 6, Терзин 7, Цвијановић 7, Новковић 6, Кнежевић 6 (од 46. Милош Зечевић, од 73. Узелац -), Чуданов 5, Марко Зечевић 7,  Бајић 6 (од 78. Ковачевић).

Бегеј је тешком муком су освојио бодове против борбених гостију који су све време играли нападачки, а победу су донели његови голмани. Наиме у три наврта у првом полувремену искусни Бојан Тривуновић „скинуо“ је зицере гостима и имао још неколико изванредних интервенција. На полувремену морао је Тривуновић да напусти терен, а његово место преузео је млади Здравко Миљевић и мада су се навијачи бојали како ће бранити показало се да је Миљевић израстао у јунака. И он је одбранио у првим минутима другог полувремена три велике шансе, а до краја сасвим сигурно бранио. Гол одлуке постигао је Младен Новак на велемајсторски начин. У празан простор лопту му је убацио Грбић, а овај је најпре примирио главом, а онда спустио на леву ногу и готово из мртвог угла погодио супротне рашље у 32. минуту што је био и крајњи исход.

Д. Милићев

Табела и резултати:

Борац - Слобода 4:3, Бегеј - Црвена звезда 1:0, Раднички (К) - Јединство (БК) 1:1, Пролетер - БАК 4:3, Јединство (В) - Русанда 0:1, Будућност - Војводина 0:2, ЖАК - Полет 0:1, Козара - Младост 2:1.