20°C
17.09.2024.
117.04
105.4414

ГРУПА Б УЕФА ЛИГЕ НАЦИЈА Грчка са Србином на клупи наставља победнички ход, „слављеник” Кејн за победу Енглеске

10.09.2024. 23:34 00:07
1
Извор: Tanjug (AP Photo/Frank Augstein)

ЛОНДОН: Фудбалска репрезентација Грчке савладала је као гост Републику Ирску резултатом 2:0 и тако славила и у другом мечу у ком је са клупе води Србин Иван Јовановић, док је капитен Енглеске Хари Кејн на јубиларној стотој утакмици у дресу репрезентације са два гола донео победу против Финске (2:0).

Финце је у Лондону начео слављеник Кејн голом у 57. минуту, кад је "закуцао" лопту у мрежу ударцем са 18 метара. Други гол Кејн је дао у 76. минуту после асистенције Трента Александера-Арнолда.

Први гол за Грчку у Даблину дао је Фотис Јоанидис у 50. минуту после асистенције капитена Анастасиоса Бакасетаса. Јоанидису је то трећи гол у две утакмице за Грчку под виђством Јовановића. Бакасетас је асистирао и за други гол, Христосу Циолису у 87. минуту.

1
Извор: Tanjug (AP Photo/Peter Morrison)

На табели групе Б 2 Енглеска и Грчка имају по шест бодова, Ирска и Финска су на нули. У наредном колу, 10. октобра, Енглеска ће угостити Грчку, а Финска Ирску.

У Б Лиги нација, у групи 1, Чешка је код куће савладала Украјину резултатом 3:2, док је Грузија као гост савладала Албанију 1:0. На табели групе Грузија има шест бодова, Албанија и Чешка по три, а Украјина је без бода.

У наредном колу, 11. октобра, Украјина ће бити домаћин Грузији, а Чешка Албанији.