УКРАЈИНЦИ ПРЕОКРЕТОМ ДО БОДОВА: Јеремчук за нову наду (ВИДЕО)

Фудбалери Украјине савладали су Словачку у другом колу групе Е.
с

Словаци су као што је било и очекивано, стигли до предности. Са десног бока је дошла лопта, а Иван Шранц је ударио лопту главом и матирао Анатолија Трубина. Подсетимо, Шранц је био стрелац и у победи над Белгијом у првом колу.

Украјинци су одговорили у другом полувремену. Сјајно су комбиновали, тачним пасовима стигли пред гол Дубравке, а Микола Шапаренко је сачекао лопту и мирно је послао у мрежу за 1:1. Потпуни преокрет режирао је Роман Јеремчук у 80. минуту када је изашао сам пред Дубравку који је траљаво реаговао, па су Украјинци стигли до вођства. Овом победом чета Сергеја Реброва пришла је на корак до друге фазе такмичења.

Словачка – Украјина 1:2 (1:0)

ДИЗЕЛДОРФ: Меркур-Шпил арена. Судија: Мајкл Оливер (Енглеска). Стрелци: Шранц у 17. минуту за Словачку, а за Шапаренко у 54. и Јеремчук у 80. минуту за Украјину. Жути картони: Јеремчук (Украјина).

СЛОВАЧКА: Дубравка 6, Пекарик 7, Вавро 6,5, Шкринијар 7, Ханцко 6,5 (од 67. Суслов), Дуда 6 (од 60. Бенеш), Лоботка 6,5, Куцка 6,5, Шранц 7,5 (од 85. Сауер), Боженик 6,5 (од 60. Стрелец), Хараслин 6,5 (од 67. Оберт).

УКРАЈИНА: Трубин 6,5, Матвијенко 6,5, Зинченко 7, Забарњи 7, Тимчук 6,5, Шапаренко 7,5 (од 92. Таловиеров), Брашко 7 (од 85. Сидорчук), Мудрик 6,5 (од 85. Малиновски), Судаков 7, Јармоленко 6 (од 67. Зубков), Довбик 6,5 (од 67. Јеремчук).