УЕФА ЛИГА НАЦИЈА, ГРУПА А3 Спектакуларни реми Холандије и Немачке, Босни и Херцеговини бод к'о кућа у Мађарској

10.09.2024. 23:45 00:07
1
Извор: Tanjug (AP Photo/Peter Dejong)

АМСТЕРДАМ: Фудбалери Холандије и Немачке одиграли су нерешено 2:2 у дербију вечери у Лиги нација, док су Мађарска и Босна и Херцеговина ремизирале без гола.

Холандија је на Амстердам Арени повела већ у другом минуту, после контранапада. Рајан Гравенберх је био асистент, а Тијани Рејндерс стрелац. Немачка је у финишу полувремена стигла до потпуног преокрета у режији Дениза Ундава. Нападач Штутгарта прво је дао гол у 38. минуту, а затим је у 45+3. био асистент капитену Јозуи Кимиху.

Бек Интера Дензел Дамфрис изједначио је у 50. минуту после додавања Брајана Бробија. Обе екипе су имале шансе да стигну до победе, а најбољу прилику није искористио Немац Каи Хаверц.

1
Извор: Tanjug (Tibor Illyes /MTI via AP)

У другом мечу групе Мађарска Босна и Херцеговина одиграле су 0:0. Мађарска је доминирала у већем делу меча, капитен Доминик Собослај је погодио пречку, а голман Босне и Херцеговине Никола Васиљ је три пута у изгледним приликама зауставио Барнабаша Варгу. Фудбалери Црвене звезде и Партизана, Раде Крунић и Нихад Мујакић, меч су одгледали са клупе Босне и Херцеговине.

На табели групе А3 Холандија и Немачка имају по четири бода, а Мађарска и Босна и Херцеговина по један.

У трећем колу, 11. октобра, Босна и Херцеговина ће угостити Немачку, док ће Холандија гостовати у Мађарској.

Извор:
Танјуг
ЛИГА НАЦИЈА: Данска победила Србију са 2:0 у Копенхагену

УЖИВО

р

08.09.2024. 17:45 19:52
ГРУПА Б УЕФА ЛИГЕ НАЦИЈА Грчка са Србином на клупи наставља победнички ход, „слављеник” Кејн за победу Енглеске