VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Četiri crvena kartona

14.11.2023. 11:17 11:20

Izvanredna fudbalska predstava, pre svega po kvalitetu prikazane igre sa obe strane.

Kozara - Mladost 2:1 (1:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 100, sudija: Gaborov (Zrenjanin), strelci: Petrović u 25. i Kočiš u 78. za Kozaru, a Jelača (autogol) u 68. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Terzin (Kozara) i Lukić (Mladost). Crveni kartoni: Jovandić i Spahić (Kozara), a Lukić, Stošić (Mladost).

KOZARA: Ševo 9, Jelača 7, Spahić 7,5, Terzin 9, M. Bunić 7 (Čudanov 7), Rofa 7 (Latinović), B. Bunić 7,5, Jovandić 7,5, Petrović 8, Kočiš 8 (Lajić 7), Francuski 7,5.

MLADOST:  Todorović 7,5, Mićić 7,5, Stanojević 7 (Tošković 6), Stošić 7,5, Maksimović 7 (Kovačević 7), Lukić 7, Vukajlović 7,5, Radisavljević 7,5, Stanković 7, Stefanović 7 (Rakonjac 7), Starčević 7,5.

Domaćin je zasluženo slavio nad najboljom ekipom koja je gostovala u poslednjih godinu dana na severu Banata. Za trijumf domaćina pre svih su se postarali mladi golman Luka Ševo (16) i iskusni štoper Nikola Terzin (27). S druge strane u redovima gostiju takođe je bilo nekoliko sjajnih pojedinaca, ali na kraju je ostao opor ukus ovog derbija jer u drugom minutu nadoknade posle faula Spahića pred korner zastavicom gostiju došlo je do velikog meteža posle čega je vrlo dobri sudija Milan Gaborov morao da pokaže četiri crvena kartona.

Posle toga igralo se još nekoliko minuta, ali sva nastojanja Omoljičana da dođu do izjednačenja ostala su bezuspešna.

P. Trnić

Budućnost - Vojvodina 0:2 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, gledalaca 130, sudija: Gvozdenov (Vršac), strelac: A. Šušnjar u 75. i 93. minutu. Žuti kartoni: Savin, Vlaučin, Kondićš (Budućnost), a Rudić Radišić (Vojvodina). Crveni karton: Stojičić (Budućnost) u 93. minutu.

BUDUĆNOST: Kuručev 6, Kondić6,5, Stanić 6 (Radojičić 6,5), Perin 6,5, Mastilo 7, Vlaučin 7, Ajdarić 7, Savin 6 (Hovanec 6,5), Tomin 6 (Stojičić 6), Stričević 6,5, Markov 6,5.

VOJVODINA: Savić 7, Ješić 6,5 (Antić), Bogdanović 7,5, Kalajdžija 6,5, Radišić 7,5, Kozić (A. Šušnjar 8,5), Čižik 7, Malbaški 7,5, Mišić 6,5, Pavlović 6,5 (Rudić 7), M. Šušnjar 7.

Kolo pre kraja Perlezani su obezbedili jesenji tron i ostali su najozbiljniji kandidati za plasman u srpskoligaško društvo.

U prvom poluvremenu, po kiši i raskvašenom terenu, vredan pomena je udarac glavom mladog Milana Pavlovića koji je, u četvrtom minutu, pogodio u stativu.

U nastavku, Crnjani su imali inicijativu i bili kažnjeni iz kontranapada. U 75. minutu Marko Malbaški je asistirao Aleksandru Šušnjaru, koji je ušao s klupe i sa sedam metara pogodio je iza leđa golmana Milovana Kuručeva.

U nadoknadi vremena golman Kuručev odbio je loptu, a Šušnjar udarcem glavom, sa peterca, uzdvostručio prednost za trijumf i jesenji lovor - 2:0.

Ž. M.

Radnički (K) - Jedinstvo (BK) 1:1 (0:0)

KOVIN: Igralište Radničkog, gledalaca 150, sudija: Milivojev (Alibunar), strelci: Đorđević u 72. za Radnički, a Kujundžić u 52. minutu za jedinstvo. Crveni karton: Babić (Jedinstvo).

RADNIČKI (K): Rnić 7, Vujasinović 6,5 (Pejić 6,5), Malešević 6,5 (Biculjević 7), Divnić 7, Đorđević 7, Lazinica 7, Mađarov 6,5, Omega 7, Jakovljeivć 6,5 (Velčanović 6,5), Ćirić 6,5, Ratkovć 6,5 (Dobrosavljević 6,5).

JEDINSTVO (BK): Nedeljković 7, Grban 6 (Zekanović 6,5), Korać 7, Kovačević 7, Kujundžić 7 (Dapčević), Marinac 6, Jeftić 6,5, Maljukan 6,5 (Puškaš 6,5), Gašić 6 (Grujić 6,5), Dučić 6,5, Babić 6.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, golmani Rnić i Nedeljković bili su sigurni. Gosti su poveli iz kontranapada, iskoristili su grešku odbrane i Kujundžić je bio precizan. Iz tog slobodnog udarca sa 20 metara Đorđević je savladao golmana Nedeljkovioća za izjednačenje.

M. D.

ŽAK - Polet 0:1 (0:1)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 250, sudija; D. Mijatović (Žitište), strelac: Mladenović u 14. minutu.  Žuti kartoni: Budai, Šanta (ŽAK), Brajković (Polet). Crveni kartoni: Budai, Fučak (ŽAK).

ŽAK: Živkov 8, Krnić 6, 5 (Detari 8), Reljić 7,5, Hodik 7 (Vrbaški), Kockar 7,5, Utržen 6,5, Budai 6,5, Stojkov 6,5 (Šanta), Penavski 7, Fučak 7, Lakić 6,5.

POLET: Jan 7,5, Đukanović 7, Latković 7, Turkalj 7, Brajković 6, Vasić 6,5, Pavlović 6,5, Jaćimovski 6,5 (Milanović 7), Kovačević 7 (Alavanja), Skokna 7,5, Mladenović 7,5.

Kikindski železničari posle serije neuspeha došli su iz gornjeg doma u više nego opasnu zonu i izvesno je da će u drugom delu prvenstvene trke morati da se bore za goli život. Ovoga puta bodove iz Kikinde odneli su momci iz Idvora pogotkom Mladenovića posle manje od četvrt sata igre koji je jednu centriranu loptu na efektan način savladao Marka Živkova.

U nastavku kada su gosti imali čak dva igrača više, u samom finišu meča lako semoglo dogoditi da je ŽAK mogao do izjednačenja, ali je to ipak izostal.

P. Trnić

Borac (S) - Sloboda (NK) 4:3 (1:0)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija: V. Dobričić (Banatski Karlovac), strelci: Bajić u 40. D. petković u 59. i 90. Ivanović u 85. za Borac, a Kovačević u 47. Galić u 62. i Vokić u 74. minutu za Slobodu.

BORAC: Lapić 7, Jovašević 7 (Vuković, S. Lukić), Bajić 7 (A. Petković), Ivanović 7, Luković 7, Jankulov 7, Josimov 7, U. Lukić 7, Đuzrković 7, D. Petković 7,5, Graovac 7 (Gigović 8).

SLOBODA: Ćirić 6, Radulaški 6, Lisica 6, Bogojević 6, Ćulibrk 6, Galić 6,5, Vokić 6,5, Zeljković 6, Đorđić 6,5, Kovačević 6,5, Blagojević 6,5.

Starčevci su se pobedom oprostili od navijača. Uzbudljiva utakmica, sa sedam golova i preokretima, a u nadoknadi vremena Danilo Petković odlučio je pobednika.

BegejCrvena zvezda 1:0 (1:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 120. Sudija: Markov (Zrenjanin). Strelac: Mladen Novak u 32. minutu. Žuti kartoni: Obrenić (Begej), a Kovačević (Crvena zvezda). Crveni karton: Čudanov (Crvena zvezda) u 88. minutu.

BEGEJ: Trivunović 8 (od 46. Miljević 8), Mijatović 7, Rapaić 7, Zekić 7, Umićević 7, Marko Novak 7 (od 46. Milin 7), Golijanin 7 (od 73. Krstin), Novaković 6 (od 46. Mirčetić 6), Mladen Novak 8 (od 85. Obrenić), Nikolić 7, Grbić 7.

CRVENA ZVEZDA: Miškov 7, Mirkonj 6, Simić 6, Jankov 6, Terzin 7, Cvijanović 7, Novković 6, Knežević 6 (od 46. Miloš Zečević, od 73. Uzelac -), Čudanov 5, Marko Zečević 7,  Bajić 6 (od 78. Kovačević).

Begej je teškom mukom su osvojio bodove protiv borbenih gostiju koji su sve vreme igrali napadački, a pobedu su doneli njegovi golmani. Naime u tri navrta u prvom poluvremenu iskusni Bojan Trivunović „skinuo“ je zicere gostima i imao još nekoliko izvanrednih intervencija. Na poluvremenu morao je Trivunović da napusti teren, a njegovo mesto preuzeo je mladi Zdravko Miljević i mada su se navijači bojali kako će braniti pokazalo se da je Miljević izrastao u junaka. I on je odbranio u prvim minutima drugog poluvremena tri velike šanse, a do kraja sasvim sigurno branio. Gol odluke postigao je Mladen Novak na velemajstorski način. U prazan prostor loptu mu je ubacio Grbić, a ovaj je najpre primirio glavom, a onda spustio na levu nogu i gotovo iz mrtvog ugla pogodio suprotne rašlje u 32. minutu što je bio i krajnji ishod.

D. Milićev

Tabela i rezultati:

Borac - Sloboda 4:3, Begej - Crvena zvezda 1:0, Radnički (K) - Jedinstvo (BK) 1:1, Proleter - BAK 4:3, Jedinstvo (V) - Rusanda 0:1, Budućnost - Vojvodina 0:2, ŽAK - Polet 0:1, Kozara - Mladost 2:1.